Jenny, Zack, igazi és álfranciák meg a messzeség - Heti premierek

A lány, aki a nácikra bukik, a rondává lett komika, a távkapcsolat igazi titka, feltörekvő DJ-k dilemmái és a rossz szomszédok, illetve egy, már elkopottnak hitt franchise újragombolása az izgalmas, de nem éppen kiemelkedő heti filmtermésben.

Boldogság bármi áron


Jennifer Aniston ezzel a szereppel ugyan pont lemaradt az Oscarról - rossz nyelvek szerint a túlságosan agresszív lobbizás miatt -, de a nézőknek még így is bizonyíthatja, hogy sokkal többre képes, mint a sokadik felejthető romantikus vígjáték főszerepére. Itt ugyanis csúnya oldalát mutatja meg, egy fizikailag és pszichésen is sebzett nőt, aki saját ridegségébe zárkózva próbál túlélni és túljutni egy őt ért súlyos traumán, és ehhez egy másik nő öngyilkosságát használja fel. Mindez elég nyomorúságosan hangzik ahhoz, hogy elvegye mindenki kedvét a mozijegy megvásárlásától, de a történet elég sok fordulatot és egy jó adag sötét humort is felvonultat az élvezeti faktor kedvéért.

Ki nézze meg?

Akinek Rachel volt a kedvenc karaktere a Jóbarátokból, és utálja Angelina Jolie-t, mert lecsapta Brad Pittet Aniston kezéről, és mindig is hitt abban, hogy hősnőnknek a csacska mosolyon túl is van színészi eszköztára.

Miénk a világ

Korunk hőse a DJ, aki ugyan saját művet ritkán szerez, de jól kavarja össze mindazt, ami eddig is létezett, és ma már többen mennének el egy Avicii koncertre, mint a Red Hot Chili Peppersre. Hősünk is ilyen sikerről álmodik, de haverjaival csak helyi bulikban lépnek fel, mérsékelt sikerrel. Aztán jön egy roppant menő idegen, és felkarolja a srácot, akinek meg kell küzdenie a hírnévvel, saját egójával és többé-kevésbé el kell árulnia a barátait. A szerepet gyakorlatilag Zac Efronra írták, de a mentorát alakító Wes Bentley sokkal menőbb alak nála, a bulihangulat pedig jól jön át – kérdés, hogy ehhez a hangulathoz sikerült-e egy elég jó történetet találni.

Ki nézze meg?

Akiknek imponál a DJ-k életmódja és akik bírják Zac Efront.

Suite Francaise

Valahol a németek által megszállt Franciaországban - ez lett volna eredetileg Tarantino Becstelen Brigantykjának címe, de így lehetne nevezni az 1942-ben, koncentrációs táborban elhunyt Irene Nemirovsky regényét feldolgozó filmet is. Egy francia kisvárosban járunk, ahol a németeket kényszerűségből elszállásoló helyiek mindennapjainak lehetünk tanúi - és ahol szalmaözvegy hősnőnk egy kifinomult német tisztbe szeret bele. A francia lányt az amerikai Michelle Williams, szintén francia anyósát az angol Kristin Scott Thomas, a náci tisztet pedig a belga Matthias Schoenaerts alakítja, a történet pedig igencsak hasonlít a Corelli kapitány mandolinja című korábbi, jószándékú, mutatós, de teljesen feledhető háborús-ellenállós eposzra.

Ki nézze meg?

Középkorú hölgyeknek ajánljuk, akik fogékonyak mind az irodalmi háttérre, mind a különös, eleve kudarcra ítélt viszonyokra.

Tízezer km


Adott egy gyönyörű (hipster) pár, akik egy gyönyörű városban élnek, Barcelonában, tisztára odavannak egymásért, de a lány Los Angelesben kap ösztöndíjat. Elindul a távkapcsolat és a modern technika segítségével napi szinten tudják tartani a kapcsolatot, mindent megoszthatnak egymással, ám mégsincsenek egymás mellett. Az elsőfilmes rendező, Carlos Marques-Marcet csak két színésszel és két helyszínnel dolgozott, szinte nulla költségvetéssel, és mégis képes a teljes játékidő alatt fenntartani a feszültséget és érdeklődésünket, holott nem borítja fel mindazt, amit ebben a témában az ember elvár. És ez egy kisebb bravúr, technikai értelemben is, a cselekmény zömét ugyanis laptop képernyőn vagy e-maileken keresztül látjuk.

Ki nézze meg?

Aki távkapcsolatra készül vagy szeretne kicsit spanyolul gyakorolni.

Transporter: A Szállító - Örökség


Egy rakás izgalmasan koreografált, de önismétlő Szállító-film és egy tévésorozat után egész biztosan nem gondoltuk, hogy pont ezt a karaktert fogják rebootolni. Mi nem, de ma már mindent újragondolnak, ami annak idején kicsit sikeres volt, és így bújt Frank Martin, a Szállító bőrébe a különben elég karizmatikus fiatal brit Ed Skrein – akit majd a nagyon várt Deadpool-filmben láthatunk gonoszként. Hősünk ezúttal felrúgja saját szabályait – teljesítsd a megbízást, nincsenek nevek és ne nyúlj a csomaghoz! – mivel gonosz csajok átverték és ezért valaki mások elrabolták az apját. Ami ezután következik, pont olyan, mint egy klasszikus Jackie Chan film autós verziója, látványos verekedésekkel, ahol mindig valami hétköznapi tárgyat használnak meglepő módon – ami nem meglepő, hiszen a film Luc Besson bábáskodása alatt készült, aki egy ideje abból él, hogy a távol-keleti akciófilmeket kopírozza.

Ki nézze meg?

Akiknek MÉG MINDIG izgalmas a Transporter franchise.

Vakrandi


Rossz szomszédság francia átok – ebben az esetben, hiszen két, egymás kapásból gyűlölő karakter költözik egymás mellé Párizsban, és találkozniuk sem kell ahhoz, hogy megpróbálják a másikat kiutálni a lakásából. A pasas hallgatag és embergyűlölő játéktervező, aki kizárólag a munkájának él és mindennél többre értékeli a csendet, a lány fiatal zongoraművész, aki keményen készül következő zongoraversenyére, a fal pedig papírvékony. A főszerepet is magára vállaló rendező, Clovis Cornillac annyi csavart tesz a rég bevált romcom receptbe, hogy hőseink szinte végig nem látják egymást, holott gyakran csak centikre állnak egymástól, azt sem tudják, hogy néz ki a másik, mi pedig természetesen azt a részt bírjuk a legjobban, amikor még mindenáron ki akarnak tolni a másikkal.

Ki nézze meg?

Akik sosem unják meg azokat a romantikus vígjátékokat, ahol a főszereplők majdnem végig rühellik egymást.