A ma és a holnap üzletembereiért

The Business

A fiatal milliomosok titkai

2016. december 09. - Müller.Péter

Sokak szerint az önerőből sikeressé vált fiatal milliomosok olyanok, mint a fehér hollók: csak a mesében léteznek. Pedig elhiheted, igenis vannak ilyen emberek, és egyre több lesz belőlük. A kérdés persze felmerül: mik a fiatal milliomosok titkai? Ma ezek közül emelek ki néhányat!

architecture-buildings-business-303159_1_1.jpg

1. Hosszútávú célokkal rendelkeznek

A fiatal milliomosok kristálytiszta célokkal rendelkeznek, amelyek megvalósításáért mindent meg is tesznek. Évekkel előre tervezni mindenképpen kifizetődő, hiszen tudni fogod, hogy hová is szeretnél eljutni. Mindig lesz egy pont ahová az utad vezetni fog, bármilyen akadály is kerüljön az utadba. A hosszútávú célok gyakorlatilag belső iránytűkként viselkednek: lehet hogy néha letérsz az útról, lehet hogy komoly nehézségek lépnek fel az életedben, de mindig tudni fogod, hogy merre kell menned, és mit kell tenned ha vannak jól meghatározott céljaid.

2. Kezükbe vették a sorsukat

A fiatal milliomosok több mint háromnegyedének nincsenek tehetős felmenőik és nem gazdag családokban nőttek fel. Az igazság az, hogy többségük teljesen átlagos, vagy éppen meglepően szegény családba született bele. Ők nem számíthattak arra, hogy valaki majd beszervezi őket valami jól fizető pozícióba, esetleg majd valaki egyengetni fogja a karrierüket Mindent maguknak kellett megteremteniük. Vállalták a felelősséget saját személyes előmenetelükért, folyamatos fejlődésükért.

Ha rádöbbensz, hogy minden helyzetben a te kezedben van a döntés lehetősége, akkor megváltoztathatod az életedet! Minél előbb történik meg ez egy ember életében, annál jobb!

quan-le-485234-unsplash.jpg

3. Azokkal a tényezőkkel foglalkoznak, amelyekre hatásuk van

Tudod mi a közös a gazdaságpolitikában, az időjárásban és a migrációban? Egyikre sincsen befolyásod! Járhatod te napokig az esőtáncot, attól még ugyan úgy nem fog esni az eső. Siránkozhatsz az infláció miatt, de hidd el, nem tehetsz ellene semmit.

Biztosra veheted: aki fiatalon önerejéből válik milliomossá, az azokra a tényezőkre koncentrál, amelyekre befolyása van. A saját tudására, viselkedésére és hozzáállására minden egyes ember befolyással van. Ha úgy döntesz, hogy az ismereteid bővítésével fogsz foglalkozni a borongós időjárás helyett, akkor máris tettél egy lépést az eredményes élet felé! 

4. Ki mernek lépni a komfortzónájukból

A siker sosem a megszokott szürke hétköznapokon éri el az embert. A siker, az eredmények, a kiteljesedés mindig a komfortzónán kívül található. A fiatal milliomosok mindannyian felismerik ezt az elvet, és állandóan az újat keresik. Belemernek vágni új dolgokba, folyamatosan új kihívásokat keresnek. Egy vállalkozás beindítása is egy ilyen új dolog lehet. De egy tréningsorozaton való részvétel, vagy egy teljesen új társaság megismerése is ide tartozik. Aki ezt felismeri, és mer lépni egyet, az biztosan egy merőben új és izgalmas világgal fog megismerkedni, ami telis-tele lesz lehetőségekkel!

5. Mernek nagyot álmodni

Sok ember azt hiszi, hogy a nagyban gondolkodás csak céltalan álmodozás. Nem is tévedhetnének nagyobbat. Akik igazán nagyot alkottak az életben, azok mindannyian mertek nagyban gondolkodni. Először mindent a fejünkben teremtünk meg, ezután következik a fizikai megvalósítás. Csak azt tudod megvalósítani, amiről el is hiszed, hogy meg tudod csinálni. Tehát minden egyes komoly eredmény mögött egy nagy gondolat áll.

A fiatal milliomosok tökéletesen tisztában vannak ezzel. Nem is rejtik véka alá nagyobbnál nagyobb terveiket, amelyekre sok ember csak legyint. De elhiheted: az idő ezeket a törekvő fiatalokat fogja igazolni!

A bejegyzés trackback címe:

https://thebusiness.blog.hu/api/trackback/id/tr4612002194

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

ggaborx 2016.12.09. 19:17:10

1. A céltudatosság tényleg fontos, de fel kell ismerni a tévutakat is. Változó körülmények mellett görcsösen ragaszkodni az eredeti célhoz inkább kudarcot hoz mint sikert. Tudni kell változni, alkalmazkodni. Én úgy mondanám, hogy legyenek távlati célok, de minél távolabbi annál kevésbé legyen részletes.

2. Könnyű leírni, hogy a döntés a kezünkben van. A valóságban millió apró hatásra kell tudni megfelelően reagálni és a legtöbbször az adott szituációnak megfelelő döntést hozni. Ehhez a ponthoz inkább a határozottan és következesen alkalmazott saját alapelvek szükségesek. Az elveket meg egész egyszerűen úgy kell kialakítani, hogy azok az 1-es pont távlati céljának elérését szolgálják. Ez egyébként maximálisan személyiségfüggő rész és pont ehhez nincs univerzális, elleshető recept.

3. Nagyon igaz. Egy hatalmas hátránya van, nagyon hamar kigolyózza magát az ember a legtöbb társaságból. Itt is inkább az arányok fontosak. Legyen mondjuk 80-20%. A sikertelenek 80%-ban hatáskörükön kívül eső témákkal vannak elfoglalva, míg a sikeresek ezt csak 20%-ban teszik, azt is legtöbbször csak a társaság kedvéért.

4. Klasszikus. Lépj ki a komfortzónából. Ez sem ilyen egyszerű, mert azt már senki nem segít eldönteni, hogy merre lépj? Nagyon könnyen a visszájára fordulhat ez a pont, ha többször egymás után rossz irányba lép és minden "bátorságpróba" kudarccal végződik. Egy ilyen sorozat után még a legelszántabbaknak is úgy eltűnik az önbizalma, mintha ott sem lett volna. Szóval körültekintően, a lehetőségeket elemezve, hideg fejjel ésszerű, megalapozott érvek és indokok alapján kell kilépni a zónából.

5. Ismét a klasszikusok. Amúgy sokkal nagyobb az igazság ebben az egyszerű kijelentésben, mint az elsőre látszik. Én azt szoktam mondani, hogy ha van egy álmod, szorozd meg 4-el és érd el azt. Ha csak a fele sikerül már akkor is a dupláját érted el az eredetinek. A gyakorlatban meg ha már a felét elérted a másik fele szinte magától fog jönni.

Roadster68 2016.12.18. 16:43:27

@csentecsa: Persze hogy nem, az nem hír. Az egyről pedig beszélni kell. Az a baj hogy most is azt nézed, hogy 99-nek nem jött össze és ezért úgy érzed hogy a komfort zónában kell maradni, mert neked sem sikerülne. Nagyon sok vállalkozót láttam aki 2 hónap után feladta a játszmát, pedig ha kitart akkor jött volna a siker, de sokan azt hiszik, hogy beleöl valamibe 4-5 milliót és az garancia a sikerre. Várják hogy dőljön a pénz, mert befektetett 4-5 milliót. Attól nem fog, sőt az alkalmazottja sem fogja megkeresni helyette. AZ első 10 évben folyamatosan csinálni kell, nem szabad alkalmazottra bízni az irányítást, mert az alkalmazott nem motivált.
süti beállítások módosítása