Nagy futással magyar győztese lett a triatlon-világkupának

2017.07.23. 18:12

Bicsák Bence nagy futással nyerte a tiszaújvárosi triatlon világkupát. A 1997 óta minden évben megrendezett versenyen ez volt a második magyar győzelem a férfiaknál.

Korábban Tiszaújvárosban olimpiai távon (1,5 km úszás-40 km kerékpározás-10 km futás) rendeztek versenyeket, de most ennek a fele (750 m-20 km-5 km) volt a vasárnapi futam távja. Az új rendszerben szombaton selejtezni is kellett a részvételhez.

DSC 6138

A magyarok közül mindenki nagyot ment. Bicsák az esőtől kicsit veszélyessé váló kerékpározás után jó helyen kezdte meg a futást, körülbelül 10 másodperces hátrány volt az orosz Dmitrij Poljanszkij mögött. Bicsák szép lassan felzárkózott, 3 km után már együtt volt a címvédővel, akit aztán le is rázott, és végül 15 másodperces különbséggel győzött. Legutoljára 2014-ben nyert magyar világkupát, Vanek Ákos is hazai pályán, Tiszaújvárosban lett első.

Tóth Tamás hatodiknak futott be, felmerült, hogy úszás közben szabálytalankodott, de a versenybíróság a célba érkezést követően hosszasan megtárgyalta a benyújtott óvást, és az eredeti sorrendet hagyta jóvá, vagyis megtarthatta a helyét.

A nőknél  két magyar induló volt, közülük Kovács Zsófia volt a jobb, a hetedik helyen ért célba.

A juniorok Európa-kupa-futamán a férfiaknál Lehmann Csongor győzött, míg Soós Gergő bronzérmes lett, a nőknél pedig Putnóczki Dorka a második helyen zárt.