Ez a poszt a következő Percről percre része:

Az orosz olimpikon B próbája is pozitív lett

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Alpesi sí

    3.00: női lesiklás, döntő

    Bob

    12.40: női kettes, döntő

    Curling

    1.05: nők, alapszakasz

    6.05: férfiak, alapszakasz

    12.05: nők, alapszakasz

    Gyorskorcsolya

    12.00: férfi és női csapatverseny, döntő

    Snowboard

    1.30: férfi ugrás, selejtező

    Jégkorong

    Férfiak

    4.10: Csehország–Egyesült Államok, negyeddöntő (Tv: Eurosport2)

    8.40: Orosz csapat–Norvégia, negyeddöntő (Tv: Eurosport2)

    13.10: Kanada–Finnország, Svédország–Németország, negyeddöntő (Tv: Eurosport2)

    Nők

    8.40: Finnország–Orosz csapat, bronzmérkőzés

    Műkorcsolya

    2.00: nők, rövid program (Tóth Ivett)

    Sífutás

    9.00: férfi és női csapatsprint (szabad stílus), döntő

    Szabadstílusú sí

    5.15: férfi krossz, döntő

  • Világszerte több mint 300 millióan nézték televízión a phjongcshangi téli olimpia megnyitó ünnepségét a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) összegzése szerint. A kedden közzétett jelentést ismertetve a NOB televíziós és marketingterületért felelős igazgatója, Timo Lumme elmondta, hogy közel ötmilliárd ember követheti nyomon a dél-koreai versenyeket a tévéadások jóvoltából, és eddig - szavai szerint - "minden harmadik ember látott valamit a játékokból".

    Különösen nagy érdeklődés övezi az olimpia eseményeit az Egyesült Államokban, ahová az NBC közvetít, Európában pedig a német ARD és ZDF olimpiai adásai vonzzák a legtöbb embert a képernyő elé. Lumme beszámolója szerint a téli játékok televíziós közönsége "kicsit fiatalabb" a nyári olimpiáéhoz képest. A phjongcshangi tv-adások nézőinek mintegy 51 százaléka nő.

  • A szerkesztőségben kisebb mikrohisztériát okozott az 1991-ben megjelent The Games: Winter Challenge nevű játék, amiről kiderült, hogy ezen a linken elérhető és játszható böngészőből. Aki a '90-es években járt számtechórára, az biztosan emlékszik arra, mennyi édes percet lehetett elcseszni ezzel a nem túl bonyolult játékkal. További jó munkát!

  • A phjongcshangi téli olimpia tizenegyedik hivatalos versenynapja - 69 szám - után Norvégia áll az éremtáblázat élén.

    1. 1. Norvégia (11 arany, 10 ezüst, 8 bronz)
    2. Németország (11, 7, 5)
    3. Kanada (8, 5, 6)
    4. Hollandia  (6, 5, 3)
    5. Franciaország (5, 4, 4)           
    6. Egyesült Államok (5, 3, 4)      
    7. Svédország (4, 3, 0)           
    8. Ausztria (4, 2, 4)            
    9. Koreai Köztársaság (4, 2, 2)      
    10. Japán (2, 5, 3)                  
    11. Svájc (2, 4, 1)               
    12. Olaszország (2, 2, 4)           
    13. Csehország (1 ,2 , 3)           
    14. Szlovákia (1, 2, 0)              
    15. Fehéroroszország (1, 1, 0)        
    16. Nagy-Britannia (1, 0, 3)         
    17. Lengyelország (1, 0, 1)          
    18. Ukrajna (1, 0 , 0)               
    19. Kína (0, 5, 2)               
    20. OAR (0, 3, 8)                    
    21. Ausztrália (0, 2, 1)            
    22. Szlovénia (0, 1, 0)             
    23. Finnország (0, 0, 3)          
    24. Spanyolország (0, 0, 2)         
    25. Kazahsztán  (0, 0, 1)          
    26. Lettország (0, 0, 1)         
    27. Liechtenstein (0, 0, 1)  

    Oroszországból "Olimpiai Sportoló Oroszországból" (OAR) megnevezéssel vehetnek részt a játékokon sportolók, miután a Nemzetközi Olimpiai Bizottság államilag támogatott, rendszerszintű doppingolás miatt december elején felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot.

    A női sífutók 10 kilométeres szabadstílusú versenyében két bronzérmes, míg a férfi kettes bobosoknál két aranyérmes volt.

  • Erzsi, a griffmadár hétfői szárnyalásának árnyékában kicsit elsikkadt a lengyel Artur Nogal nem mindannapi szereplése. A lengyelek gyorskorcsolyázója az 500 méteres versenyen állt rajthoz, és az első lépésével rögtön el is esett. Becsületére legyen mondva, ezután felkelt és a későbbi legjobb időtől majd' fél perccel elmaradva, de befejezte a távot. Mondjuk felesleges is lett volna spórolnia az energiával, mert más számban nem indult az olimpián.

  • A németeké a gól és ezzel hosszabbításban a továbbjutás is. Németország-Svédország 2-1. A negyeddöntőben német-svéd meccs lesz szerdán.

  • A Dél-Korea elleni meccsen Sakari Manninen ütött egy üres kapus gólt, 5-2 lett a végeredmény, a finnek Kanada ellen folytatják. A német-svájci meccsen hosszabbítás következik. Annak a győztese a svédeket kapja majd.

  • Nem véletlenül említik Swaney produkciójával kapcsolat Eric "Az angolna" Moussambanit, az olimpiák történetének egyik legemlékezetesebb sportolóját, hiszen mindkét embernek sikerült épp, hogy elérni a minimumot egy világversenyen.

    Az angolna legendás úszását annak idején az azóta elhunyt Knézy Jenő kommentálta végig, és - mint a videóból kiderül - az akkori szövege szinte tökéletesen ráillik Swaney produkciójára is:

    Swaney Elizabeth csúszása Knézy Jenő kommentálásával
  • A svájciak vereséggel, az olaszok pedig győzelemmel fejezték be a selejtezőt a phjongcshangi téli olimpia férfi curlingversenyében. Ez a két csapat már nem játszik, a svájciak jelenleg negyedikek, az olaszok pedig kilencedikek. A körmérkőzéses szakasz után a legjobb négy folytatja szereplését az elődöntőben, melyben a svédek helye már biztos.

    • Japán - Dánia 6:4
    • Olaszország - Norvégia 6:4
    • Egyesült Államok - Svájc 8:4

    Az állás: 1. Svédország 7 győzelem/8 mérkőzés, 2. Kanada és Nagy-Britannia 5/8, 4. Svájc 5/9, 5. Japán és Egyesült Államok 4/8, 7. Koreai Köztársaság és Norvégia 3/8, 9. Olaszország 3/9, 10. Dánia 2/8

  • A férfi hokitornán Huuso Hietanen talált be, így Finnország-Dél-Korea 4-2. Ezt a gólt szó szerint beszenvedték.

  • Már 2-3-ra jöttek fel a finnek elleni hokimeccsen, két perc alatt két ázsiai gól, most valódi ázsiai, An Dzsinhul talált a kapuba.

  • Másodpercek teltek el csak a meccsből, amikor Ehrhoffot agyonvágta egy svájci, 5 perc+végleges kiállítás járt érte, a kőkemény német később visszatért a jégre.

    Később a harmadban pedig a szintén német Fausert találták szájba a koronggal, a vérző játékost le kellett támogatni a jégről, de már ő is újra a pályán.

    A második harmadban járunk, 1-1 a mérkőzés. 

  • A kanadai származású Brock Radunske talált be.

  • Elképesztő hajrával, az első három között kevesebb mint egy-egy másodperces különbséggel nyerte a 10 km-es sífutást Johannes Rydzek, aki mögött másik két honfitársa Fabian Riessle és Eric Frenzel érkezett be.

    A sáncon az első két helyet szerző Jarl Magnus Riiber és Akito Watabe csak a negyedik és ötödik helyen ért be, vagyis ezzel eldőlt, hogy Johannes Rydzek és Németország nyerte meg az aranyérmet északi összetettben.

  • A német kapus már a jégen feküdt, Simon Moser pedig a levegőből húzta be a korongot a kapuba. A negyeddöntőért: Németország–Svájc 1-1.

  • A férfi torna nyolcaddöntőjében Finnország-Dél-Korea 3-0, a második harmad negyedik percébe Kontiola már a második gólját szerezte, majd kevesebb, mint két perccel később Miro Heiskanen is betalált.

  • Alulról nézve is iszonyú magas, de fentről lepillantva maga a rémálom. 

  • Az első harmadban a németek 1-0-ra vezetnek a férfi torna legjobb nyolcba jutásáért. A finnek is nagy csatát vívnak, húsz perc után csak 1-0-ra vezetnek Dél-Korea ellen, de jóval többször lőttek kapura (14-5 az észak-európai csapatnak).

  • A B próbája is pozitív lett annak az orosz curlingesnek, aki a phjongcshangi téli olimpián bukott meg meldoniummal. Alekszandr Kruselnyickij feleségével, Anasztaszija Brizgalovával harmadik helyen végzett a vegyespárosok versenyében.

    Az Orosz Olimpiai Bizottság is elismerte kedden, hogy meldoniummal bukott meg Kruselnyickij, ugyanakkor jelezte: a sportoló szervezetében talált mennyiség arra utal, hogy egyetlen gyógyszer bevételéről lehet szó. Hozzáteszi, hogy a körülmények egyelőre nem tisztázottak, mivel köztudomású, hogy a meldonium csak rendszeres szedéssel fejti ki hatását, márpedig a játékok előtt elvégzett tesztek negatívak voltak.

    A dél-koreai játékokon eddig három doppingvétség történt, Kruselnyickij mellett a rövidpályás gyorskorcsolyázó japán Szaito Kej és a szlovén Ziga Jeglic akadt fenn a vizsgálaton.

  • Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang negyeddöntőbe jutott a selejtezőből a rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres távján, míg Knoch Viktor kiesett.

    "Sikerült lerajtolnom a japán srácot, amivel tulajdonképpen el is dőlt a futam. A továbbiakban is az lesz a legfontosabb, hogy a jó rajtpozíciót nem szabad eladni" - mondta a 19 éves Liu Shaoang, aki elárulta, neki mentálisan rendkívül megterhelő az olimpia, abban szerinte azonban nincs különbség, hogy fizikálisan már mindenki fáradt.

    "Az volt a cél, hogy élre rajtoljak, ez sikerült. Jó erőben, jó formában vagyok, de itt a mentális állapot is sokat számít, jó döntéseket kell hozni és jókor, legutóbb nekem ez nem sikerült, de ezt el kell felejteni" - értékelt a 22 éves Liu Shaolin utalva az 1500 méter elrontott döntőjére, amikor kizárták, és végül nyolcadik lett.

    Az 500 méter további futamait csütörtökön rendezik.

  • Keszler Andrea negyeddöntőbe jutott, Jászapáti Petra pedig kiesett a selejtezőben a rövidpályás gyorskorcsolyázók női 1000 méteres számában a phjongcshangi téli olimpia keddi napján.

    "Megpróbáltam az első helyre felkorcsolyázni, de Schulting nagyon cikázott az egyenesben, emiatt nem sikerült. Nem tudom, hogy mögé be tudtam volna-e állni valamikor, mert még nem tudtam visszanézni a futamot, mivel utána rögtön a váltóra koncentráltam. Mindenesetre két tényleg nagyon gyors és jó korcsolyázó jutott tovább. Sajnálom, hogy ez most nem sikerült, de így is egyéni csúcsot döntöttem. Azt hiszem, én kihoztam a maximumot ebből az olimpiából" - értékelt Jászapáti Petra.

    "Kicsit belealudtam a futamba, hamarabb meg kellett volna indulnom, hogy Christie-nek ne legyen esélye. Belül 50-50-nek éreztem, hogy továbbjuttatnak-e" - mondta Keszler, aki az MTI azon kérdésére, hogy volt-e már ennyire jó formában, úgy reagált, a tavalyi Európa-bajnokságon, amikor éppen 1000 méteren ezüstérmes lett.

    "Az a kulcs, hogy elkapja-e az ember a fonalat. Jó példa erre Christie is, akinek nem sikerült az első szám és ez rányomta a bélyegét a későbbi versenyzésére. Sajnálom őt, de nekem a saját érdekeimet kell néznem." - tette hozzá.

  • Martin Fourcade aranyérmet nyert a franciáknak a vegyes biatlonváltóban, míg a végig vezető németek az utolsó lövészet után a dobogóról is lemaradtak. Fourcade-nek ez már a harmadik aranya idén, összességében pedig már az ötödik (két ezüst mellett):

     A pocsékul kezdő Norvégia végül megszerezte az ezüstérmet, Olaszország pedig az utolsó métereken verte meg Németországot, így övék lett a bronzérem. Szlovákia messze a legtöbbet hibázva, öt büntetőkörrel, kört kapva lett az utolsó. 

  • Martin Fourcade gyors és hibátlan volt az utolsó lövészetnél, míg a német Arnd Peiffer háromszor is hibázott, és büntetőkörre kell mennie. Franciaország ezzel biztosan megnyerte az aranyérmet, a németeknél néggyel több póttöltényt használó, de gyorsabban futó norvégok a másodikok. A harmadik helyért Németország és Olaszország küzd, jelenleg az olaszok vannak előrébb. 

  • A férfi jégkorongtorna negyeddöntőjébe jutás a cél. Mindkét csarnokban esett már gól. A finnek Petri Kontiola góljával vezetnek Dél-Korea ellen, míg a németek Leonard Pfordel találatával verik eddig Svájcot.

  • Magabiztos előnnyel kezdte meg a német váltó utolsó tagja a vegyes biatlonváltó döntőjét, de kétszer is hibázott az első lövészeténél (két póttölténnyel korrigált), így most már a francia Martin Fourcade vezeti a versenyt két másodperc előnnyel. Norvégia 18 másodperccel lemaradva a harmadik, de a bronzért nagy meccs lesz még az olaszokkal. 

  • Korábban négy olimpiai negyedik helyezettje volt téli olimpián Magyarországnak. Legutóbb 2006-ban a szintén rövidpályás gyorskorcsolyázó Huszár Erika. Az eddigi negyedikek listája:

    • 1932, Lake Placid: Orgonista Olga, Szalay Sándor (műkorcsolya, páros)
    • 1936, Garmisch-Partenkirchen: Szekrényessy Piroska, Szekrényessy Attila (műkorcsolya, páros)
    • 1948, St. Moritz: Pajor Kornél (gyorskorcsolya, 10 000 m)
    • 2006, Torino: Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)
    • 2018, Phjongcshang: Keszler Andrea, Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, 3000 méteres váltó)
  • A történelmi, negyedik hely után a női váltót az M4 szólaltatta meg. Keszler Andrea arról is beszélt, hogy világcsúcs alatti időt mentek a hollandokkal együtt. "Nem gondoltuk, hogy világcsúcs alatt fogunk korcsolyázni, másodikak lettünk, ha az időt nézzük, helyezésben negyedikek, de nem lecsúsztunk, hanem nyertünk két helyet előre. 

    Jászapáti Petra (b) és Keszler Andrea a rövidpályás gyorskorcsolyaverseny női 3000 méteres váltó táv B döntõjében a phjongcshangi téli olimpián a Kangnung Jégcsarnokban 2018. február 20-án.
    Jászapáti Petra (b) és Keszler Andrea a rövidpályás gyorskorcsolyaverseny női 3000 méteres váltó táv B döntõjében a phjongcshangi téli olimpián a Kangnung Jégcsarnokban 2018. február 20-án.
    Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI

    Bácskai Sára Luca azt mondta, hogy folyamatosan gyorsult a tempó, aztán megtalálta a sebességét, és végig tudta követni a hollandokat. 

    Kónya Zsófia: "Kicsit izgultam, a többiek már voltak jégen, én még eddig nem. Megtaláltam az erőmet, kiadtam mindent magamból, erre volt elég, ez egy gyönyörű helyezés". 


  • Laura Dahlmeierrel átvették a vezetést a németek a vegyes biatlonváltó döntőjében, mindössze egyszer hibáztak négy lövészetből. Az olaszok a másodikok, a franciák a harmadikok, a norvégok lemaradása pedig már több mint egy perc.

    Jönnek a férfiak.

  • Hollandia szenzációs világcsúcsot ment a B-döntőben 4:03.471-gyel, de a magyar csapat is még jobb időt ment, mint korábban a koreai válogatott. A mieink ideje: 4:03.603

  • Kizárták az A-döntőben Kanadát és Kínát. Hollandia így bronzérmes. Dél-Korea nyerte az aranyérmet, az olaszoké a második hely, a magyar váltó így a negyedik lett 3000 méteres női váltóban.