Hosszú egy nap alatt két Európa-csúcsot úszott

GettyImages-482754918
2015.08.02. 16:54

Bernek Péter egyéni legjobbját úszva ötödik lett a kazanyi vizes vb első magyar érdekeltségű úszódöntőjében, a férfiak 400 méteres gyorsúszásában. A magyar úszó 3:46,29-es idővel ért célba, a világbajnok a kínai Szun Jang lett, aki 23 évesen hatodik vb-címét szerezte két olimpiai aranya mellé.

Világcsúccsal indult a vb

A női 100 méteres pillangó középdöntőjét világcsúccsal nyerte a svéd Sarah Sjöström, aki 55.74 másodpercre javította Dana Vollmer 2012-es londoni idejét (55,98).

A 200 vegyes délelőtti előfutamában Európa-csúcsot úszó Hosszú Katinka a délutáni középdöntőre tovább tudta fokozni a tempót és tovább javított a friss rekordon, 2:07,30-ról majdnem további fél másodperccel gyorsult 2:06,84-ra. Ezzel természetesen a legjobb idővel jutott be a döntőbe, ez viszont nem sikerült Jakabos Zsuzsának, aki a 11. idővel nem folytathatta.

Cseh László formája is javult délelőtthöz képest, és 23,06 másodperces idővel újabb országos csúcsot úszott az 50 pillangó középdöntőjében, pedig a rajtnál kicsit be is ragadt. A futamot viszont nem ő, hanem a brazil Nicholas Santos nyerte egyetlen századmásodperccel a 29 éves magyar előtt. A másik futam valamivel gyorsabbra sikerült, de csak Florent Manaudou tudta megelőzni Csehéket, aki így a harmadik idővel jutott a döntőbe.

A 400 gyorson döntőbe jutott Kapás Boglárkának nem sikerült a bravúr, utolsó lett nyolcfős mezőnyben 4:08,22-es idővel – ez két másodperces romlást jelentett a délelőtti úszáshoz képest. A számot az amerikai Katie Ledecky nyerte, aki négy barcelonai vb-aranya után az ötödiket nyerte 18 évesen.

férfi 4x100 m, világbajnok:

Franciaország (Mehdy Metella, Florent Manaudou, Fabien Gilot, Jeremy Stravius) 3:10.74 perc

2. Oroszország (Andrej Grecsin, Nyikita Lobincev, Vlagyimir Morozov, Alekszandr Sukorukov) 3:11.19

3. Olaszország (Luca Dotto, Marco Orsi, Michele Santucci, Filippo Magnini) 3:12.53

női 4x100 m, világbajnok:

Ausztrália (Emily Seebohm, Emma Mckeon, Bronte Campbell, Cate Campbell) 3:31.48 perc

2. Hollandia (Ranomi Kromowidjojo, Maud van der Meer, Marrit Steenbergen, Femke Heemskerk) 3:33.67

3. Egyesült Államok (Missy Franklin, Margo Geer, Lia Neal, Simone Manue) 3:34.61