Fucsovics többszöri halasztás után kikapott Wawrinkától

2018.08.17. 21:17

Fucsovics Márton két szettben kikapott Stan Wawrinkától az egyesült államokbeli Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében, írja az MTI. Babos Tímea negyeddöntőt játszik párosban.

Stan Wawrinka (svájci)-Fucsovics Márton 6:4, 6:3

A két játékos idén már kétszer is megmérkőzött egymással: Fucsovics a múlt héten nagy csatában, négy meccslabdáról kapott ki Torontóban, májusban viszont a genfi salakpályás versenyen a magyar legyőzte háromszoros Grand Slam-bajnok riválisát.

Cincinnati mérkőzésük többszöri halasztás után még csütörtökön kezdődött, ám akkor Wawrinka 2:1-es vezetésénél, Fucsovics adogatásánál az eső miatt be kellett befejezniük a játékot.

A pénteki folytatásban az első szett hajrájáig mindkét teniszező hozta az adogatását - igaz, Fucsovicsnak kétszer is bréklabdát kellett hárítania -, majd a svájci 5:4-es vezetésnél fogadóként kétszer is játszmalabdához jutott, és a másodikat ki is használta.

K  AP20180817178

A második szettben a világranglistán 48. magyar játékos Wawrinka 3:2-es előnyénél veszítette el adogatását, a svájci pedig ezután szerváinál mindössze két pontot engedélyezett Fucsovicsnak, aki így 1 óra 23 pernyi játékot követően kiesett.

A nyíregyházi teniszező - aki először jutott ezres versenyen a 16 közé - ennek ellenére is karrierje legjobbjaként a 40. hely környékére jön előre a világranglistán.

Babosék negyeddöntősők

Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa bejutott a negyeddöntőbe. Babosék a második kiemeltként erőnyerők voltak, így egyből a nyolcaddöntőben kezdtek az Aojama Suko, Lidzia Marozava japán, fehérorosz kettőssel.

A mérkőzés még csütörtökön kezdődött, ám az eső miatt félbeszakadt. A majd egynapos szünet jót tett Baboséknak, ugyanis azok után, hogy 5:2-es hátrányról várták a pénteki folytatást, nyolc játszmalabdát hárítva 7:5-re megnyerték az első szettet.

A második játékrészben előbb 2:2 után, majd - miután kiegyenlítettek - 4:4 után is brékhátrányba kerültek. A második elvesztett adogatójáték sem törte meg az Australian Open-győztes kettőst: Babosék előbb rövidítésre mentették a szettet, majd ott ellenfelüknek mindössze két pontot engedve győztek.

A magyar, francia párosra a negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz duó vár még a játéknapon.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Aojama Suko, Lidzia Marozava (japán, fehérorosz) 7:5, 7:6 (7-2)