Pucéron a vadonban

A reality műsorok hajnalán egyszerűen beköltöztettek 10-12 embert egy zárt térbe, minden földi jóval ellátták őket és várták, hogy mi történik. Aztán az évek alatt, ahogy egyre magasabb lett a nézők ingerküszöbe, már nem volt elég a Big Brother féle valóságshow, egyre újabb és újabb műsorok láttak napvilágot. Eleinte még zárt térben, majd kinyíltak a villaajtók és a hőseink kiözönlöttek a természetbe.

A Survivor c. műsor (Magyarországon egy évadot élt) már egy szigeten, vagy egy elszigetelt helyen játszódott, ahol nem volt alapvetés a háromszori étkezés, minden a játékosokon múlott. Ha jól szerepeltek egy-egy feladatban, vagy szerencsések voltak, akkor éppen fedezni tudták a napi kalória szükségletet, ha viszont elbénáztak egy játékot, akkor korgó gyomorral tértek nyugovóra. De legalább hajtotta őket a tisztes nyeremény lehetősége. 

Ma már ott tartunk, hogy se étel, se ital, se nyeremény. A Discovery csatorna, (már, ha hihetünk a látottaknak) tényleg életveszélynek tesz ki egy nőt és egy férfit, a Csupasz Túlélők műsorában. Persze van velük egy forgatócsoport, akik riaszthatják az orvosokat, ha baj van, de a két ember életminősége alapvetően az ügyességükön és a kitartásukon múlik. Mind ez a semmiért, mert nyeremény, az nincs. Valami homályos képlettel ugyan a végén kiszámolják a túlélési indexüket, de kb. ennyi, amit kapnak, no meg persze a nagy kaland.

A 21 napos túlélő show-t ráadásul anyaszült meztelenül kell végigcsinálniuk, ami nem azért van, mert a Discovery profilt váltott és így szeretne betörni a felnőtt tartalmak piacára, hanem azért, hogy hőseink, ha lehet, még kényelmetlenebbül érezzék magukat. Mi ugyan a kitakarások miatt semmit nem látunk ebből, de el tudjuk képzelni, milyen kínos lehet, ahogy két ismeretlen ember nemi jellegeiket lengetve csúszik-mászik a dzsungelben, vagy éppen vacogva búj össze egy sebtében összetákolt pálmasátorban.

Amellett, hogy semmilyen segítséget nem kapnak, eszköztáruk is igen szegényes. Csak egy-egy előre kiválasztott holmijukat vihetik magukkal, ami általában nem egy kedvenc plüssállatka, hanem egy éles kés, balta, vagy tűzgyújtó eszköz. Már itt is óriásit lehet hibázni, mert volt, aki napokat töltött azzal, hogy kőkorszaki módszerekkel tüzet csiholjon, ezzel értékes energiáktól szabadította meg önmagát és társát. 

A legkeményebb mégis az élelemszerzés, ami nem is mindig sikerül a 21 nap alatt. Persze egy-két figyelmetlen csigát vagy szórakozott kígyót általában sikerül elkapni, de az esetek többségében végigéhezik a műsort, ami azért kemény, mert az utolsó nap éhesen, legyengülve kell elszédelegniük a kivonási pont felé, ami kb. 5 km, hegyeken, völgyeken, vagy éppen mocsarakon át. 

Ha Ön is szívesen belevágna egy ilyen kalandba, kapcsoljon a Discovery Channel Csupasz túlélők műsorára.