Betlehem Dávid óriási egyéni csúcsot úszott, egy éremmel zártuk a vb-t

betlehem
2024.02.18. 20:24
Betlehem Dávid óriási egyéni csúccsal a negyedik helyen végzett 1500 méter gyorson a dohai úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján – adta hírül a Magyar Távirati Iroda. A medencében a mieink egy érmet szereztek.

A 20 éves magyar versenyző a szombati előfutamban egyéni csúccsal (14:51.48) a harmadik idővel került a fináléba.

A 30 hosszos táv elején az ír Daniel Wiffen, aki decemberben az otopeni rövidpályás Európa-bajnokságon világcsúccsal nyerte ezt a számot, gyorsan ellépett a mezőnytől, a másik hét úszó viszont egymáshoz képest egy másodpercen belül tempózott. Fél távnál Betlehem a harmadik volt.

Kétszáz méterrel a cél előtt Betlehem lemaradt a dobogóért folyó csatáról, viszont egyéni csúcsából így is újabb öt másodpercet faragott a 14:46.44 perces idejével, ami alig gyengébb Kis Gergő 2011-es országos rekordjánál (14:45.66).

Ötszáznál még úgy éreztem, hogy nekem a legnagyobb a szívem, ami bevisz majd, de ez azért picit korai volt. Ezer méternél aztán én álltam fejre, onnantól pedig óriási küzdelem volt az egész. Bíztam benne, hogy a végén le tudom őket hajrázni, de ez most nem ment. Nagy lehetőség volt

– nyilatkozta az MTI-nek Betlehem, aki megnyerte a legtöbbet úszó versenyző elismerést azzal, hogy 20 300 métert úszott Dohában. Hozzátette, most legalább egy hétig szeretné elengedi az úszást, utána viszont visszaáll a munkába.

Betlehem a vb első hetében a nyílt vízi váltó tagjaként bronzérmet nyert, 10 kilométeren pedig olimpiai kvótát szerzett.

Holló Balázs nyolcadik 400 méter vegyesen

A BVSC úszója a délelőtti előfutamból hatodikként lépett tovább, de a célja alapvetően az olimpiai szint (4:12.50) megúszása lett volna. Mivel ez nem sikerült neki, már akkor csalódottan értékelt, és nem igazán lehetett arra számítani, hogy a fináléban javulna a teljesítménye.

A döntőben 4:19.66 perces idejével nem is tudott előrelépni, így akárcsak tavaly nyáron Fukuokában, ezúttal is nyolcadikként csapott célba.

Megpróbáltam felszívni magam, nem a szintidővel foglalkozni, hanem azzal, hogy legalább egy jót versenyezzek. Ezt nagyjából a feléig bírtam, fejben bármennyire is próbáltam magam odatenni, a testem nem bírta, nagyon sajnálom

Kapás Boglárka ötödik 400 méter vegyesen

A 30 esztendős versenyző, aki 2015-ben Kazanyban 1500 méter gyorson bronzérmet nyert, öt éve Kvangdzsuban 200 méter pillangón diadalmaskodott, most pályafutása során először vegyesúszásban volt érdekelt vb-döntőben.

Az olimpiai bronzérmes magyar úszó a délelőtti előfutamban saját elmondása szerint csaknem elszámolta magát, mert nem úszta ki magát maximálisan, így a hetedik idővel (4:43.53) várta a finálét.

Kapás a táv felénél első volt, ahogyan arra számítani lehetett, mellen viszont komolyabb hátrányba került riválisaival szemben. Bár szépen hajrázott, ötödiknél nem tudott feljebb jönni, de a remek gyorsúszásnak köszönhetően óriásit javított az idején, a 4:39.78 perc viszont így sem volt elég az olimpiai szinthez (4:38.53).

Nem az olimpiai szint volt a cél, bár remélem, ennek is eljön majd az ideje. Ezzel az eredménnyel, úgymond, körbeértem, hiszen 2011-ben Sanghajban, az első világbajnokságomon is ötödik voltam

– nyilatkozta Kapás, akinek ez volt az utolsó nagymedencés vb-döntője, ugyanis az év végén befejezi profi pályafutását.

női 400 m vegyes

• 1. Freya Colbert (Nagy-Britannia) 4:37.14 perc
  • 2. Anastasia Gorbenko (Izrael) 4:37.36
  • 3. Sara Francheschi (Olaszország) 4:37.86
  • ...5. KAPÁS BOGLÁRKA 4:39.78

Az amerikaiak nyerték a medencés úszóversenyeket, egy magyar sorozat megszakadt, egy folytatódott

A magyarok Németh Nándornak köszönhetően egy bronzéremmel zárták a dohai világbajnokság medencés úszóversenyeit, és ugyan 2007 óta először nem szereztek aranyat, továbbra is minden vb-n legalább egyszer állhattak a dobogón.

A katari viadalon az 50 méteres medencében rendezett úszóversenyek során az amerikaiak végeztek az éremtábla élén.