Így gondozza télen a szobanövényeket, hogy csodájára járjanak
2017. december 13. írta: Minden, ami lakásfelújítás

Így gondozza télen a szobanövényeket, hogy csodájára járjanak

Nemcsak minket visel meg a hideg, sötét, szürke időszak, sajnos a szobanövények is nehezebben vészelik át a telet. Van viszont pár tipp, amit bevethetünk, és egy kis odafigyeléssel elérhetjük, hogy a következő hónapokban is pompázzanak kedvenceink, és mindenki azt kérdezze tőlünk, mi a titok.

Íme, a télen is pompázó szobanövények titkai

  • Változtasson a locsolási rutinon

Ellentmondásosnak tűnhet, de annak ellenére, hogy télen szárazabb a szobák levegője, a növények kevesebb vizet igényelnek a szokásosnál. Lehet, hogy a cserépben a föld felszíne már száraz, de mielőtt meglocsolná a növényt, nyomja bele a földbe az ujját, és csak akkor adjon vizet a növénynek, ha az egy-két centi mélységben is száraz. A víz hőmérséklete legyen közel azonos, mint a levegőé.

Azt se feledje, hogy a különböző növények különböző locsolási időpontot igényelnek. Ne várja meg, amíg sárgulni, száradni kezdenek a levelek, csak mert egyszerre szokta megöntözni az összes virágot.

 Kép forrása: thespruce.com

  • Gondoskodjon a páratartalomról

Ha van elég hely a fürdőszobában, érdemes ide áthelyezni a növények egy részét, akik meghálálják a páradús levegőt. De egy párologtató edény közelsége is szép eredményeket hozhat.

A növények vízzel való permetezése nem árthat, de naponta többször kellene elvégezni ahhoz, hogy megfelelő eredményt érjünk el, hiszen a fűtött szobában gyorsan elpárolog a víz a levelekről.

Kép forrása: ambius.com

  • Figyeljen a fényre

Télen máshogy érkezik a napfény az otthonunkba, ezért elképzelhető, hogy meg kell változtatni a növények helyét a téli időszakban. Ha ez nem lehetséges, akkor legalább cserélgesse a növények helyét pár naponta, hogy mindegyik elegendő fényhez jusson.

Kép forrása: michiganbulb.com

  • Fogja diétára a növényeket

Mivel télen nem nőnek a növények, külön táp sem kell nekik, ezzel várjon a tavaszig, ne avatkozzon bele a növények természetes ritmusába. Figyeljen a jelekre, amik azt mutathatják, hogy gond van a növénnyel, és csak akkor avatkozzon be. Az átültetés és egyéb beavatkozás a tavaszi teendők közé tartozik.

A bejegyzés trackback címe:

https://mapei.blog.hu/api/trackback/id/tr313405693

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

2017.12.14. 15:25:15

Nekem azok a növényeim, amiket nyáron a teraszon tartok mindig tönkrementek télen. Két éve vettem egy növénylámpát, azóta télen is virulnak. Egy helyre teszem őket, egy régi asztali lámpát tettem közéjük, abba csavartam a spéci izzót. Délután kapcsolom csak be, estig vilagítom őket, összesen kb 5-6 órát.
Amik nyáron is bent vannak, azok nem annyira kényesek.
süti beállítások módosítása