ZSEBPASSZ

Anti-Air Thompson

2017. július 06. - HeiseNBArg

Klaynek olyan jól sikerült a bajnoki buli, hogy még most is "másnapos"

Indul a nagyfiúk játéka

Szombat este kezdődik az NBA rájátszásának első köre vegyük sorra mit várhatunk a párharcoktól.

 

Kelet:

 

Boston Celtics-Chicago Bulls:

A Chicago hajszál híján csúszott át a küszöbön míg a Boston 2008 után újra főcsoport elsőségnek örvendhetett. Nagyon nehéz elképzelni, hogy a Bikák képesek lesznek eltaposni a bostoni lóheréket. Ez a csapat alig játszott együtt, Wade 22 meccsről hiányzott Rondo 13-ról ,év közben megváltak Gibsontól és Mcdermottól. Ezzel szemben Thomasék egész idény alatt kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak és végre mindenki kiváló egészségnek örvend.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 2-2

Párharc végkimenetele: Lesznek mérkőzések amikor a Butler-Wade-Rondo hármas közül legalább ketten extrát hoznak de nehéz elképzelni hogy ez az egész évben diszfunkcionális társaság többre is képes 1-2 jó meccsnél. Celtics 6 meccsen.

Washington Wizards-Atlanta Hawks:

Ha azt veszem, hogy a Washington a szezon első negyedében 18 mérkőzés után 6-12-re állt majd futott egy 43-21-es (67%) mérleget akkor a Wizards az esélyesebb ha viszont azt nézem mit műveltek az All-Star szünet óta (15-12) és hozzáveszem, hogy Wall sérüléssel szenved... akkor már nem ennyire egyértelmű a dolog. Ugyanakkor a Hawks "második félidei" produkciója sem valami fényes mindössze 11-15.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 3-1

Párharc végkimenetele: Veszélyes az Atlanta. A Wizardson kívül az összes keleti playoff szereplő ellen pozitív mérleget hoztak, mégis... ezt a csapatot már majdnem szétrobbantották. Korvert odaadták a Cavsnek, Millsap elcsérélése is szóba került és Schroderrel is voltak attitűdbeli problémák. Talán a washingtoni csapategység átlendíti Wallékat a nehézségeken. Wizards 7 meccsen.

Toronto Raptors-Milwaukee Bucks:

Jó húzások voltak a trade deadline előtti cserék a kanadaiak mérlege Ibakával 16-7 (70%) és ezeknek a találkozóknak nagy részén Lowry pályára se lépett. Hatalmas potenciál rejtőzik a Milwaukee keretében, de a sérülések minden évben hátráltatják őket és az irányítóposzt továbbra is lyukas.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 3-1

Párharc végkimenetele: Mikor dominált igazán a Toronto egy playoff párharcot? Semmikor, ennek most jött el az ideje. Raptors 5 meccsen.

Cleveland Cavaliers-Indiana Pacers:

A bajnok teljesen leeresztett a szezon második felében, február óta csupán 12-15-öt produkáltak. Jól lakottság, csapatkémia hiánya, esetleg tudatos leeresztés? Csak találgatni lehet az okokat.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 3-1

Párharc végkimenetele: Csipkerózsika felébred álmából. A Cavs tavaly is visszavett a tempóból ahogy a rájátszás felé közeledtek majd úgy hatoltak át Keleten mint kés a vajon, amíg nem látom őket a rájátszásban is szenvedni addig ők Kelet favoritjai. Cavaliers 5 meccsen.

 

James és George legutóbbi összecsapása óriási küzdelmet hozott:

Nyugat:

 

Golden State Warriors-Portland Trailblazers:

Nurkic játéka repítette a rájátszásba a Portlandet akivel a Blazers 16-6-ot produkált. Idén ennél többre ne számítsunk tőlük, de jövőre a bosnyákkal akár egy magasabb szintre léphetnek.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 4:0

Párharc végkimenetele: Az elmúlt 3 évben 16 meccset játszott egymással a két gárda melyből csupán 2 összecsapást hoztak el Lillardék. Warriors 4 meccsen.

Los Angeles Clippers-Utah Jazz:

A Clippers hét meccses győzelmi sorozattal zárta a szezont, míg a Jazz kezéből kicsúszott az egész évben markukban lévő pályaelőny.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 3:1

Párharc végkimenetele: Bivalyerős a Clippers, már amikor egészséges. Egy 3 All-Staros rutinos playoff csapat mérkőzik meg egy tehetséges de zöldfülű együttessel. Clippers 6 meccsen.

San Antonio Spurs-Memphis Grizzlies:

Nem egyszerű. Óriási küzdelemre számítok melyben testvér a testvérrel méri össze erejét. A medvék az összes rangadójukon tisztességesen helytálltak azonban a sérülések egész évben hátráltatták őket aminek a végeredménye csupán egy hetedik hely lett.

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 2-2

Párharc végkimenetele: Ha tökösebb lennék akkor a Grizzliesre tennék, de nem vagyok az... Ha csak a kezdőkön múlna a medvék talán meg is vernék a Spurst azonban a cseresorok közötti különbség és a pályaelőny a San Antonionak kedvez. Spurs 7 meccsen.

 

2011-ben a 8. helyezett Memphis a nyugati első San Antoniót búcsúztatta. Akkor Zach Randolph megállíthatatlannak bizonyult.

Houston Rockets-Oklahoma City Thunder:

Az MVP-k párbaja. Aki ezt a párharcot megnyerni az érdemli meg a legértékesebb játékosnak járó Podoloff trófeát. 

Egymás elleni mérleg az alapszakaszban: 3-1

Párharc végkimenetele: Ne fogadj Westbrook ellen! Az OKC-nek mindössze 8 győzelmébe került Durant elvesztése és bár Mike D' Antoni kiváló munkát végzett Houstonban a csapatairól más történetek szólnak a rájátszásban mint az alapszakaszban. Thunder 6 meccsen. 

 

30 000 nőnapra

 

 

Dirk Nowitzki illusztris társasághoz csatlakozott ugyanis szerda hajnalban az NBA történetének 6. játékosaként érte el pályafutása 30 000. pontját. Erre a bravúrra csupán Kareem Abdul-Jabar, Karl Malone, Kobe Bryant, Michael Jordan és Wilt Chamberlain volt képes.

 

Dirkules 30 ezrében az a legkülönlegesebb, hogy sosem sorolták a liga legrettegettebb pontszerzői közé. Persze mindenki elismerte támadójátékát és messze földön híres vajkezét de a hősköltemények nem róla szóltak hanem Kobe Bryantről, Lebron Jamesről, Allen Iversonról, McGradyről és Kevin Durantről akik karrierjük során több szezonban is 30 pont felett átlagoltak. Ugyanakkor a német sose szerzett pontkirályi címet, legjobb évében is "mindössze" 26.6 pontot átlagolt ezzel a mutatóval idén a 7. helyen szerepelne a pontversenyben. Egyedüli játékosként áll a liga történelmének 15 legjobb pontszerzője között aki még csak dogóra sem állhatott szerzett pontok és pontátlag tekintetében egy idényben sem.

Amiért viszont mégis elérte ezt a történelmi mérföldkövet az a szívóssága és kiemelkedően konzisztens teljesítménye volt. Karrierje első 12 évében csapata 952 alapszakasz mérkőzéséből 920-on pályára lépett és egyik szezonban sem hiányzott 6 meccsnél többről ez idő alatt (első két évét leszámítva) folyamatosan 21 pont felett termelt egészen 33 éves koráig. Később még 36 évesen is képes volt All-Star szereplést érő performanszt nyújtani.

Minden idők legjobb európai játékosaként fog bevonulni az NBA történelemkönyveibe. Egy olyan ligában melyet manapság 3-4 sztárjátékosból álló szupercsapatok uralnak és sztárok váltogatják klubjaikat a bajnoki gyűrűért, Nowitzki jelenléte emlékeztet a klubhűségre és arra, hogy All-Star csapattársak nélkül is lehet bajnokságot nyerni.

MVP-címre hajt a bostoni törpe

ZSEBPASSZ hónap játékosai:

 

Nyugat: 

Kevin Durant (27.5 pont, 7.1 lepattanó, 4.6 gólpassz, 1.1 labdalopás, 2.1 blokk mezőnyből 56.5 FG%, 37 3P%)

A szezon legkonzisztensebb játékosa. Rendszeresen szállítja a 25-30 pontos mérkőzéseket és ha támadásban gyengébb napot fog ki akkor védekezésével és lepattanózásával tündököl. 50 mérkőzésből eddig 35-ször dobta be a mezőnykísérleteinek legalább a felét. Ez azért nagy szám mert a riválisai közül Westbrook csupán 15-ször, Harden 19-szer, Lebron James pedig 29-szer érte el az 50%-os mezőnymutatót.

Kelet:

Isaiah Thomas (32.9 pont, 3.1 lepattanó, 6.9 gólpassz, 0.9 labdalopás, 0.1 blokk mezőnyből 50 FG%  43 3P%)

Méretében törpe, játékában óriás. Mikor utolsó választottként draftolták 2011-ben senki se gondolta, hogy Thomas kezdő irányító lesz nem hogy többszörös All-Star. Januárban különösen termékeny volt egy tized híján 33 pontot átlagolt a Bostont pedig Kelet második helyére repítette.

 

MVP erősorrend: 

1. Russell Westbrook ( 30.7 pont, 10.4 lepattanó, 10.3 gólpassz, 1.6 labdalopás, 1.6 labdalopás, 0.4 blokk, 42 FG%, 33 3P%)

Jelentősen meggyengült Russell vezető pozíciója. Az OKC csupán 7-8-as mérleget produkált januárban és az irányító sem villogott, mindössze 39%-al célzott mezőnyből mellette pedig meccsenként 6 labdát szórt el. Azonban a tripla-dupla átlaga még életben van és továbbra is vezeti a pontlistát.

2. James Harden ( 28.4 pont, 8.2 lepattanó, 11.5 gólpassz, 1.4 labdalopás, 0.4 blokk, 44 FG%, 34 3P%)

A brilliáns december után visszaesett a Houston és "Szakáll". A Rockets az utóbbi 13 meccséből csupán 5-öt tudott behúzni Harden 6.4 labdaeladással zárta a hónapot és a kinti dobásai is pontatlanok voltak (31,5%) 

3. Kevin Durant ( 26.1 pont, 8.4 lepattanó, 4.8 gólpassz, 1.1 labdalopás, 1.7 blokk, 54 FG%, 38 3P%)

Durant idei szezonjára csupa jót lehet mondani, de ne feledjük a Warriors támadójától csak a bajnoki cím elfogadható. MVP esélyeit leginkább az rontja, hogy egy olyan csapatban szerepel mely idén 4 játékost ad az All-Star gálának. 

4. Kawhi Leonard ( 25.6 pont, 5.9 lepattanó, 3.2 gólpassz, 1.8 labdalopás, 0.7 blokk, 49 FG% 41 3P%)

Sokáig versenyben volt a hónap játékosa címért  miután 28.6 pontot átlagolt 52%-os mezőnyhatékonysággal és 43%-os triplahatékonysággal azonban a Dallas és a New Orleans elleni vereségek végül Durant javára döntötték el a versenyt. 

5. Isaiah Thomas ( 29.7 pont, 2.7 lepattanó, 6.4 gólpassz, 0.8 labdalopás, 0.1 blokk, 47 FG%, 39 3P%)

A liga eddigi legalacsonyabb MVP-je a cipőben 183 centis Allen Iverson volt, ha Thomas az alapszakasz második felében tartani tudja azt amit januárban akkor esélye lehet arra, hogy történelmet írjon és 175 centijével ő lehessen a liga valaha volt legalacsonyabb MVP-je. A pontversenyben jelenleg második helyen szerepel és ő a szezon legjobb 4. negyedes játékosa. 

 

 

Futtottak még: John Wall, Lebron James, Stephen Curry, Giannis Antetokounmpo, Kyle Lowry

 

A csapatok erősorrendje a hónapban:

 

Golden State Warriors (12-2): A Warriors az egyetlen csapat a ligában mely egy hónapban sem szenvedett 3-nál több vereséget. Az alapszakasz legnehezebb időszakának tartják a januárt és míg riválisaik gyengélkednek ( Cleveland, Houston, Clippers, Toronto) addig az oaklandiek lendülete töretlen.

Washington Wizards (12-4): A szezon eddigi meglepetéscsapata. Még ősszel nehéz volt elképzelni, hogy a Washington bejut a playoffba miután 6-12-es mérleggel kezdték az idényt és Marcin Gortat úgy nyilatkozott nekik van a leggyengébb cseresoruk. Azóta változott a harci helyzet és decembertől 23-8-as (74%) mérleget produkáltak mellyel jelenleg a pályaelőnnyel járó negyedik helyet tartják Keleten. Wall MVP formában kosarazik és kezdenek azok a pletykák is elcsendesedni melyek Beal és Wall rossz kapcsolatáról szóltak.

Boston Celtics (10-4): A Celtics kezd felnőni a szezoneleji elvárásokhoz. A bostoni gárda annak ellenére hozta a hónap 3. legjobb mérlegét, hogy a csapat második legjobb pontszerzője Avery Bradley sorozatban 12 mérkőzést volt kénytelen kihagyni.

San Antonio Spurs (10-5): Felemás januárja volt a Spursnek elverték kétszer a Raptorst és idegenben diadalmaskodtak a Cavs otthonában azonban nem várt vereségeket gyűjtöttek be a Dallastól, Sunstól és New Orleanstól. Érdekes február elé néz a San Antonio mely 10 mérkőzéséből sorozatban 8-at idegeben fog játszani . 

Philadelphia 76ers (10-5): Új korszak köszöntött be Philadelphiában. A csapatnak idén több győzelme lehet mint az előző két évben összesen. A januárjuk pedig annyira parádésan sikerült , hogy a liga 5. legjobb mérlegét hozták.

(Mikor rájössz, hogy a 76ersnek több győzelme van januárban mint a Cavsnek) 

Január legszebb zsákolásai:

 

10. Westbrook ellenállhatatlan betörése

 

9. Ami másnak egy szimpla ziccer az Antetokounmponak zsákolás

8. Young két védő között tört a gyűrűre, hogy aztán egy brutálisat zsákoljon Terrence Joneson

7. Tudjuk mi történik ha Lebron lendületből támad a gyűrűre

6. Gallinari megmutatta, hogy fehér ember tud zsákolni

5. James Johnson a dudaszó pillanatában zsákolta át Curry-t

4. Aaron Gordon félpályás alley-oopja gyűrűnek háttal

3. Jerami Grant és Lebron James ugyanazt a zsákolást mutatták be mindenki döntse el melyik a szebb

2. Nálam egy hajszállal James nyert

1. Antetokounmpo egy lépéssel a büntetővonalon belülről szállt fel és a levegőben még egy figurára is volt ideje

 

 

2017-es All-Star hétvége:

 

Zsákolóverseny résztvevői:

Miután Larry Nance sérülés miatt idén is kénytelen volt lemondani a zsákolóversenyt és Zach LaVine a Minnesota érdekeit szem előtt tartva nem fog harmadjára indulni így némileg csalódást keltő a névsor, ugyanakkor a ismeretlen nevek mögött kiváló atléták bújnak meg.

 

DeAndre Jordan: 150 húzásával idén is vezeti a ligát zsákolások tekintetében, karrierje első All-Star szereplése készül, a legjobb játékos a résztvevők közül.

Aaron Gordon:  Tavaly óriási csatában végül alul maradt Zach LaVinenel szemben. Máig vitatott, hogy melyikük volt a jobb.

 

Glenn Robinson III: A Pacers cserejátékosának 105 centiméteres súlypontemelkedést mértek az egyik draft előtti felmérésen.

Derrick Jones:  Mindössze 11 percet játszott az NBA-ben ugyanakkor elképesztő rugói vannak 107 centiméteres súlypontemelkedéssel büszkélkedhet.

 

Tripladobóverseny résztvevői:


 

Ügyességi verseny résztvevői: 

 

 

NBA All-Star szavazás

 

ZSEBPASSZ All-Star szavazatai:

 

Kelet:

 Kyrie Irving:

A szavazatomat elsősorban a tavalyi nagydöntőben nyújtott teljesítményével érdemelte ki. Irving bebizonyította, hogy képes a nagyszínpadon is maradandót alkotni. James karrierje során még egy csapattársától sem kapott akkora segítséget egy Finalsben mint júniusban az irányítótól (ebbe beletartozik Dwayne Wade is). 2016 kiváló év volt számára nem csak bajnokságot de olimpiát is nyert Rióban mindezt annak ellenére, hogy térdkalács törésből épült fel. Jelenleg a liga talán legjobb 1-on-1 játékosa, bámulatosan bánik a labdával, könnyen képes megteremteni magának a dobóhelyzeteket, játéka látványos és egyszer már elnyerte az All-Star MVP címet.

John Wall: 

Wall annak ellenére, hogy már 3x szerepelt a gálán a liga egyik legalultértékeltebb irányítója. Az utóbbi 20 évben csupán maroknyi játékosnak sikerült elérnie a  20 pont 10 gólpasszos átlagot ( Chris Paul, Deron Williams és Russell Westbrook) idén ehhez az illusztris társasághoz csatlakozhat John Wall (James Hardennel együtt). 

Persze joggal tehetik fel a kérdést a Boston drukkerek, hogy miért maradt ki Isaiah Thomas?  Míg idén a rivaldafényben leginkább Westbrook, Curry, Irving, Thomas sütkéreznek addig Wall egy igen csak gyenge, cseresor nélküli Wizardsot tart playoff helyen. Thomas előtt megemelem a képzeletbeli kalapomat és elismerem a teljesítményét de míg JW mellett 4 használható játékos van addig Thomasnak a Boston sérültjei ellenére is egy erősebb kiegészítő személyzet áll rendelkezésére és mégis hasonlóan áll a két együttes. Emellett Wall egy sokoldalúbb játékot hoz védekezésben, lepattanózásban és játékszervezésben.

Lebron James:

 A liga arca  14. évében is MVP kaliberű szezont fut.

Giannis Antetokounmpo: 

Minden szempontból "breakout" szezonja van. Minden lényeges statisztikai mutatóban élen van a csapatán belül. Versenyben van az év védője címért és ha a Bucks most nem 10. helyen lenne akkor azt mondanám, hogy az MVP címre is jó esélyei vannak. 

Jimmy Butler:

Butler az egyetlen reménye a Bulls idei szezonjának. Nélküle a Chicagonak aligha lenne esélye bejutni a rájátszásba. Blokkok kivételével minden lényeges statisztikai mutatóban vezeti a csapatát.

Nyugat:

 Russell Westbrook: 

Tripla-dupla szezont fut. Durant és Ibaka elvesztése ellenére is playoffba juttatja a Thundert.

James Harden:

Hasonlóan nagy szezont fut mint Westbrook, csak egy sikeresebb együttessel.

Kevin Durant:

A liga jelenlegi legjobb csapatának a legjobb játékosa. Durant mindössze 17 dobással átlagol 26 pontot 54%-os mezőnyhatékonysággal, mégis amit védőoldalon mutat még értékesebb a Warriors számára mint a támadójátéka. 

Anthony Davis:

A liga legjobb magasembere.

Kawhi Leonard: 

Mindig elgondolkodok mikor Leonardre All-Star voksot adok le, hogy biztosan akarom-e látni a gálán? Kiválóan játszik a pálya mindkét oldalán maximumot hoz, ugyanakkor hiányzik belőle az a showmanship ami jellemző volt Jordanre,Bryantre vagy akár Jamesre és Westbrookra. Míg az említett szupersztárok mindig próbálták kiszolgálni a közönséget látványos megmozdulásokkal addig Leonard kissé unalmas kosárlabdát játszik. Még üres pályás támadásoknál sem látunk tőle semmilyen figurát, számomra már túlságosan is sallangmentes a játéka. Minden szempontból követi a Tim Duncan-i hagyományokat és bár lehet hogy pont a  kissé szürke stílusa miatt nem lesz sose akkora rajongó tábora mint a fent említett neveknek úgy gondolom egy szentségtöréssel ért volna fel ha nem szavazok rá. 

  

2017-es All-Star szavazás végeredménye:

 

 

Egyenlő állásnál a szurkolók szavazatai döntöttek

 

Kelet

 

Támadók:

 Játékos

 Szurkolók rangsora

 Játékosok rangsora

  Média rangsora

 Súlyozott eredmény

1. Lebron James

 1

 1

1.0 

2. Giannis Antetokounmpo

 2

 2

 2

2.0 

3. Jimmy Butler

 3

 3

4.0

4. Joel Embiid

 3

 8

 5

4.75 

5. Kevin Love

 4

 7

 4

4.75 

6. Kristaps Porzingis

 7

 5

 6

6.25 

7. Paul George

 8

 4

 8

7.0 

8. Carmelo Anthony

 6

 6

 12

7.5 

9. Jabari Parker

 10

 10

 12

10.5 

10. Hassan Whiteside

 11

 14

 8

 11.0

 

 

 

 Védők:

 Játékos

 Szurkolók rangsora

 Játékosok rangsora

  Média rangsora

 Súlyozott eredmény

 Kyrie Irving

 1

 3

 1.5

 DeMar DeRozan

 3.

 3.

 2.

 2.75

 Isaiah Thomas

 4.

 2.

 1.

 2.75

 Dwyane Wade

 2

 6

 6

 4.0

 Kyle Lowry

 5

 5

 4

 4.75

 John Wall

 7

 4

 5

 5.75

 Derrick Rose

 6

 9

 8

 7.25

 Kemba Walker

 9

 7

 6

 7.75

 Avery Bradley

 10

 12

 8

 10

 Bradley Beal

 14

 8

 8

 11

 

 

Nyugat

 

Támadók

 Játékos

 Szurkolók rangsora

 Játékosok rangsora

 Média rangsora

 Súlyozott eredmény

 1.Kevin Durant

 1

 1

 1

 1.0

 2.Kawhi Leonard

 3

 2

 2

 2.5

 3. Anthony Davis

 4

 3

 3

 3.5

 4. DeMarcus Cousins

 6

 4

 4

 5.0

 5. Draymond Green

 5

 9

 6

 6.25

 6. Zaza Pachulia

 2

 12

 10

 6.5

 7. Marc Gasol

 10

 5

 5

 7.5

 8. Karl-Anthony Towns

 7

 10

 7

 7.75

 9. LaMarcus Aldridge

 8

 6

 10

 8.0

 10. DeAndre Jordan

 11

 7

 8

 9.25

 

 

 Védők:

 Játékos

 Szurkolók rangsora

 Játékosok rangsora

 Média rangsora

 Súlyozott eredmény

 1. Stephen Curry

 1

 3

 3

 2.0

 2. James Harden

 2

 2

 2

 2.0

 3. Russell Westbrook

 3

 1

 1

 2.0

 4. Klay Thompson

 4

 8

 4

 5.0

 5. Chris Paul

 5

 6

 4

 5.0

 6. Damian Lillard

 8

 4

 6

 6.5

 7. Eric Gordon

 7

 15

 6

 8.75

 8. CJ McCollum

 16

 5

 6

 10.75

 9. Andre Iguodala

 9

 22

 6

 11.5

 10. Manu Ginobili

 10

 20

 6

 11.5

 

Vélemény a jelenlegi rendszerről:

 

Eddig nem értettem egyet azokkal a nézetekkel miszerint a szurkolóktól el kéne venni a szavazati jogot az All-Starok kijelölésénél, mert a liga a rajongóiból él és egy szép gesztusnak tartom, hogy az NBA azzal hálálja meg a fanok támogatását, hogy az All-Star mérkőzés szereplőit ők választhatják meg. Azonban idén lettek kétségeim...

Zaza Pachulia 2. helye a nyugati támadók között és Russell Westbrook kimaradása a kezdőből olyan bűnöknek számítanak melyek egyedül a fanok lelkét terhelik . Persze tudjuk, hogy Pachulia rengeteg szavazata jóformán a grúz összefogásnak köszönhető, de ha idén nem változtattak volna a rendszeren akkor most Zaza Cousinstól, Townstól szorítaná ki a helyet a nyugati All-Star keretből.

Láthatjuk azt is, hogy Russell Westbrook a játékosok és a média szavazóinál is első lett mégis kimaradt a kezdőötösből mert a szurkolóknál csupán 3. helyet ért el. Amióta követem a ligát, minden évben feltették azt a kérdést, hogy Oscar Robertson után lesz-e valaha még egy játékos aki képes tripla-duplát átlagolni egy szezonon keresztül és a szakmai és közvélekedés az volt, hogy nem mert az 55 évvel ezelőtti bajnokság teljesen más volt mint a mostani. Az NBA csupán 8 csapatos volt, nem volt hárompontos vonal, a játékosok átlagmagassága kisebb volt, a fekete és fehér játékosok aránya is kiegyenlítettebb volt, az atletikus képességeik pedig elmaradtak a mostani sztároktól így Robertson sokoldalúsága jobban ki tudott tűnni. Erre csodák csodájára újra van egy játékos aki képes lehet a "Big O" után erre a statisztikai bravúrra és még csak All-Star kezdőbe sem szavazzák a rajongók...

(Annak ellenére, hogy nem kezdő...Westbrook megtudja nyerni sorozatban 3. All-Star MVP-jét?)

Persze, hogy ne csak a fanokat kritizáljam bizonyos játékosok sem vették kellő komolysággal ezt a szavazást. Tony Allen például hatalmasat trollkodott és saját magán kívül memphisi csapattársaira és Mo Williamsre, Michael Beasleyre és Luke Babbittre adta le a voksát.

 ...és azért a média tagjaitól is megkérdezném felhúzott szemöldökkel, hogy mit keres holtversenyben 6. helyen Manu Ginobili és Andre Iguodala a nyugati védők között? Hogy lehetséges az hogy egy 20.5 pontos Devin Booker, 21.8 pontot átlagoló Andrew Wiggins vagy egy élete formájában játszó Mike Conley neve fel sem merült a legjobb 10 játékos között?

 Bár a rajongók kapják a legtöbb kritikát a szavazásokkal kapcsolatban, játékosok és újságírók is ugyanúgy hajlamosak az elfogultságra. Továbbra is szakmailag jóval nagyobb komolysággal választják az All-NBA és év védőcsapatainak a tagjait. Ha a liga a jövőben szeretné elkerülni a Pachuliák nevezését akkor bölcsebb lenne visszaállítani a régi rendszert ahol nem lehet akárkit beszavazni az All-Star gálára, bár ez marketing szempontból nem biztos hogy okos döntés.

Milyen mérkőzést szeretnénk látni? Nos, már nagyon ráférne az All-Star meccsekre egy szemléletváltás ahol a játékosok komolyan veszik a játékot és hajlandóak védekezni. Az előző években már eleget láttunk a 150-170 pontos gálákból melyeken tét nélkül szórták a kosarakat. Ideje visszatérni azokhoz az időkhöz amikor még volt presztízse az All-Star mérkőzésnek. Minden idők egyik legjobb ilyen találkozóját 2001-ben játszották a végeredmény "csupán" 111-110 lett mégis mennyivel emlékezetesebb összecsapás volt ez, mint a tavalyi mely 196-173-ra végződött. 

 

 All-Star cserék:

 

 A cseréket január 26-án hozzák nyilvánosságra. Akiket szívesen látnék közöttük:

Kelet:

Isaiah Thomas, John Wall, Kevin Love, Joel Embiid, Kyle Lowry,Kemba Walker, Jabari Parker

Nyugat: 

Russell Westbrook, Damian Lillard, Marc Gasol, DeMarcus Cousins, Karl Anthony Towns, Draymond Green, Gordon Hayward

Warriors-Cavs ütközetek tanulsága

A két favorit letudta az egymás elleni alapszakasz mérkőzéseit, vegyük sorba milyen következtetéseket vonhatunk le a két rivális eddigi összecsapásaiból és idei szereplésükből.

Az eddigi ütközetek:

 

Első mérkőzés: Golden State Warriors- Cleveland Cavaliers 108-109

A szezon eddigi legjobb összecsapása volt, mindent megkaptunk amit egy kosárrajongó megkaphatott. Sztárok, látványos megmozdulások, izgalmas végjáték, igazi playoff hangulat. James és Irving megmutatták karácsonykor, hogy miért tudtak felállni 1-3-ról és bár a Warriors  végig vezette a mérkőzést a végén a Cavs ünnepelhetett.

Mely tényezők csökkentik a Cavs győzelmének az értékét?

Elsősorban a bíráskodás. Lejtett a hazai pálya, Draymond Greenre rögtön befújtak 2 jogtalan faultot ami miatt jóformán az egész első negyedet ki kellett hagynia. Később a hajrában is voltak hibák az NBA hivatalos riportjában elismerte, hogy James gyűrűn lógásáért technikait kellett volna ítélni és a Warriors utolsó támadásánál faultot kellett volna fújni Jeffersonra amiért rálépett Durant lábára.

 

Második mérkőzés:  Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors 91-126

 

A Cavsnél mindenki betlizett a Warriors pedig végig dominálta a mérkőzést már az első félidőben 29 pontos előnyre tettek szert. Kár cifrázni, hatalmas zakót kaptak Jamesék.

Mely tényezők csökkentik a Warriors győzelmének az értékét?

Egy enervált Cleveland lépett pályára mely egy 6 meccses idegenbeli túra utolsó állomásaként látogatott Oaklandbe, míg a Warriors 4 napot a pihenhetett a találkozóra. Love már eleve sérülten játszott és a mérkőzést nem is tudta folytatni egy Pachuliával történő ütközés után, Jr Smith szintén sérült, a frissen igazolt Korver eddig még nem illeszkedett be a Cavs játékrendszerébe. 

 

(Cavs fanok:"Kit érdekel az alapszakasz?")

 

(Warriors szurkolók így éreznek miután megverték a Cavst az alapszakaszban)

 

(Hé Kevin! Mennyivel vertétek a Cavst?

Miben kell fejlődniük ahhoz, hogy megverjék egymást?

 

Golden State Warriors:

Charles Barkley bár nehezen sorolható az NBA legnagyobb szakértői közé de abban igaza van, hogy nem jó ha egy csapat beleszeret a külső dobásaiba és ez beigazolódott a tavalyi döntőben, ahol a Warriors az utolsó három elveszített mérkőzésén összesen 123 triplát vágott rá. Továbbra is azt látom, hogy túlságosan bíznak a hármasokban. Gyakran megfigyelhető, hogy már az első üres dobóhelyzetnél rávágják a labdát sokszor úgy, hogy a támadóidőből alig telik el 5 másodperc és ha ezek a dobások kimaradnak akkor gyorsan eltűnnek a 10-15 pontos előnyök, ahogy 2 hete a Memphis ellen a 17 pontos vezetésük 4 egységre olvadt  mindössze 2 perc alatt vagy a karácsonyi clevelandi rangadójukon is 14 pontos előnyt szórakoztak el alig 5 perc alatt. Túl kevés betöréssel próbálkoznak főleg Curry és Thompson. Lehet-e úgy bajnokságot nyerni, hogy csupán egy játékosuk van (Kevin Durant) aki rendszeresen képes pontokat szállítani a festékből? Ez az együttes egyszer már ráfázott arra, hogy csak a kinti kísérleteikre építettek és idén kevésbé hatékonyak a hármasaik. Curry karrierje legrosszabb dobóformáját nyújtja akárcsak Klay Thompson és Draymond Green előző szezonbeli 39%-os triplamutatója is 32%-ra csökkent. A GSW tavalyhoz képest 3%-al dobja gyengébben a triplát.  Ez különösen veszélyes egy olyan együttes ellen mint a Cavs mely a lassabb játékot preferálja és James és Irving folyamatosan támadja a festéket, de ez más nyugati csapatok ellen is visszaüthet a rájátszásban. Currynek továbbra sem megy a Cleveland ellen és ezt már nem lehet arra fogni, hogy szimplán csak rossz napja van. A szezon két összecsapásán 31 dobásából mindössze 11-et értékesített  a júniusi döntőben pedig csak 40%-al dobott mezőnyből. 

 

Cleveland Cavaliers:

Úgy gondolom a Cavs játéka teljesen alkalmas arra, hogy újra megverjék a Warriorst egy 4 győzelemig tartó párharcban,  azonban ehhez mindenkinek egészségesnek kell lennie. Korvernek jobban be kell illeszkednie, valamint az irányítóhiányt mindenféleképpen meg kell oldaniuk. 

 

 

Mit várok tőlük az alapszakasz hátralevő részében?

 

Jameséktől arra számítok, hogy megszerzik azt a hőn áhított csereirányítót amire már oly régóta ácsingóznak, valamint magabiztosan elsőként masíroznak be Keletről a playoffba, ahol nem valószínű hogy bármelyik ellenfelük is képes  2 meccsnél több győzelmet bezsebelni ellenük.

Duranték valószínűleg idén is megnyerik az alapszakaszt még hozzá nem kevesebb mint 67 győzelemmel, de a rájátszás Nyugaton sokkal embert próbálóbb, mint a másik konferenciában. Egy Spurs,Memphis esetleg Clippers vagy Houston elleni párharc során ki fog derülni, hogy a játékrendszerükkel kapcsolatos kritikám mennyire állja meg a helyét.

December a Szakállról szólt

 

 

ZSEBPASSZ hónap játékosai:

 

Nyugaton:

James Harden (átlagok: 28.3 pont, 12 gólpassz, 9.1 lepattanó, 1.5 labdalopás, 0.4 blokk, 45 FG%, 36 3P%)

Nagy verseny folyt a hónap játékosa címért Harden és Westbrook között, amit végül "Szakáll" nyert meg. Mellette szólt, hogy a Houston hozta december legjobb mérlegét 17 meccsen mindössze 2x kapituláltak, valamint az év utolsó napján Harden történelmi teljesítményt nyújtott a Knicks ellen, ő lett az első játékos aki egyszerre hozott 50 pont 15 lepattanó és 15 gólpassz feletti mérkőzést.

 

Keleten: 

Lebron James (átlagok: 27.9 pont, 7.9 gólpassz, 7.6 lepattanó, 1.7 labdalopás, 0.7 blokk, 52 FG%, 40 3P%)

Bár az NBA hivatalosan John Wallt választotta a hónap játékosának (nem érdemtelenül) a hónap igazi nyertese Keleten Lebron James volt. A számok önmagukért beszélnek ennél rosszabb statokkal is választották már Jamest MVP-nek még édesebb lehetett számára a karácsonyi sikerük a Warriors felett, mely során ismét sikerült Curry és Durant fölé emelkednie. 

 

MVP erősorrend:

 

1. Russell Westbrook ( 30.9 pont, 10.5 gólpassz, 10.4 lepattanó, 1.3 labdalopás, 0.3 blokk, 43 FG%, 33 3P%)

Westbrookot jelenleg a tripla-dupla átlaga tartja az első helyen, bár meg kell jegyezni Oscar Robertsont tripla-dupla átlaga ellenére sem választották MVP-nek (legalábbis nem abban az évben). Ahhoz, hogy Russell beizmozza ezt az elismerést ahhoz szükség lenne arra, hogy a Thunder pályaelőnyös helyen jusson a playoffba. 

2. James Harden ( 28.4 pont, 11.9 gólpassz, 8.2 lepattanó, 1.4 labdalopás, 0.3 blokk, 45 FG%, 36 3P%)

Mennnyire lesz szexi választás a szavazók körében? Egyszer már megelőzte őt a gyengébb egyéni szezont futó Stephen Curry, aminek legfőbb oka a Warriors kiváló szezonja volt, idén Westbrook mutatóin tátja száját az NBA publikum és Lebron James lobbiereje is számottevő egy ilyen szavazáson. 

3. Lebron James ( 25.6 pont, 8.6 gólpassz, 7.8 lepattanó, 1.4 labdalopás, 0.6 blokk, 51 FG%, 37 3P%)

Mióta visszatért Clevelandbe összesen 22 mérkőzésről hiányzott és ebből mindössze 4-et tudott megnyerni a Cavs, ez a mutató jól bizonyítja hogy mennyire fontos szerepe van a "Királynak" a csapata sikereiben. 

4. John Wall (23.5 pont, 10 gólpassz, 4.5 lepattanó, 2.3 labdalopás, 0.6 blokk, 47 FG%, 33 3P%)

Nagy hónapja volt Wallnak. A Wizards 10-5-ös mérleget hozott a decemberben és visszaverekedte magát a playoff helyekért folytatott küzdelmekbe. Hosszútávon azonban nem valószínű, hogy ezt a 4. helyet megfogja tartani.

5. Kevin Durant (25.7 pont, 4.7 gólpassz, 8.7 lepattanó, 1.1 labdalopás, 1.5 blokk 54 FG%, 39 3P%)

Durant MVP részvényei jócskán veszítettek az értükékükből, a nagy meccseken (Houston,Clippers,Cleveland elleni rangadók) nem tudott maradandót alkotni és a mezőnyhatékonysága is jóval visszaesett az előző hónaphoz képest (57-ről 50%-ra) 

Futottak még: Isaiah Thomas, Giannis Antetokounmpo, DeMarcus Cousins, Anthony Davis, DeMar DeRozan 

 

A csapatok erősorrendje a hónapban:

 

Houston Rockets (15-2): D' Antoniról nem csak az derült ki, hogy sokkal jobban néz ki bajusz nélkül hanem az is, hogy nem véletlenül tartják az NBA "offensive mastermind-jának". Houstonban működik a tavaly oly kényes csapatkémia és jó úton haladnak afelé, hogy megbontsák a Warriors-Spurs hegemóniát Nyugaton. 

San Antonio Spurs (12-2): Nincs új a nap alatt. Popovichnak lassan 20 éve tökéletesen működik a receptje arra vonatkozóan, hogyan kell egy csapatot menedzselni az alapszakaszban. A playoffban viszont lesz mit bizonyítaniuk, de arról majd később...

Golden State Warriors (13-3): Lassan már senkit nem érdekel az, hogy a Warriors hány győzelmet szerez az alapszakasz során ha a Clevelandet nem tudják megverni. A karácsonyi vereségük hatalmas blama volt, annak ellenére, hogy rendesen lejtett a clevelandi hazai pálya (Green 2 jogtalan faultja az első két percben, James magyar vándora a gyűrűn, fölösleges videóbírózás, Jefferson faultja Duranttel szemben) ezzel együtt a kifogásokra már nem igazán vevő a közvélemény. Legközelebb január 16-án találkozik a két tavalyi döntős Oaklandben. 

Cleveland Cavaliers (12-4): Irving ismét bebizonyította, hogy a liga egyik legfélelmetesebb clutch játékosa. A Cavs pedig ráült a keleti első helyre. 

Toronto Raptors (10-4): Eddig 7 mérkőzésük volt a Warriors,Cavaliers, Spurs,Clippers négyessel szemben és egy találkozót sem tudtak elhozni...

 

December legszebb zsákolásai:

 

10. Gordon úgy döntött, hogy nem csak olyan "parasztosan" értékesíti az alley-oop-ot hanem ad neki egy csavart 

 

9. Simmons brutális erejű alley-oopja

 

8. Hayward ezzel az emelkedéssel mindenkit meglepett, de legfőképpen Randle-t

 

7. Tisztességes kétkezes 360 a volt a zsákolóbajnoktól

 

6. Terrence Ross idén már elbaltázott egy szélmalmot, de úgy tűnik ez nem vette el a kedvét az újabb mutatványtól

 

5. Brutális karácsonyi zsákolás clutch szituációban Durant és Green között faulttal együtt 

 

4. A 24 éves újonc egy hatalmas töméssel lepte meg Lebron Jamest

 

 3. Ez az ember a tavalyi nagydöntő után visszaakart vonulni... 

 

2. Oladipo Howardot tette fel a poszterre 

 

1. Larry Nance Junior talán a szezon zsákolását követte el 

Készüljünk az NBA-karácsonyra

 

A karácsony a szeretetről, a családról és a normális időpontban megtekinthető NBA mérkőzésekről szól. A Sport 1 december 25-én (vasárnap) két meccset fog leadni, először 20:30-tól a Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers találkozó majd 23 órától a Chicago Bulls-San Antonio Spurs összecsapása lesz terítéken.



Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers

 

 

Az alapszakasz legnagyobb érdeklődéssel várt ütközete. A júniusi döntőben drámai fordulatok között nyerte meg a párharcot a Cavaliers, ebben a szezonban pedig a 80-as évek Lakers-Celtics rivalizálás óta először fordulhat elő, hogy két csapat sorozatban 3 döntőt vív meg egymással. Illusztris társaság fog egymással megmérkőzni ugyanis az utóbbi 5 év három MVP-je fog egyszerre pályára lépni rajtuk kívül pedig olyan All-NBA csapatokba választott játékosok is jelen lesznek mint Love,Irving,Green és Klay Thompson.

Mire érdemes figyelni?

Durant-James párharc

2010 óta a liga egyik liga legizgalmasabb matchupja a Durant-James párharc. Mindössze egy döntőt vívtak egymás ellen, de az utóbbi 6 év MVP szavazásain mindketten top 5-ben végeztek  (kivéve 2015-öt mikor Durant sérülése miatt csupán 28 mérkőzésen tudott játszani), 2012 és 2014 között pedig közülük került ki az végső győztes. Durant idei átigazolása Oaklandbe hasonlóan nagy port kavart, mint James 2010-es Miamiba költözése.

Az egyik legemlékezetesebb ütközetük:

Curry-James rivalizálás:

Ki a világ legjobb játékosa Curry vagy James? Előző idényben többször tették fel ezt a kérdést. James sorozatban hatodszorra lett keleti bajnok míg Curry pontkirályi és MVP címet nyert, a Golden State pedig minden idők legjobb alapszakaszát produkálta, aztán jött a Finals és lezárta a vitát. Az elmúlt két év MVP-je másodjára sem alkotott maradandót a döntőben, míg James heroikus küzdelemben megszerezte Clevelandnek a hőn áhított bajnoki címet. Lebron 5+1 Curryn bemutatott blokkal jelezte, hogy még nem jött el a trónfosztás ideje. 

Green-James párharc:

Draymond Greenről nem titok, hogy szereti provokálni az ellenfeleit. Az utóbbi években többször került összetűzésbe Lebron Jamesszel. (Állítólag a pályán kívül jól kijönnek egymással,állítólag...)

Draymond Green 2010-ben twitteren "kritizálta" LBJ-t: 

 

Draymond Green a 2015-ben megnyert döntő után (kissé ittasan):

 

 A legutóbbi döntőben a királyi ékszerek megpaskolásáért kapott 1 meccses eltiltást:

 

Tipp:

Warriors siker. A Warriorsnak sokkal fontosabb ez a meccs mint a címvédőnek. Ha most kikapnak akkor rájátszással együtt sorozatban negyedszerre veszítenek a Cavs ellen és ezt nem engedhetik meg maguknak. Így is egész idényben rajtuk gúnyolódott a publikum és ha most megújulva Duranttel is felsülnek az igazán kínos lesz. Pont ezért az extra motiváció miatt GSW sikerre számítok. 

warriors-cleveland_christmas.jpg

 

 

Chicago Bulls-San Antonio Spurs

 

Messziről sem olyan jelentős randevú mint a Warriors-Cavs, de ettől még jó meccs lehet belőle. Két hete már találkoztak egymással és akkor a Bulls diadalmaskodott 4 ponttal. Persze ehhez az is kellett, hogy a Spurs mindössze 5 büntetőt kapjon míg a Chicago 27-et, ráadásul a texasiak mezőnyből sem voltak hatékonyak (40 FG%).

Amire érdemes figyelni:

A Bulls tripladobása. Realizálódni látszódnak a szezon előtti vészjóslatok. A Bulls teljesen utolsó nem csak dobott hárompontosok számában, de triplahatékonyságban is. Hogy mennyire? A Chicago meccsenként mindössze 5,9 hármast értékesít 30,3%-al a második legkevesebb kinti dobást értékesítő csapat a Detroit meccsenkénti 7,4 triplával és a második legrosszabb hatékonysággal rendelkező együttes a Memphis Grizzlies 32,2%-al. 

Tipp:

Spurs siker. Ugyan karácsonykor nem szokta magát túlhajtani a San Antonio de nehéz elképzelni hogyan tudják őket triplák nélkül megverni 2x egy éven belül. Az sem Butlerék malmára hajtja a vizet, hogy Taj Gibson sérüléssel bajlódik.

 

A hét legkiemelkedőbb teljesítményei:

 

5. Bradley Beal 38 perc alatt 41 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 1 labdalopás, mezőnyből 13/23 57 FG%

Beal sorozatban 6. mérkőzésén érte el a 20 pontos határt melyből a Wizards 5-öt meg is nyert ezzel visszaverekedték magukat a playoff helyekért való küzdelembe.

4. Damian Lillard 37 perc alatt 40 pont, 3 lepattanó, 10 gólpassz, mezőnyből 13/22 59 FG%

A Portland idei 17 idegenbeli találkozójából csupán 5-öt nyert meg és a liga legrosszabb védelmével rendelkezik. 

3. Karl-Anthony Towns 42 perc 41 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz, 1 blokk, mezőnyből 15/28 54 FG%

A Wovesnak kis híján sikerült megtörnie a Houston győzelmi sorozatát, de végül szokásukhoz híven a második félidőben elveszítették az összecsapást. 

2. James Harden 38 perc alatt 36 pont, 8 lepattanó, 11 gólpassz, 2 labdalopás, mezőnyből 12/27 44 FG%

Hardennek eddig brutális hónapja van 25,8 pontot 9,3 lepattanót és 11,6 gólpasszt átlagol miközben a Rockets minden meccsét megnyerte decemberben

1. Russell Westbrook 34 perc alatt 25 pont, 11 lepattanó, 22 gólpassz, 2 labdalopás, 1 blokk, mezőnyből 9/17 53 FG%

Russ a Suns ellen dominálta a játékot és szerezte meg karrierjének 50. tripla-dupláját

A hét nyertesei:

 

San Antonio Spurs 4-0: Popovich gárdája kihasználta a könnyű menetrend adta lehetőségeket és behúzta a Nets,Suns,Pelicans elleni kötelezőket. A Spursnek kifejezetten könnyű volt az első másfél hónapja, számukra most kezd érdekessé válni a szezon.

Heti menü: Houston (idegen), Clippers (idegen), Portland (idegen), Chicago

Nehéz falatok: Kőkemény hét elé néznek Leonardék. A Houston és a Clippers idén már győzedelmeskedett San Antonióban és most hazai környezetben is bebizonyíthatják, hogy komoly riválisaik a texasi csapatnak. Portlandben mindig megizzadnak az ellenfelek a SAS pedig back to back-et fog játszani Lillardék ellen.

Utah Jazz 4-0: Úgy tűnik "idén" végre átszakad a gát és ott lesznek a rájátszásban. Utolsó 10 találkozójukból 8-at elhoztak.

Heti menü: Golden State (idegen), Sacramento, Toronto

Nehéz falatok: 4 nap alatt 3 meccs sosem könnyű, de az otthon töltött karácsonyért cserébe gondolom nem fognak panaszkodni. Nem mondok újat azzal, hogy Oaklandbe veszíteni járnak a csapatok, a Sacramento elleni hazai kötelezőnek számít, viszont a Raptors ellen igazi rangadó várható. 

Houston Rockets 3-0: 10 meccses győzelmi sorozatban a Rockets. Harden MVP formában, Eric Gordon pedig jó úton halad ahhoz, hogy az év cserejátékosának válasszák.

Heti menü: San Antonio, Phoenix (idegen),  Memphis (idegen),

Nehéz falatok: A Spursszel már kétszer összecsaptak. Az első mérkőzést Houston nyerte San Antonioban 2 ponttal majd 3 nappal később Leonardék visszavágtak idegenben egy 6 pontos győzelemmel. A harmadik ütközetükön ismét izgalmas végjátékra számíthatunk.

A hét vesztesei:

 

Chicago Bulls 0-3: Novemberi 4 meccses győzelmi sorozatuk óta mindössze 5 mérkőzést nyertek a 14-ből.

Heti menü: Detroit, Washington, Charlotte (idegen), San Antonio (idegen), 

Nehéz falatok: Triplák nélkül nehéz lesz San Antonioban nyerni.

New York Knicks 0-3: Rose nélkül nem megy. 

Heti menü: Indiana, Orlando, Boston

Nehéz falatok: Szabad a rablás. Amíg Rose nem tér vissza addig a Knicks a liga legrosszabb együttesei közé tartozik. A Pacersnek és a Celticsnek illene kihasználni a lehetőséget a Gardenből való meccslopásra. Persze ha az ex-MVP időközben felépül akkor más a leányzó fekvése.

A hét legnehezebb menetrendje: A Spursé.

Az múlt hét legnehezebb menetrendjének kimenetele: A Pelicans 1-3-ra hozta le a Warriors,Pacers,Houston,San Antonio négyest.

 

A Clippers átka

 

 A Clippers átka így lehetne összefoglalni azoknak az ostobaságoknak és szerencsétlenségeknek a sorozatát melyek megmérgezték a franchise utóbbi szezonjait. Mióta 2011 nyarán a Los Angeles-i gárdához csatlakozott Chris Paul a csapat összesen 262 győzelmet nyert ennél többet az utóbbi 5 évben egyedül a Spurs és a Thunder szerzett (az idei szezont leszámítva) ez idő alatt mégse tudtak továbbjutni a 2. körből sőt az első körből is csupán 7 meccses párharcok árán sikerült továbblépniük. A nagyobb sikerek annak ellenére elkerülték az Clipperst, hogy a csapat rendelkezik 3 All-NBA team-es játékossal Blake Griffin, Chris Paul, DeAndre Jordan személyében és nálunk játszik a 3x-os év csere játékosa Jamal Crawford, valamint őket irányítja a bajnokként és év edzőjeként is tisztelt Doc Rivers.

clippers_and_mozgov_2.jpg

Az utóbbi évek csapásai:

Griffin első sérülése: Griffin a draftolása évében már az előszezon során domináns játékot mutatott fel azonban az egyik zsákolása utáni földre érkezéskor fájdalmat érzett a térdében későbbi vizsgálatok kimutatták, hogy eltört a térdkalácsa ekkor még úgy tűnt, hogy csupán 2 hónapot kell pihennie azonban a rehabilitációs gyakorlatok során nem javult az állapota és meg kellett műteni a sérült testrészt, így az egész idényt kihagyni kényszerült.

A 2013-as Memphis elleni párharc: Az első két hazai találkozójukat elhozta a Los Angeles-i gárda majd Memphisbe érkezve nem tudtak meccset nyerni. Az elveszített 5. összecsapáson Griffin 20 perc játék után lesérült és csak csereként tudott pályára lépni (mindössze 14 percig) a párharcot lezáró 6. mérkőzésen. 

Sterling botrány: Közvetlenül a 2014-es playoff előtt kitört a Donald Sterling botrány. A klub tulajának egy magánbeszélgetése kiszivárgott melyben a barátnőjét arra kéri, hogy ne mutatkozzon színesbőrű barátaival a csapat mérkőzésein. Sterlinget rasszista megnyilvánulásáért elítélte a liga és minden idők egyik legnagyobb büntetésével sújtották, amit valaha klubtulajdonosra mértek a sporttörténelemben. Örökre eltiltották  az NBA-től és nyomást gyakoroltak rá, hogy eladja a csapatát.

Houston elleni rövidzárlat 2015: Miután Steve Ballmer megvette 2 milliárd dollárért a klubbot a csapat a franchise történetének egyik legjobb szezonját futotta. A rájátszás első körében hatalmas küzdelemben egy utolsó másodperces kosárral kiütötték a címvédő Spurst majd a  következő körben a Houston ellen 3-1-re vezettek, a párharcot hazai környezetben a 6. meccsen lezárhatták volna ugyanis 19 pontos előnyben azonban a Rockets feltudott állni és a zárónegyedben 40-15-re  legyalulta saját közönsége előtt Doc Rivers gárdáját. A 7. mérkőzésen pedig már nem hibáztak Hardenék és Houstonban kivívták a konferencia döntőt.

Griffin kéztörése: A magasember előző szezonban részleges quadriceps-ín szakadással bajlódott  azonban még bosszantóbb volt az a sérülése amit egy étteremben szerzett. A gárda egyik munkatársával került heves vitába ami odáig fajult, hogy Griffin többször megütötte a csapat szertárosát, melynek következtében eltört a keze. Blakenek 2 hónapot kellett kihagynia így csak 35 meccsen léphetett pályára az alapszakaszban.  A balhé után felmerült hogy az együttes elcseréli sztárjátékosát de végül nem kaptak elfogadható ajánlatot.

Portland elleni sérülések : A tavalyi rájátszás kísértetiesen hasonlított a fent említett 2013-as playoffra. Paulék az első két hazai találkozójukat több mint 20 ponttal behúzták azonban Portlandbe érkezve fordult a kocka. A 3. mérkőzést elbukta a LAC majd a 4.-en Chris Paul keze tört el Griffinnek pedig a quadriceps-ín sérülése újult ki. A Blazers végül 6 meccsen lezárta a sorozatot.

Jelenlegi problémák: 

Nem kedvelt csapat

Több edző és játékos szerint a LAC a leggyűlöltebb csapat a ligában, sem a játékvezetők sem pedig az ellenfelek nem szívlelik őket. Állítólag mikor Doc Rivers Los Angelesbe igazolt a bírók együtt fogták a fejüket ugyanis a legtöbbet reklamáló edző került a legtöbbet reklamáló csapathoz. Minden egyes ellenük ítélt fújást megkérdőjeleznek.Szintén rendszeres kritika, hogy túl sokat floppolnak.

Az ellenfeleik nagyképűnek tartják őket mivel 20 pontos előnyöknél gyakran túlzásba viszik az ünneplést és a Griffin-Jordan duó a zsákolások után előszeretettel hőzöng. BG többször megkapta azt a kritikát miszerint húzásainál gyakran támadóhibát követ el mégse fújnak a bírok a látványos játék miatt. Sokszor könyökkel száll bele a védőkbe máskor a blokkoló kezet fogja le. Szintén nem tett jót a csapat imidzsének a tavalyi afférjük DeAndre Jordannel aki már szóban megállapodott Mark Cubannel, hogy Dallasba szerződik ám egyszer csak megjelentek a csapattársak a center házánál és addig nem tágítottak míg Jordan nem hosszabbított velük. 

Rivers a megfelelő edző?

Doc Rivers az NBA egyik legmegbecsültebb edzői közé tartozik, ám hírneve jóval meghaladja az eredményeit. Rivers 1999 óta folyamatosan foglalkoztatva van azonban csak 2008-ban a bostoni Garnett-Pierce-Allen-Rondo-féle szupercsapattal volt képes túljutni az első körön. Sőt a 2007-es szezon után a szurkolók a távozását követelték. A  "Garnett éra" alatt a Celtics csupán 1 bajnoki címig jutott, amivel összességében a minimum elvárást teljesítették de 4 jövőbeli hall of fame játékossal rendelkező együttestől ez merőben karcsú teljesítmény.

Rivers edzői felfogására jellemző, hogy nem híve a pihentetésnek. Ennek viszont gyakran az együttesei látták kárát ugyanis több playoff szereplésüket sérülések árnyékolták be pl: 2009-ben Garnett maradt le az egész rájátszásról, 2010-es döntőben Perkins nem tudott pályára lépni a 7. találkozón, 2012-ben csupán 6 fős rotációt tudott használni a sérülések miatt a Miami elleni főcsoportdöntőben és abból is Ray Allen korlátozottan volt bevehető, de a Clippersnél is szinte már menetrendszerűen érkeznek a sérülések a playoffra. Ilyen históriával különsen aggasztóak Doc Rivers kijelentései miszerint nem érti a csapatok minek pihentetnek már az első hónapban.

 doc_rivers_argue.jpg

Szintén a mesterhez tartozik, hogy próbálja megmenteni fia Austin karrierjét, akihez sokan nagy reményeket fűztek draftolása előtt de sajnos már újonc évében nem tudta beváltani a hozzáfűzött elvárásokat. Doc alányúlt a fiúnak és rendszeresen megkínálja 20-25 perces játékidővel, júliusban pedig egy 11 milliós szerződéssel. Igaz Austin még mindig nagyon fiatal a fejlődéshez de az már most látszik, hogy kiegészítő ember szerepkörnél nem fogja többre vinni. A fizetése jóval több a valódi értékénél a hozzá hasonló vagy valamivel jobb képességű játékosok jelenleg inkább 6-7 milliót keresnek évente  pl: Jeremy Lamb, Lou Williams, Nick Young, Anthony Morrow, de még a többszörös év hatodik embere Jamal Crawford is "csak"13 milliót keres.

 

A kritikus 60 győzelem még nem sikerült:

Általában ezt a mágikus határt fennállásuk során legalább egyszer átlépik a bajnokcsapatok keménymagjai. A Clippers sose dominálta a ligát az alapszakaszban sikereinek száma mindig 55 győzelem körül mozgott.


Chris Paul nem tartozik az új trendbe

CP3 gyakran kapja meg azt a kritikát miszerint túlságosan kevés dobást vállal. A mai NBA-ben az irányítók elsődleges feladatai közé tartozik a pontszerzés mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy az utóbbi két év pontkirályi címét irányítók nyerték (Curry,Westbrook) és hogy Lillard,Irving,Thomas, Walker,Wall mindegyike 23 pont felett átlagol. Paul még mindig a régi iskolát képviseli elsősorban a társak kiszolgálását tekinti elsődleges feladatának, amit tökéletesen ellát ugyanakkor a csapatnak szüksége lenne egy sokoldalú pontszerzőre mely szerepet betöltetlen.

Nincs sokoldalú pontszerzőjük

Ami szinte minden bajnokcsapatnak a kvinesszenciája az egy sokoldalú pontszerző aki jól 1-1-ezik, hatékonyak a betörései jól dob periméterről de ha lekettőzik kitudja passzolni az ellenfeleit. Ilyen jelenleg Curry és Durant a Warriorsnál, Irving és James Clevelandben, a régebbi bajnokcsapatok közül Wade és James, Kobe és Gasol, Ginobili, Parker és Duncan triója vagy a dallasi bajnokcsapatban Nowitzki a bostoniban pedig Paul Pierce. Ilyen figurával viszont nem rendelkezik a Clippers. Paul alig próbálkozik betörésekkel ráadásul ritkán vállalja magára a pontszerző szerepét, Griffin pozíciós játéka esetlen, nem a lábmunkájával hanem az atletizmusával veri meg a védőit periméter dobásainak hatékonysága már évek óta stagnál, Jordan támadójátéka kimerül a zsákolásokban és a könnyű ziccerekben, JJ Redick egy "catch and shoot"  játékos aki nem tudja megteremteni saját magának a dobóhelyzeteket, Jamal Crawfordnak  pedig az alapszakasz és rájátszásbeli formája között ég és föld a különbség. A Clippersnek nincs olyan játékosa aki képes 25 pontot átlagolni nem hogy a szezon során vagy a rájátszásban de még egy playoff párharcban sem. A Los Angelesiek évek óta rászorulnak egy olyan befejező emberre aki képes a meccseket lezárni de ilyet idén sem sikerült szerezni. Tavaly Paul Pierce-szel próbálták betölteni ezt az űrt, de  "Truthról" nyugodtan kijelenthető, hogy már 39 évesen nem képes ellátni ezt a szerepet.

Csapatkémia

Több pletyka felmerült az évek során, hogy a Paul és a Griffin-Jordan páros nem kedvelik egymást. A hírek szerint CP3 maximalizmusát nehezen viseli a két magasember. Idén a pletykák szerint rendeződött a viszonyuk ugyanakkor most sem maradunk balhé nélkül a Warriorsból nyáron Los Angelesbe igazolt Speigths kritizálta a Clipperst amiért túl sokat foglalkoznak a bírókkal.

Hiszünk-e még bennük?

Személy szerint én már nem. Minden évben voltak szakértők akik beharangozták, hogy "ez lehet a Clippers nagy éve" aztán ez a nagy év mindig elmaradt.

Persze egy olyan korban élünk ahol minden sztereotípia megdől. Magic Johnson óta senkiről se gondolták azt hogy Oscar Robertson babérjai törhet és látjuk hogy Westbrook tripla-duplát átlagol. Még nem  volt olyan csapat mely 1-3-ról visszatért volna egy döntőben és szemtanúi voltunk a Cleveland feltámadásának. Sose ért még el senki 73 győzelmet és a Warriors megcsinálta, senki se fejezte be a karrierjét 30 pontos meccsel és láttuk Kobe-t 60-at dobni. Miért ne törhetné meg a Clippers a saját átkát? Idén is nagyon erős a keretük megerősítették a padot és jelenleg is a top 5 legjobb védő és legjobb támadó alakulatban vannak.

Egy biztos, ez az utolsó lehetőségük arra, hogy valami nagyot alkossanak. 2017 nyarán Chris Paul és Griffin is szabadügyök lesz ha most nem nyernek bajnoki címet akkor véget ér a Lob City korszak és ki tudja mi következik utána. Griffint könnyebb lesz megtartani ugyanis a reklámszerződései Los Angeleshez kötik, de nem titok Paullal kapcsolatban hogy már nagyon éhezik arra a bizonyos gyűrűre és egyre hangosabbak azokat a pletykák miszerint barátaival Anthonyval, Wade-del és Jamesszel egy új szupercsapatot szeretnének létrehozni. 

 

 

A hét legkiemelkedőbb teljesítményei:

 

5. Russell Westbrook: 36 perc alatt 32 pont, 12 gópassz, 13 lepattanó, 1 labdalopás, 1 blokk, mezőnyből 10/22 46 FG%

Russell tripla-dupla sorozata 7-nél megszakadt a Boston ellen, de ahogy mondta a győzelmet sokkal többre tartja mint bármilyen statisztikát.

4. John Wall: 42 perc alatt 52 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdalopás, mezőnyből 18/31  58 FG%

 

john_wall_trash.jpg

(Wall megpróbálja győzelemre vinni csapatát)

John Wall karriercsúcsot hintett az Orlando ellen. A Wizards ugyan ezt a meccset elveszítette de utána gyorsan talpra állt a Nuggets és Bucks felett aratott győzelmekkel. Hazai pályán jó a Washington már csak idegenben kellene nyerniük.

3. Lebron James: 43 perc alatt 44 pont  10 gólpassz 9 lepattanó 3 labdalopás 1 blokk 17/24 71 FG%

Lebron James a liga történetének első játékosa aki elérte a 27 000 pontot, 7000 lepattanót és 7000 gólpasszt. A történelmi mérföldkövet masszív teljesítménnyel koronázta meg. 

2. Chris Paul: 30 perc alatt 20 pont 20 gólpassz 5 lepattanó 3 labdalopás 8/16 50 FG%

Chris Paul lett az NBA történetének első játékosa aki 20 pont 20 gólpasszos mérkőzést eladott labda nélkül hozott le. Teljesítményének értékét tovább növeli hogy, erre mindössze 30 percre volt szüksége.

1. Klay Thompson: 29 perc alatt 60 pont 21/33 mezőnyből 64 FG%

Thompson is történelmet írt ugyanis a Pacers ellen nyújtott performanszával ő a liga első játékosa aki 60 pontot szerzett 30 perc alatt. Klay már többször bizonyította, hogy ha felforrósodik a keze nincs aki megállítja.

 

 

kobe_and_klay.jpg

(Klay átveszi Bryant 60 pontokat szóró erejét.)

A hét nyertesei:

 

Memphis 4-0: A hét nagy nyertesei a medvék voltak. Tele vannak sérültekkel ennek ellenére nem hibáztak és még a Warriors skalpját is begyűjtötték. A Memphisnek azért is kellett ez a 6 meccses győzelmi sorozat mert nehéz hét elé néznek, szerencséjükre Conley, Parsons és Carter hamarosan bevethetőek lesznek.

grizzlies_warriors.jpg

(A Warriors-Memphis összegzése)

Heti menü: Cleveland (idegen), Cleveland, Sacramento, Utah

Nehéz falatok: A Cavs elleni idegenbeli fellépésüket nem valószínű, hogy megnyerik ugyanis Gasolt pihentetni fogják,  inkább a csütörtöki derbit próbálják behúzni haza környezetben amire lehet is esély ha a Cavs pihentetni fog a B2B-en. 

Houston Rockets 4-0: Szárnyalnak Hardenék ez már az a csapat amely a Warriorsszal konferencia döntőt játszott. 

Heti menü: Brooklyn, Sacramento, New Orleans, Minnesota (idegen)

Nehéz falatok: Azt már tudjuk, hogy a Nets elleni hazait nagy nehezen de behúzták, úgy gondolom a Kings és a Pelicans elleni összecsapásaik is a kötelező kategóriába tartoznak, Minneapolisban viszont back to back-et játszanak és a Wolvesnak 4 napos pihenője lesz az összecsapás előtt. WIgginséknek ez a mérkőzés alkalmas lesz arra, hogy megtörjék vereségi sorozatukat (már ha Chicagoban ismét kudarcot vallanak).

Cleveland Cavaliers 4-0: A bajnok visszaült a nyeregbe. Harmadjára is megverték a Torontót másodjára a New Yorkot és a Charlotte-ot.

Heti Menü: Memphis, Memphis (idegen), Lakers

Nehéz falatok: A címvédő eddig csupán egy nyugati csapattól kapott ki (Clippers), a héten hárommal találkozik. A Memphis elleni idegenbeli összecsapásukat lehet elengedik, de ha nem akkor minden esélyük megvan rá, hogy tökéletesen zárják a hetet.

A hét vesztesei:

 

Los Angeles Lakers 0-4: Elfogyott a Lakers kezdeti lendülete és ebben szerepet játszottak a sérülések is. 6 meccses vereségi sorozattal vágtak neki a 7 meccses idegenbeli túrájuknak és már az első találkozót el is veszítették. A biztató szezonkezdet ellenére úgy tűnik a franchisenak szüksége van még egy évre, hogy komolyan versenybe szálljon a playoff helyekért. 

Heti menü: Sacramento (idegen), Brooklyn (idegen), Philadephia (idegen), Cleveland (idegen)

Nehéz falatok: Sacramentoban elbuktak, Clevelandben el fognak bukni, de a Nets és 76ers ellen kilábalhatnak a gödörből.

Portland Trailblazers 1-3: 5 szoros mérkőzés 4 vereség így lehetne összefoglalni a Portland 5 meccses idegenbeli túráját. 

Heti menü: Clippers (idegen), OKC, Denver (idegen), Warriors (idegen)

Nehéz falatok:  Már veszítettek Los Angelesben, a Thundert back to back lesz a számukra de a Portlandnek mindig a hazai pályája volt a fő fegyvere és szükségük is lesz az otthoni jó szereplésre mert se a denveri se az oaklandi kiruccanásuk nem ígérkezik könnyűnek. 

A hét legnehezebb menetrendje: A Pelicans húzós hét elé néz otthon fogadják a Warriorst és a Pacerst majd hétvégén Houstonba és San Antonioba utaznak. Szintén rossz hír, hogy Jrue Holiday játéka kérdéses.

Az előző hét legnehezebb menetrendjének kimenetele: A Warriors tisztességesen teljesítette az 5 mérkőzéses hetet agyonverték az Indianát, idegenben ugyanezt tették a Clippersszel, behúzták a Utah elleni rangadót és a minneapolisi kötelezőt. Egyedül a Memphis fogott ki rajtuk, de egy ilyen elfoglalt héten ez belefér. 

Shaqtin' a Fool:

 

 

Melodráma New Yorkban

Carmelo Anthony és a Knicks:

 

Messziről indítok...Mikor Carmelo Anthony a Knickshez érkezett hatalmas ígéreteket tettek egymásnak a csapattal. New York megfogadta, hogy egy bajnokesélyes együttest szervez a kiscsatár köré mely méltó riválisa lesz a Miami nagy hármasának, Melo pedig az együttes vezére lesz. Ezek a fogadalmak végül félig teljesültek.

A Knics valóban megerősítette a keretét, szerződtették az akkor friss bajnok Tyson Chandlert és Jr. Smith-t, Iman Shumpert személyében ha nem is kimagasló de használható újoncot draftoltak, de az akkor még sztárerőt képviselő Stoudemire a sérüléseivel és a hatalmas fizetésével lassan agyonnyomta a csapatot. Az edzőkérdést máig nem oldotta meg a franchise talán még Woodsonnal voltak legközelebb  a megoldáshoz, Jeremy Linnek az akkori meglepésjátékosuknak pedig smucigok voltak szerződéshosszabbítást felajánlani.

Anthonynak felróható, hogy nem azt a színvonalat hozta amit Denverben mutatott. Csupán egy igazán jó szezonja volt, akkor pontkirályi címet nyert a csapatot pedig Kelet második helyéig repítette, de a playoffban már a 2. körben stopot mutatott nekik az Indiana. 

A következő évek krónikája ismert. Sérülésekkel és edzőváltásokkal tarkított időszak következezett 3 szezonon keresztül.  Idén hosszú idő után először van olyan játékosállománya az együttesnek mely képes a rájátszásért versenyezni. Anthony 33. születésnapjához közeledve még mindig nem szerepelt bajnokcsapatban sőt még döntőben sem. 

Érdemes-e folytatni az együttműködésüket?

Anthony játékstílusa úgy illik a Knickshez mint halottasházhoz a hegedű.Támadásokban lassú, nehézkes. A többiek képesek atletikus gyors kosárlabdára, Rose napról napra kezdi visszanyerni a régi önbizalmát, Porzingis 220 centije ellenére pofátlanul mozgékony, Courney Lee, Justin Holiday és Brandon Jennings szintén képes gyors tempót diktálni. Melo sose tartozott a kidolgozott testű játékosok közé úgy mint James,Wade vagy Griffin de azok a plusz kilók 33 évesen egy térdműtét után egyre súlyosabbnak tűnnek annyira, hogy a támadásokhoz is késve érkezik fel. Ebben az egyre gyorsuló ligában ahol a játék irama évről évre nő Anthony vasmacskaként húzza le a Knicks tempóját. Arról nem is beszélve, hogy igazi feketelyukként funkcionál aki minden labdát elnyel, mert ha hozzá kerül a játékszer az már abban a támadásban nem lát csapattársat. Betörésekre minden eddiginél kevesebbszer próbálkozik és a gyűrűközeli megoldásai mélyen átlagalattiak. A festékből mindössze 48%-al értékesíti helyzeteit, ehhez képest Durant 70%, Lebron James 65%,Griffin 56%, Westbrook 51%, Leonard 50%-ot produkál . Védekezésben szintén nem tudja lábbal követni az embereit. A héten az Oklahoma ellen kidobta csapatát a mérkőzésből ugyanez a bravúr majdnem sikerült a Minnesota ellen is míg a végjátékban jóvá nem tette addigi hibáit. 

Kivel lehetne üzletelni? 

A Charlotte védekezése a liga elitjébe tartozik de az offenzívájuk döcög Anthony ezen segíteni tudna főleg a meccsek végén, cserébe Michael Kidd-Gilchrist, Jeremy Lamb valamint egy első körös draft jog elegendő juttatás lenne. Az üzlettel javulhatna a NYK cseresora, MKG a védekezésükön segítene miközben támadóoldalon végre ledobhatná láncait Porzingis és PorzinGod módba léphetne. 

 

Milyen akadályai vannak a cserének?

Bár erős kritikával illettem Melo-t tagadhatatlan, hogy vajkezű játékos aminek közvetetten jó hatása van a támadójátékukra hiszen széthúzza a pályát mellyel sok helyet csinál a lett centernek. Szintén CA mellett szól, hogy az egész meccses futkosást ugyan már nem bírja végjátékban mikor lelassul az iram még mindig aranyat ér. Tovább nehezíti az elcserélésének az ügyét, hogy Anthony minden cserét megtud vétózni.  Most, hogy egyre több pletyka szól arról hogy Phil Jackson visszatérne Los Angelesbe a felesége Jeanie Buss mellé nem vagyok benne biztos hogy megkockáztatna egy ennyire megosztó trade-et.

Nem szabad elfelejteni, hogy a 2017-es szabadügynökpiacot illusztris társaság fogja alkotni főleg irányítóposzton. Stephen Curry, Chris Paul, Kyle Lowry, Jrue Holiday, de elérhető lesz Griffin, Millsap és ha a szerződéséből kilép akkor Kevin Durant is. 

Ha ezeket a minőségi játékosokat a Knicks szeretné magához csábítani akkor Carmelo Anthony és Porzingis duója nagyobb vonzerőt fog nyújtani, mint az Unikornis egymaga. Igen, elég valószínű hogy Rosenak a New York-i karriere tiszavirág-életű lesz, ha lesérül akkor meg főleg. A Rose-zal való hosszabbítás a Knicks prioritási listájának végén fog szerepelni, hiszen nála jobb irányítóknak fogják felajánlani azt a pénzt amit a 2011-es MVP kaphatna. Ez pedig probléma lesz, mert ha egy játékos megérzi hogy csak vésztartaléknak szánják akkor gyorsan otthagyja az együttest.

 

Mikor lenne reális egy nagy szezonközi átalakítás?

 

Ha februárra 5-6 győzelemmel lennének lemaradva a rájátszásról akkor érdemes lenne kockáztatni. Jelenleg 3 mérkőzéses győzelmi sorozatban vannak, de senkit ne tévesszen meg ezek kínkeservesen kivívott sikerek voltak olyan csapatok ellen melyek a nyugati alsóházban tartózkodnak és pocsék védelemmel rendelkeznek. A februári átigazolási határidőig még 37 mérkőzésük van hátra addig van idejük bizonyítani, hogy működőképesek együtt.

 

 

 

A hét legkiemelkedőbb teljesítményei:

 

5. DeMarcus Cousins 40 perc alatt 36 pont, 20 lepattanó, 4 gólpassz, 2 labdalopás 1 blokk mezőnyből 16/34  47 FG%

Cousins idén sem kap elegendő segítséget a társaktól ahhoz, hogy esélyük legyen a playoffbajutásra. A Kings védekezése ugyanolyan gyenge mint az előző 2 évben, de ezért nem Boogie a felelős.

 

 

4.Giannis Antetokounmpo 34 perc alatt 34 pont 12 lepattanó 5 gólpassz 5 labdalopás 2 blokk 13/19 68 FG%

Ha így folytatja a "görög" akár még az év védőjének is választhatják, a héten négy mérkőzésen 3 blokkot és 3 labdalopást átlagolt. Cleveland elleni performansza győzelmet ért a Bucksnak.

3. Russell Westbrook 36 perc alatt 27 pont, 18 lepattanó, 14 gólpassz, 2 labdalopás, mezőnyből 9/23 39 FG%

Westbrook Michael Jordan 1989-ben nyújtott teljesítménye után az első játékos aki sorozatban 5 tripla duplát ért el. 

2. Anthony Davis 41 perc alatt 41 pont 16 lepattanó 3 gólpassz 4 labdalopás 2 blokk mezőnyből 14/27 52 FG%

Davisnek ez volt a 8. olyan meccse az idény során amikor elérte a 35 pontot.

1.Karl Anthony Towns 42 perc alatt 47 pont, 18 lepattanó, 2 gólpassz, 1 labdalopás, 3 blokk, mezőnyből 15/22 68 FG%

Towns megállíthatatlannak bizonyult a Knicks ellen, de a Minnesota nem...

 

A hét nyertesei:

 

Milwaukee Bucks 3-0: Hazai pályán győzték le Jameséket majd a Brooklynt verték oda-vissza. Nehéz megítélni, hogy valóban feljavuló játékról van szó vagy csak kihasználták a Cavs rossz formáját és azt, hogy a liga egyik leggyengébb csapatával játszhattak gyors egymásutánban

Heti menü: Spurs, Portland, Hawks, Washington (idegen)

Nehéz falatok: Kemény hét elé néz a wisconsini gárda. Egyik ellenfelüknek sem lesz B2B-je a San Antonio, Portland, Atlanta hármas egyikét sem lehet lebecsülni és még a Wizards is harapósnak számít hazai pályán. 

Toronto Raptors 4-0: Nem volt nehéz hetük, de akik Északra látogattak azok legalább 15 pontos zakóval távoztak.

Heti menü: Cleveland, Minnesota, Boston (idegen)

Nehéz falatok: A holnap hajnali rangadójuk igazi csemegének ígérkezik a Raptors lendületben van a Cavs viszont azon a ponton van mentálisan amikor nem engedhet meg magának még egy vereséget. Ha fogadnom kéne én a Torontora tennék.

Oklahoma City Thunder 3-0: Hullámzó a Thunder, egyik hetet lehozzák hibátlanul a rákövetkezőt pedig nyeretlenül, a sorban a nyeretlen hét következik...

Heti menü: Atlanta (idegen), Houston, Boston

Nehéz falatok: A Hawks elleni összecsapásukon kiütközhet a fáradtság, továbbá a Houston is problémát jelenthet, a Bostont viszont szét tudják szedni a palánk alatt. 

 

A hét veszesei:

 

Atlanta Hawks 0-4: Utolsó 10 meccsükből 9-et elvesztettek, melyek közül a toronto-i 44 pontos csapás volt a legfájóbb. Millsap hiánya a vártnál jobban érződik, nélküle teljesen szétesett a Hawks védekezése. Ebben a szörnyű sorozatban egyenlőre egy szimpla hullámvölgyet látok, de semmi olyat amit ne lehetne kijavítani a szezon hátralevő részében.

Heti menü: OKC, Miami, Bucks (idegen)

Nehéz falatok: Papíron mindegyik találkozójuk hozható. A Thunder back to backből érkezik, a Heat szintén ráadásul utóbbi nem képvisel olyan játékerőt melyet ne lehetne megoldani. A Bucks otthonában viszont nehéz dolguk lesz. Kérdéses, mikor lesz újra bevethető Millsap illetve egy ilyen vereségi sorozat után fejben mikor szedik össze magukat. 

Cleveland Cavaliers 0-3: A héten teljesen szétesett a bajnok védekezése, ellenfeleik 110 pontokkal szórták meg a lovagokat. A Millwaukee 17 ponttal, a Clippers pedig 19 ponttal gyalulta le őket saját pályájukon.

Heti menü: Toronto (idegen), Knicks (idegen), Miami, Charlotte

Nehéz falatok: Érdekesnek ígérkezik a kanadai kiruccanásuk, ha a Raptors újfent kevésnek bizonyul a címvédő ellen akkor már sorozatban harmadjára, rájátszással együtt ötödjére kapnak ki Jameséktől, ha viszont a Raptors tud nyerni akkor a Cavs vereségi sorozata aggasztóan hosszúra nyúlik, melyre a média is lefog csapni.

 

 

A mémgyárosok reakciója a Cavs vereségi sorozatára:

cavs_losing_streak_5.jpg

 

cavs_losing_streak_2.jpg

 

cavs_losing_streak_4.jpg

 Lebronnak Cubs mezt kellett viselnie és a Bulls nyerte a meccset, ez a nap jó nap volt (Ice Cube-It was a good day dalának paródiája)

cavs_losing_streak.jpg

 Oké ide hallgassatok, 3 meccses vereségi sorozatban vagyunk ha nem kezdtek el jobban játszani mindnyájatokat elcseréllek 

cavs_losing_streak_3.jpg

 Legalább nem veszítettünk sorozatban 3 mérkőzést a döntőben

 

A hét legnehezebb menetrendje: Hét nap alatt 5 meccse lesz a Warriorsnak, először az Indianát fogadják majd idegenbeli túrára indulnak melynek első állomása Los Angelesben lesz a Clippers otthonában, másnap Salt Lake Cityben lépnek fel, szombaton Memphisbe utaznak végül a hetet Minnesotában zárják...nem fognak unatkozni...

Az előző hét legnehezebb menetrendjének kimenetele: Nyeretlenül zárt az Atlanta

 

Shaqtin' a Fool:

 

süti beállítások módosítása