Ötödik helyen végzett férfi 4x100-as gyorsváltónk a világbajnokságon

2024.02.11. 19:43
Szabó Szebasztián és Sebestyén Dalma sem jutott döntőbe a dohai világbajnokság medencés úszóversenyeinek vasárnapi nyitónapján, míg a 4x100 méteres férfi gyorsváltónk az ötödik helyen végzett.

A két elődöntős magyar közül elsőként Szabó ugrott medencébe 50 méter pillangón, a szám 2021-es Európa-bajnoka a délelőtti előfutamban 23.35 másodperces idővel a kilencedik helyen került fináléba.

A 27 esztendős versenyző a 2-es pályán úszva 23.32-es idővel csapott célba, amivel a futamban hetedik, összességében pedig a 11. helyen végzett.

„Belülről ugyan jónak éreztem, de nem erre számítottam, amikor ránéztem a táblára. Nemrég kezdtük el az edzéseket, ami nem kifogás, de erre a számra most nem készültünk sokat, hiszen a nyáron sokkal fontosabb az ötven gyors. Fukuokában sem sikerült ez a szám, aztán az ötven gyors egészen a középdöntőig rendben volt” – nyilatkozta az MTI-nek Szabó.

Női 200 méter vegyesen Sebestyén délelőtt 2:14.27 perces idővel a 14. helyen jutott tovább, így a második középfutamban, az 1-es pályán kellett úsznia. A magyar versenyző szinten pontosan egy másodpercet javult (2:13.25), ez végül a 11. helyhez volt elég.

Csalódott vagyok azért, hogy nem lett meg a döntő, de nagyon kiúsztam magam. Azt gondolom, február elején ez nem annyira rossz idő, van mire építkezni a nyárra, az olimpiára. A kezdés alapvetően rendben volt, a mell nem volt annyira acélos, mint kellett volna. Össze kell kicsit jobban rakni a második százat

– mondta Sebestyén.

Ötödik helyen végzett a férfi 4x100 méteres gyorsváltónk

A nap egyetlen magyar érdekeltségű fináléját a nyolcadik idővel (3:14.73 perc) várta a staféta, amelynek sorrendjén változtatott Sós Csaba szövetségi kapitány, így elsőként a korábbi országos csúcstartó Németh állt rajtkőre.

A BVSC olimpiai döntőse a 8-as pályán egész kiváló, 47.89 másodperces idővel (47.47 Milák Kristóf országos csúcsa) a második helyen váltott Szabóval, aki egy helyet csúszott csak hátra. Mészáros ötödikként adta át a terepet a fantasztikus reakcióval váltó Jászónak, aki végül kiváló sprinttel megtartotta ezt a pozíciót.

A 4x100-as férfi gyorsváltó
Fotó: MTI

A számot a kínaiak nyerték úgy, hogy az első úszó, Pan Csan-Le 46.80 másodperces idővel megdöntötte a román David Popovicinek a 2022-es római Európa-bajnokságon úszott 46.86-os világcsúcst.

„Az elején azt a 46.8-at nem igazán sikerült elkapni, de szerintem ez volt a lehető legjobb felállás. Egy kicsit el tudtam menni a szerbtől, ezáltal nyílt vizet tudtam adni a többieknek, és így még az is jó volt, hogy a szélén úsztunk, kimaradhatunk a középen zajló harcból. Összességében elégedettek lehetünk ezzel az ötödik hellyel” – nyilatkozta a futamot követően a jókedvű Németh Nándor.

Jászó Ádám egészen szenzációs, 10 századmásodperces idővel váltott, mint megjegyezte, a csapatban egyáltalán nem érezte a terhet: „Próbáltam csakis magamra figyelni, nagyon fájt már a vége, de végig az volt a szemem előtt, hogy minél előrébb tudjunk végezni.”

Eredmények, férfi 4x100 m gyorsváltó, világbajnok

1. Kína (Pan Csan-Le - 46.80 világcsúcs, Ji Hszin-csie, Csang Csan-sou, Vang Hao-jü) 3:11.08 perc
  2. Olaszország (Alessandro Miressi, Lorenzo Zazzeri, Paolo Conte Bonin, Manuel Frigo) 3:12.08
  3. Egyesült Államok (Matt King, Shaine Casas, Luke Hobson, Carson Foster) 3:12.29