Megússza a brüsszeli vizsgálatot a központi dohányellátó

Nem indít eljárást az Európai Bizottság a központi dohányellátóval kapcsolatban - értesült brüsszeli forrásokból az MTI. Az Európai Bizottság ugyanis elfogadta a magyar kormány érvelését, miszerint a dohánykiskereskedelmi ellátó működése nem sérti az uniós versenyjogot.

Összeomlott a dohányellátó rendszere

A dohányellátó rendszere az indulás után nem sokkal megadta magát, a trafikosok nehezen jutnak áruhoz - tudta meg a Népszabadság.

Mától nem szállítják a trafikba a legismertebb márkákat

Marlboro, Multifilter, Philip Morris, Benson&Hedges, Golden Gate, Symphonia, Mustang, Főnix, West, Gauloises, Davidoff - ezek a márkák hamarosan mind eltűnhetnek a trafikok polcairól, november 17-ig ugyanis sem a Philip Morris, sem az Imperial Tobacco nem egyezett meg az állami dohányellátóval az Index cikke szerint.

Duplán veri le a kormány az új adót

Dobozonként legalább 150 forinttal drágulhatnak bizonyos dohánytermékek, ha a Lázár János által csütörtökön bejelentett új dohányipari különadó januártól életbe lép - számol be a Népszabadság.

Nem lesz cigi a trafikokban?

Rázósnak ígérkezik a törvény által kijelölt Országos Dohányellátó november elsejei indulása - írja a Figyelő. A lap szerint a trafikosok idegesek, a nagykereskedő még mindig nem tudott megegyezni a dohánycégekkel, a piaci pánik akkora, hogy a jelenlegi terítést végző társaságok több terméket szállítanak addig a kiskerekhez.

Brüsszel nekimegy a legújabb magyar dohánybiznisznek! (2.)

A belső piaci szabályozásért felelős biztos szerint sehol nem ennyire feltűnő Európában, hogy csak olyanok árusíthatnak dohányterméket, akiknek jó a kapcsolatuk a kormánnyal. Hamarosan kötelezettségi eljárás jöhet piaci diszkrimináció miatt - számol be az Eurologus az Indexen. Közben a kormány már reagált is: tájékoztatást kér az Európai Bizottságtól (EB), illetve Elzbieta Bienkowska belső piaci szabályozásért felelős biztostól.

Kidobta a minisztérium a 90 milliárdos ajánlatot

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium csütörtökön már reagált is az Imperial Tobacco által szerdán, a dohányellátó koncesszióra benyújtott ajánlatára. A tárca állásfoglalásában bevallotta, hogy a koncessziós szerződést a BAT-Tabán párossal már meg is kötötte, de ettől függetlenül áttanulmányozta az új pályázatot és arra jutott, hogy az nem felel meg a törvényi feltételeknek.

Egyetlen ábra arról, hogy az állam tényleg bagóért adja oda a zsíros dohánybizniszt

Valóságos háború robbant ki a nemzeti dohányboltokat kizárólagosan ellátó társaság körül. A kormány által nyertesnek kihirdetett BAT-Tabán páros pályázata és a három másik versenytárs által szerdán bemutatott ajánlat már összevethető egymással és a számok magukért beszélnek. Ebben a helyzetben adódik a kérdés, amit az elbíráló kormánynak kell megválaszolnia: a következő 20 évre megelégszik 10 milliárd forintos koncessziós állami bevétellel, miközben tízszer annyit is kaphatna ugyanezért? Az adófizetők zsebére megy az üzlet.

Itt a fricska a kormánynak! Léptek a kihagyott dohánycégek

Az Imperial Tobacco Magyarország Kft., a JTI Hungary Zrt. és a Philip Morris Magyarország Kft. támogatásával lépcsőzetesen növekvő, 6 milliárd forintig terjedő koncessziós díjat ajánl a dohány-kiskereskedelmi ellátás működtetésére, és egy versenysemleges elosztási rendszer felállítását vállalja közel 500 munkahely teremtése és a kiskereskedelmi árrés megemelése mellett - közölték szerdán a társaságok. A három dohányipari cég becslése szerint éves szinten 16 milliárd forintos nyereséget termelhet a dohányellátó.

Ez a cég lesz a központi dohányellátó!

A június 18-i közlönyben jelent meg és 19-én életbe is lépett az a kormányrendelet, amely közérdekre hivatkozva nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette a BAT Pécsi Dohánygyár és a Tabán Trafik összefonódását. Az így létrejövő cég lesz a nemzeti trafikokat ellátó társaság. Közben a dohányipari szakszervezet tiltakozik és elbocsátást vetít előre.

Megtámadják a kormány legújabb döntését!

Közleményben reagáltak a kormány döntésére azok a dohánycégek, amelyek kimaradtak a nemzeti dohányboltokat ellátó elosztóközpontból. Az Imperial Tobacco, a JTI Hungary és a Philip Morris a dohánytermékek nagykereskedelmének államosításáról beszél, szerintük ez a koncessziós megoldás megkárosítja az adófizetőket.

Így megy neki két iparágnak a kormány

Több érdekes módosítást is elrejtett a 2016-os költségvetésről szóló salátatörvénybe a kormány. Lényegében két szolgáltatószektor magyarországi működését írja át alapjaiban.

Sarkalatos lett a dohányellátó-törvény

Az Országgyűlés hétfőn úgy döntött, hogy a trafikok kizárólag állami vagy azzal szerződésben álló dohány-kiskereskedelmi ellátóktól vásárolhatnak dohányterméket a jövő év szeptemberétől. Ezzel a magyar állam lényegében felszámolja a jelenlegi dohány-nagykereskedőket, hiszen szerepük feleslegessé válik.

Pályázat nélkül jut valaki a dohányellátóhoz?

Két hete a parlament előtt fekszik a dohányellátó létrehozásáról szóló törvényjavaslat és eddig egyetlen fideszes módosító érkezett, ami azonban felettébb érdekesnek mondható. A kormánypárti Szűcs Lajos úgy módosítaná a tervezetet, hogy a dohány-kiskereskedelmi ellátó személyét akár külön pályázat lebonyolítása nélkül is kiválaszthatná a kormány.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.