...mert nem véletlenül vagyunk homo sapiens

EZEN ELGONDOLKOZOL TÁN!

EZEN ELGONDOLKOZOL TÁN!

Ébredések 1.rész

Miért vesszük természetesnek az életet?

2021. január 13. - gondolkoZoli

1_original.jpg

Az ember nyugodt, békés életre vágyik. Emberek sokasága élte le úgy az életét, hogy a végére érve elmondhatta: „Gyönyörű életem volt!”

Megszületett egy kisvárosban egymást szerető és támogató szülők gyermekeként, aztán óvodába, iskolába járt, jól tanult, és remek kapcsolatot ápolt mind a tanáraival, mind a kortársaival. Amikor felnőtt, a kitanult szakmájában elhelyezkedett, és boldogan élte le a munkás éveit. Közben ő is gyermekeket nevelt, kirándulni, szórakozni, nyaralni járt a családdal. Aztán valamikor a boldog nyugdíjas éveiben utolérte őt a halál. Nem ellenkezett. Egyetértett vele, hogy ideje menni, végülis mindent megkapott már az élettől, amire csak vágyott.

Mindenki ilyen életre vágyik.

Mindenkinek ilyen élet jár.

Tovább

Nyakatekert, bolond világ II. rész

bolondvilag.jpg

Szereti valaki, ha hülyének nézik? Ugyan, ki szeretné. Már hülye maga a kérdés is. Szeretjük - nem szeretjük, ebben élünk. Hülyének néznek minket. Van, aki tudja, van, aki nem tudja, és van, aki sosem fogja elhinni, hogy ő bizony palira van véve. Nem is kicsit, nagyon. A kár ugyanis, amit okoznak nekünk, olyan nagy, hogy pénzben talán nem is lehetne kifejezni, vagy ha mégis, nem is volna értelme számokkal bíbelődni. Többről és másról van szó, mint puszta anyagi kárról. Életekről van szó.

Tovább

Nyakatekert, bolond világ I. rész

worldgear.jpg

A világ elég nyakatekert módon működik. Persze, meg lehet érteni, hogy miért működik úgy, ahogy, de a magyarázatot igen nehéz elfogadni. Már csak azért is, mert a „működésének” az alapelve a következő: az önös érdek mindig felülírja a közös érdeket. És ahol a dolgok eszerint az elv szerint működnek, ott bűncselekmény történik, (még akkor is, ha ez az elkövető számára nem is nyilvánvaló).

Tovább

A Kétfarkú Kutyapárt egy vicces, ugyanakkor egy rendkívül szomorú társadalmi jelenség

monty.jpg

A kétfarkú kutya-jelenségről akarva-akaratlanul is egy 50 évvel ezelőtti jelenség jut eszembe. 1969-ben öt brit tehetség létrehozott egy különös társulatot, mely aztán a Monty Python Repülő Cirkusza néven vált ismertté az egész világon.

Tovább

Cukorkatologatás mesterfokon

A Candy Crush világa, és ami mögötte van

candy_crush.jpg

Feleségem teljesen rabja ennek a Candy Crushnak nevezett, cukorkatologatós játéknak. Én már-már függőnek nevezném, és hát ő is látja rajtam, hogy nem örülök neki. Veszélyes dolognak tartom ugyanis a függőségeket. Hogy megértesse velem e játék iránti túlzott affinitását, kanyarított nekem egy "pármondatos" magyarázatot. Íme:

Tovább

Valami nem stimmel a Holddal

Paranoiások, üldözési mániások és összeesküvés elméletek hívőinek figyelmébe ajánlva!

img_20171127_162911.jpg

A tiszta, éjszakai égbolton fehéren (olykor narancsosan) felragyogó telihold kétségtelenül lenyűgöző látványt nyújt. Én legalábbis imádom megbámulni, és biztos vagyok benne, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Mivel ez a Földhöz legközelebb eső égitest, ezért ezt a legkönnyebb megfigyelni, és az űrprogramok esetében is érthetően ez volt az első elérendő úti cél. Van azonban a Holdnak egy különös tulajdonsága, ami már nagyon régóta nem hagy engem nyugodni, ez pedig a következő: miért van az, hogy a Hold mindig ugyanazt az oldalát mutatja felénk?

Tovább

Tévéműsor ajánló: Amerikai autólegendák

blog_01_05_2017_a.jpg

Elnézést kérek, amiért most nem valami magvas gondolat nyomába szegődök, mellyel komoly elgondolkodásra inspirálnálak (lesz abból még, nyugi), hanem inkább egy tévéműsort ajánlok a figyelmedbe. Tudom, ez olyan átlagemberi. Tévét nézni nem sikk. Tévéműsort ajánlani nem igazán méltó egy haladó gondolkodású emberhez. Inkább lebeszélni kell az embereket a tévézésről, nem tévézésre buzdítani őket. „A tévé a tömegek ópiuma”, ahogyan az bölcsen elhangzik egy Hal Hartley filmben (Semmi ágán), de ugyanez elmondható ma már az internetről is. A tévén is és a neten is rengeteg az ember idejét rabló, agymosó szemét, jogos tehát a tiltakozás ellenük. A túlzott tévézés és netezés természetesen károsan hat vissza az ember személyiségére. A valóság képernyőn keresztüli figyelése ahelyett, hogy kimennénk a világba; mesterséges történetekre koncentrálás ahelyett, hogy a saját valós történetünket élnénk; híradóból/hírportálokból tájékozódni a világ eseményeiről ahelyett, hogy mi magunk élnénk meg történéseket, mindez torzult világképet vetít elénk, és tévesen azt hisszük, ez a valóság.

Tovább

Az ember bármire képes, minden csak szándék kérdése

lilienee.jpg

Hányszor találkoztunk már olyan esettel, amikor valaki kijelentette, „ezt nem lehet megcsinálni”, aztán jött valaki, és megcsinálta. Mi volt a különbség? Az utóbbi ember meg akarta oldani a problémát, az előbbi meg nem. Szóval nincs megoldhatatlan probléma, csupán szándék kell hozzá, hogy megtaláljuk a megoldást.

Tovább

Bizonyítékok az Ember szellemi természetére

Avagy saját tapasztalataim a szellemi képességek bizonyítására

 kerdojel.jpg

Sajnálatos módon felvilágosult világunk nem kezeli tényként az ember szellemi mivoltát, mondván, ténynek csak az tekinthető, amit bizonyítékokkal alá is tudunk támasztani. Ez természetes és jogos elvárás, ez ellen vita nincs, még az emberi szellem esetében sem! Mivel azonban az emberi lélekre nem tudunk ujjal rámutatni („Látom! Ott van!”), vagy megtapogatni („Igen, ez pont léleksűrűségű!”), mint ahogy mondjuk a testünk esetében megtehetjük, ezért a tudomány ezt a területet nyílt kérdésként kezeli, vagyis inkább lekezeli, hiszen minek vizsgálgatni valamit, amiről már eldöntötték, hogy nem létezik (lásd:materializmus). Szóval látszik, hogy ezen a téren van némi elnyomás, valami ellenszándék, mintha az Ember szellemi természetének nem volna szabad kiderülnie! És most csak azért, hogy a materialistákat felbosszantsam, kijelentem, hogy igenis szellemi lények vagyunk, az emberi lélek igenis létezik, és ez bizonyítható is! Most le fogok írni néhány esetet, ami bizonyítja, hogy én szellemi lény vagyok (és nem csak testként létezem). De mivel ugyanúgy ember vagyok, mint bárki más, így ezek az esetek bizonyítékul szolgálnak minden ember szellemi természetére.

Tovább
süti beállítások módosítása