Elkerülhetetlen volt: jöhet az NBA-álomdöntő

GettyImages-474900736
2015.05.28. 09:59

A Cleveland Cavaliershez képest egy meccsel lassabb tempóban, de a Golden State Warriors is beküzdötte magát a döntőbe,  miután 4-1-re verte a nyugati főcsoportdöntőben a Houston Rocketset.

A vendég texasiaknál James Hardentől várták a csodát, de ő az egyik legrosszabb napját fogta ki a nagy igyekezet közben: hiába volt 43 percet a pályán, csak 14 pontot hozott össze, de ennél is fájóbb volt, hogy rájátszás-csúcsot jelentő 13 eladott labdája volt, ami tőle aztán végképp szokatlan. Az sem segített a Rocketsnek, hogy Dwight Howard sem nagyon találta magát, a centernek ismét volt pár erősen megkérdőjelezhető megmozdulása (az amúgy remek védekezései mellett), ráadásul összeszedte a hetedik technikaiját is, ami miatt ki kellett volna hagynia a párharc hatodik meccsét, ha a Houston valahogy eljutott volna oda.

A Warriorsban Stephen Curry megint hozta a szokásosat, ami mindenki mástól nagyjából 150-170 százalék lett volna, így nem is ő, hanem a 24 pontig juto Harrison Barnes volt a nagy meglepetés a Golden State-ben.

Kellettek is a pontok, mert a 22 perc alatt 20 pontig jutó Klay Thompson hamar kidőlt, amikor térddel úgy fejbe rúgták, hogy még a meccs után sem hallott rendesen a jobb fülére, amit eltaláltak.

Ariza kitérdelte Thompsont

A Warriors a győzelmével 1975 után jutott újra az NBA döntőjébe: negyven éve a Washington Bullets ellen nyertek 4-0-ra. Most a Cleveland Cavaliers lesz majd az ellenfelük, a döntő június 4-én, a Golden State arénájában indul.