Chelsea, Real a BL-8-ban, C. Ronaldóék áldozattal

2014.03.18. 23:25

Kiesett a Galatasaray 1-3-mal, a Schalke 2-9-cel, de a Madrid legjobb tehetségét azért elintézte a németek bosnyák légiósa. Londonban egy félidő alatt eldőlt a meccs és a továbbjutás, a Madrid sokáig kényelmesen kocogott, aztán egy perc alatt két góllal véget vetett a játszadozásnak.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A madridi Real-Schalke visszavágónak sok tétje nem volt, Cristiano Ronaldo és csapata az első meccsen Gelsenkirchenben 6-1-re nyert, a németek azzal a céllal utaztak Madridba, hogy lehetőleg megússzák két számjegy alatt az összesített eredményt. Sikerült, csak 3-1-re kaptak ki.

Szalai Ádám az alacsony rizikófaktor ellenére sem került a kezdőbe, a szünetben válthatta Klaas-Jan Huntelaart. Ekkor 1-1 volt, C góljára Hoogland felelt a félidő közepén.

A Madridban már korábban, a 8. percben akadt csere, kényszerű: veszélytelen helyzetben Kolanisac teljes erőből ráesett a 21 éves Jese Rodriguezre, akinek lába leragadt, térde így természetellenes irányba hajlott meg, és valószínűleg szalagszakadást szenvedett. Értelmetlen és alattomos belemenés volt, az orosz Karaszov játékvezető természetesen nem tartotta lapra érdemesnek a bosnyák légióst.

A hajrá elején C. Ronaldo berúgta 13. BL-szezongólját, ezzel megerősítette helyét a góllövőlista élén, és már csak egy találatra van Messi csúcsától. Nekünk viszont még fontosabb, hogy ez volt a portugál 242. gólja a Real Madridban, így befogta a nagyszerű Puskás Ferencet. Vasárnap, a Clasicón előzheti meg a legendát.

Morata egy percen belül még rúgott egy harmadikat, így lett meg a 9 a negyeddöntős Realnak.

Real Madrid vs Schalke 3-1 gól összefoglaló

A másik keddi meccs izgalmasabbnak indult, aztán abból sem lett semmi. Eto'ónak öt perc nem kellett, hogy rúgjon egy gólt, Gary Cahill pár perccel a szünet előtt duplázott, így a Galatasaray 45 perc alatt elszállt. A törökök nem voltak meccsben, hiába vezette őket a Chelsea-kedvenc Drogba, semmit nem tudtak csinálni, a hazaiak lefutballozták őket, és végül 3-1-gyel mentek a nyolc közé. Drogbát azért nagyon megtapsolták az angol drukkerek.

Chelsea vs Galatasaray 2-0 gól összefoglaló

Háromból három spanyol tehát a negyeddöntőben, és háromból egy angol, viszont szerdán csatlakozhat Mourinhóékhoz a Manchester United, ha visszafordítja az Olimpiakosz elleni 0-2-t az Old Traffordon. A Dortmund-Zenit 4-2-ről indul majd, lefutott.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók:

Chelsea (angol)-Galatasaray (török) 2-0 (2-0)
    gól: Eto'o (4.), Cahill (42.)
        Továbbjutott: a Chelsea, 3-1-es összesítéssel

Real Madrid (spanyol)-Schalke 04 3-1 (1-1)
    gól: Ronaldo (22., 74.), Morata (75.), illetve Hoogland (31.)
        Továbbjutott: a Real Madrid, kettős győzelemmel, 9-2-es összesítéssel

• A Galatasaraynak már az is hatalmas eredmény volt, hogy a csoportból továbbjutottak, a Chelsea-t viszont nem tudták legyőzni, az angolok 3-1-es összesített eredménnyel jutottak a legjobb nyolc közé.

• És ebben semmi meglepő nincs, a vége 3-1, összesítésben pedig 9-2 a Schalke ellen.

• Nem csak Muslerától kellenek a bravúrok, Cechnek is közbe kellett avatkoznia. Drogba fejelt, de végül Ivanovic is beleért, így jutott el a labda a cseh kapushoz.

• A Schalke elfáradt, alig van két jó passzuk egymás után, a Real viszont még 3-1-es (összesítésben 9-2-es) vezetésnél is éhes, mennek előre a következőért.

• Hazard vette célba a jobb sarkot, szép ívben ment a labda, de az uruguayit nem tudta átverni, maradt a 2-0.

• Ismét csak a kapufát találta el a portugál, már másodszor, centikre van a mesterhármastól, de csak nem akar összejönni neki. Amikor épp nem a kapufát döngeti, ilyeneket is csinál azért...

Cristiano Ronaldo vicces esése - Real Madrid vs Schalke 1:1
  • Egyre kétségbesettebben támad a Galatasaray, de így sincs komoly helyzetük. Viszont amint kinyílnak, a Chelsea előre tör, és még most jön az elképesztően gyors Schürrle is, hogy ezt még jobban kihasználják.

• Nagyon finom csel, a védő annál nagyobbat repül. A gól elmaradt, de így is szép megmozdulás volt még korábban.

Isco villant - Real Madrid vs Schalke 1:1

• Majdnem meglett Ronaldónak a tripla, de közelről a felső lécre vágta, onnan pedig a gólvonalra jött le a labda. A kipattanót Bale pöccintette vissza középre Moratának, aki laposan bevágta a kétségbeesetten vetődő Fährmann hasa alatt.

Alvaro Morata gólja - Real Madrid vs Schalke 3:1
  • És újra Cristiano Ronaldo talál be, aki nagyjából a felezővonaltól sprintelt végig, majd amint beért a tizenhatoson belülre, kapura tűzte iszonyatos erővel, laposan a bal sarokba. 2-1 a Madridnak, már a győzelemtől is messze Szalaiék, nem csak a továbbjutástól. Ronaldo 13 gólnál jár már idén a BL-ben, mindössze egy kell, hogy beállítsa Messi rekordját.

Cristiano Ronaldo elképesztő gólja - Real Madrid vs Schalke 2:1
  • Sergio Ramos kap pihenőt, Carvajal a helyén, a védelemre nagyobb szükség lesz a Barcelona ellen.

• A második félidőben nem sok mindent csinált eddig, vélhetően lassan le is hozza őt Ancelotti a harmadik cserével, hogy kipihent legyen a Barcelona elleni vasárnapi csúcsmeccsre.

• Ha találnának korán egy gólt, még megnyílhatna előttük az út a továbbjutásra, hajtanak is ezért, jó 5 perce beszorították a Chelsea-t.

• Iszonyat magasra ment fel a portugál, mindenki fölöl fejelhetett, ráadásul okosan csinálta, le a földre, Fährmann elé, aki bravúrral ért bele úgy, hogy a kapufa fölé hárítson.

• a Real kapuja előtt, ide-oda került a labda, fekve is kapura próbálta lőni az egyik német, de minden lövés elakadt egy védő lábában. Látszik a Schalkén, hogy ha a továbbjutás nem is lesz meg nekik, legalább a győzelmet meg akarják szerezni.

• A szünetben lehozták Huntelaart, helyette Szalai már a pályán.

• A Madrid elégedett az 1-1-gyel, a Chelsea még inkább a 2-0-val, hamarosan folytatják.

• Terry fejelt kapura egy beívelt szögletet, azt még védte Muslera, de a labda pont Cahill elé pattant ki, be is vágta kapásból. Az uruguayi kapus tehetetlen volt, a földön feküdt, 2-0 a Chelsea-nek röviddel a szünet előtt, innen nehéz lesz felállnia a Galatasaraynak.

Gary Cahill gólja - Chelsea vs Galatasaray 2:0
  • Azt viszont még nem tudni, mennyire súlyos a sérülése.

• a bajnokok ligájában, de ez még nem rekord, azt van Nistelrooy tartja kilenccel.

• Nagyon jó a hangulat a Stamford Bridge-en, mindkét szurkolótábor kitesz magáért (a törökök szép számban érkeztek), de egyelőre nem tud igazán kibontakozni a Galatasaray.

• Elég volt nekik ez az egy gól, és máris erőre kaptak a németek, amióta egyenlítettek, kétszer is eljutottak a spanyolok kapuja elé.

• Hoogland lövése pattan be - jó 20-25 méterről eresztette meg, Sergio Ramos tette bele a lábát, de ezzel hibázott. Casillas elérte volna az eredeti lövést, a labda viszont pont a másik sarokba pattant, mint amire számított, 1-1 Madridban.

Hoogland gólja - Real Madrid vs Schalke 1:1
  • Egy sárga lap eddig csak Londonban, Felix Byrch játékvezető mindent hagy, pedig már vagy 4-5 sárga lapot kioszthatott volna. Így könnyen elszabadulnak majd az indulatok.

• Megint Bale futott le mindenkit a jobb oldalon, a beadás is jó volt, de a fiatal csatár nem találta el jól a kapuval szemben.

• Nem gondolnák, hogy ki szerezte: természetesen Cristiano Ronaldo, így már csak egyetlen találatra van Puskás Ferenctől a Real Madrid ranglistáján. Középről passzolta be a portugál, könnyű dolga volt.

Cristiano Ronaldo gólja - Real Madrid vs Schalke 1:0
  • 18 perc alatt két nagyon kemény belépője volt már, ha kicsit szigorúbb lenne a bíró, már nem is kéne játszania. Így most csak egy sárgánál jár, de ha így folytatja, hamar nem kell majd szaladgálnia.

• 15 perc játék után Madridban. Az imént Ramos próbálkozott fejjel egy beívelt szabadrúgás után, de az is méterekkel ment mellé. Mondjuk nem a Madridnak kell hajtania.

• Jesét már elintézte, most épp Isco alá lépett be úgy, hogy a középpályás jó 2 métert szaltózott. Világos, mi a bosnyák feladata a védelem jobb oldalán.