7 alkalmazás vegán- és mindenmentes vészhelyzetekre

Kilógni a sorból nem mindig szórakoztató. Például a speciális étkezési igénnyel élőknek valódi tortúra lehet egy baráti összejövetel, városlátogatás során a jól megérdemelt ebédet elkölteni. Nehezebben is indul neki az ember gluténérzékenységgel vagy egy szigorúbb diétával ismeretlen városba (egyáltalán bárhova) alapos felkészülés nélkül. Ezen próbálnak segíteni bizonyos applikációk, melyek közül hetet mutatunk be. 

snowwhite3.gif

Képen a vörös hummusz

VEGÁN

A vegetáriánusságot azért már a húsimádók körében is értik és hellyel-közzel tudják kezelni legalább - egy menü erejéig – szemben a vegánsággal. Utóbbi lényegesen több szabályt követ, és így megnehezíti a klasszikus vendéglátást folytató üzletek dolgát. Ezért általában “elegánsan” el is hessegetik ezt az igényt.

shutterstock_1181303644.jpg

A HappyCow segítségével könnyen rátalálhatnak az érintettek a dedikáltan vegán büfékre és éttermekre, mind lokációra keresve, mind az étel típusára (például pizza). 

Más jellegű a Veganized; ez akkor jön jól, ha vendéget várunk, mert a tonnányi vegán receptet tartalmazó applikációval nem lehet mellényúlni  - az ételkészítés terén legalábbis. 

Kifejezetten utazó vegánoknak találták ki a Veggoagogo appot, ami sajnos - és egyben vicces módon is - csak az almás telefonokra készült alkalmazás, és egy korrekt vegán mondattárat tartalmaz 50 nyelven (köztük a magyarul is!). Például: „A szakács tudna nekem olyan ételt készíteni, amiben nincs hús?” vagy „Meg tudná mondani, hol találok egy indiai éttermet”?  

INTOLERANCIA VEGYES

Minden ételallergiára, keresztallergiára egyenként felkészülni körülbelül lehetetlen, annyi fajtája van a már az átlagosnak mondható glutén- és laktóz allergiától a tojás-, mogyoró, vagy például gombaallergiáig. Szenvedő alanyként az alábbi két nagyon hasznos alkalmazással felvértezve talán kicsit könnyebb lesz az élet.

Kezdetnek itt is van a magyar nyelvű Ételérzékenység lista. Több élelmiszer és készétel összetevőjét tartalmazza az alkalmazás, melyet összehasonlít a felhasználó saját érzékenységeiből összeállított táblázattal. Ha az adott ételt gond nélkül elfogyaszthatónak ítéli, zöld jelzést ad, ha halálos méregnek titulálja, akkor pirosat, a fenntartásokkal kezelendőket pedig sárgával, illetve szürkével jelöli.   

Jól kiegészíti az előzőt az Allergy Travel Card. Az applikáció 35 nyelven a leggyakoribb 14 allergiára vonatkozó figyelmeztetőkártyát tartalmazza, melyet felmutathat az allergiás az étteremben, szállodában. Ez konkrétan életetet is menthet, úgyhogy ne habozzatok letölteni, ha fennáll egy masszív allergia!

GLUTÉN ÉS MOGYI

A Nima kicsit kakukktojás, hiszen nem egy szimpla applikáció, sokkal inkább egy komplett eszköz. Egy glutén és mogyoró szenzor, amit összekötve a telefonnal egy nagyon széles és valós adatbázist épít ki az érzékenységben szenvedők részére az egész világon. Az adatbázist minden Nima tesztelő bővítheti.

Glutén

Mogyi

A szenzor egyébként zseniális: csak bele kell tenni a hozzá tartozó kapszulába egy kis morzsát vagy egy csepp turmixot, és pár perc után vidám arccal jelzi, hogy szabad-e az út az ételhez.   

Az appot itt lehet beszerezni

KALÓRIA GONDOK

Tetemes tábora az utazóknak, vagy éppen az őszi gasztro rendezvényeknek diétázik, speciális étrendet követ. Nekik nagy segítség egy könnyen használható kalóriaszámláló alkalmazás.

myplate-calorie-tracker-810x460.jpg

A MyPlate Calorie Tracker az általános összetevőket – szénhidrát, zsír, fehérje – és az összes kalóriát is képes kiszámolni egy ételben.  Az előre beállított napi bevihető kalóriamennyiség alapján pedig útmutatást ad a felhasználó számára.

vegan.jpg

A posztot a Telenor támogatta

telenor_disclaimer_1_1.png

A bejegyzés trackback címe:

https://zsebembenavilag.blog.hu/api/trackback/id/tr4014246949

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

gigabursch 2018.09.18. 17:16:05

Beteg appok "beteg" embereknek.

Zsebemben a világ

A zsebünkben egy olyan szerkezetet tartunk, ami sokkal többre képes, ha tudjuk, hogy hozhatjuk ki belőle a maximumot. Ehhez adunk tippeket, trükköket, írunk okosságokat nem csak a telefonokról, appokról és más okoseszközökről, de minden egyébről, amiből kiderül, hogy a technikának és a fejlesztőnek köszönhetően hogyan változik meg az életünk.Bemutatjuk, teszteljük a nélkülözhetetlen alkalmazásokat és kütyüket, érdekes listákat, toplistás érdekességeket állítunk össze - a Telenor támogatásával. Csatlakozz hozzánk, oszd meg a véleményedet, tapasztalataidat, és kérdezz bátran!

Facebook oldaldoboz

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása