Cube iPlay 10 tablet teszt

2017.08.15. 16:49

bhlnt

nyito-1.jpgA Cube iPlay 10 a közepesnél nagyobb méretű tabletek egyik olcsósított változata a Cube termékpalettáján. Az alacsony ár ellenére viszont meglepően használható, és mivel a nagy nevekhez tartozó felárat nem kell kifizetnünk, ezért értékarányosan az egyik legjobb okoseszköz a piacon. Már pedig nettó 26.000 forintért nem tudok még egy használható, 10,6 colos képátlójú tabletet mondani.

A doboz olyan, mintha kartonpapírt kókuszreszelékkel szórtak volna le, nekem a környezettudatos szó ugrott be először. Nagyon „újrafeldolgozottnak” és egyben egyedinek néz ki, nem bántja a szemet. Belül bújik meg a meglehetősen nagyméretű tablet, amelyet szivacságy véd a külső behatásoktól. Alatta a kötelező okosító papíranyag és a töltéshez szükséges USB kábel található. Nincsen gyári töltő, ami nekem nem hiányzott, mert úgyis a  már jól bevált töltőállomásomat vagy a Xiaomi power bankomat használom ilyen célra, ne álljon egy fele olyan tudású a fiókban, csak fölöslegesen foglalná a helyet.

A Cube iPlay 10 kinézetre érdekes, vastag, Apple szerű fehér keret veszi körül. A kaszni nem ropog, nem recseg, minőségi hibákat nem találtam, valójában meglepően masszív az árához képest. Fogása szokást igényel, mert vastagabb, mint az átlag és a széleket sem kerekítették le annyira, mint az újabb design termékek esetében, ezért nem nevezném a kényelem csúcsának. Ennek ellenére nem bántja a szemet, és egy csomó porttal – micro HDMI, jack, micro USB, DC tápbemenet, és micro SD kártya foglalat – rendelkezik. Ez szerintem sokkal fontosabb, mint az e-pénisz méregetésre használt, de valójában tök lényegtelen vékonyítás.

A hátlapon egy 2 Megapixeles kamerát találhatunk, meg egy AllDoCube feliratot, ami arra utal, hogy ez az eszköz mindent tud. Kicsit olcsó marketingfogás, pedig a töltőképernyőn is ez szerepel, de ha jó a termék, felőlem aztán csillám póninak is hívhatják, csak hozza azt, amit elvárunk tőle.

Már pedig az elvárásaim az árazás miatt nem voltak túl nagyok, hiszen ha valaki Trabantért fizet, ne a Mercedes szolgáltatásait követelje. Szerintem klasszikusan két ilyen terület szokott lenni, amit mindenki indokolatlanul elvár: a remek hang és kameraképességek. Ez ebben az esetben nem túl jó, de egy 10,6 colos, 26.000 forintos eszközről beszélünk, szóval senki nem gondolhatja, hogy Hurik éneke fog szólni a hangszórókból, miközben Picasso lefesti nekünk a látványvilágot.

Minden mást viszont elvárásaimon felül tudott, de azért, hogy legyen összehasonlítási alapunk, lefuttattam a szokásos Benchmark teszteket, az Antutut és a GFX Benchet. Az eredmény szerintem magáért beszél, az előbbin valamivel több, mint 35.000 pontot ért el, utóbbin pedig a T-REX teszt eredménye 11 FPS lett, ami egy átlagos telefon eredménye alatt van kicsivel. Az egyszerűség kedvéért, és hogy mindenkinek egyértelmű legyen, a lenti táblázatból kiolvasható az utolsó három benchmarkkal mért teszteszköz eredménye:

Termék Antutu GFX Bench Ár
Cube iPlay 10 35.000 11 FPS 26.000
Elephone P8 mini 41.018 11 FPS 38.000
Blackview P2 45.497 16 41.600


A fenti pontmennyiséget egy négy magos MT8163-as processzor és 2 GB RAM produkálja Android 6.0 operációs rendszerrel kiegészülve. Ez egy teljesen átlagos telefon sebességét hozza, de annak az árnak nagyjából a kétharmadáért. Az operációs rendszer kapcsán különösebb programhibákat nem találtam, egy vicceset leszámítva, a 24 órás időformátum szövegét ugyanis sikerült félrefordítani, így olyan furcsa időkkel találkozhatunk, mint a délelőtt 13 óra. Aztán csináltam egy szoftveres resetet és megjavult, érdekes hiba.

Mivel ez egy 10,6 colos tablet, ezért elsődlegesen a mindennapi használat közbeni teljesítmény érdekelt. Az 1920*1080 pixel felbontású IPS kijelző fényereje kellemes, bár tükröződik, a betekintési szögek jók, és a színhűséget sem érheti kritika. Egy érdekességet viszont találtam, a Display tester mintaképeit nem teljes képernyőn jelenítette meg. Bár a virtuális gombok fixek - és nem is lehet őket kikapcsolni – ettől még a széleken megjelenő sávoknak nem kellene ott lennie. Máshol ezt a jelenséget nem észleltem, szóval valószínűleg az alkalmazásban van a hiba.

A vizuális megjelenítésért egy Mali-T720 MP2 GPU felel, amit mindenki csak „belépő kategóriájú” hardvernek szokott becézni, vagyis elméletileg nem elég erős játékok futtatásához. Gondoltam, akkor adok neki rendesen, leszedtem három autóversenyzős applikációt is, hiszen ezek szoktak a legerőforrás-igényesebbek lenni. A Real Racing 3, az Asphalt 8 és a Rally Racer Dirt sem volt teljesen folyamatos, voltak benne akadások, de azért nem is teljesen játszhatatlan, a tablet inkább csak túl nagy ahhoz, hogy ilyen közelről nézzük, és forgassuk a képernyőt, erre sokkal jobb például egy 7,9 colos Xiaomi Mipad 3.

De pont a méretében van a varázsa, a 10,6 inch-en tényleg minden látszik, kifejezetten jó volt rajta filmet és videókat nézni, és ami meglepett, lefektetve egy felületre sokkal jobb nyomkodni a virtuális billentyűzetét, mint a kisebb konkurenseken. Ezt a táblagépet ugyanis pont erre találták ki, Youtube-ozásra, zenehallgatásra, elektronikus levelek írására és filmnézésre.

Ennek persze az egyik esszenciális alapja a jó hang, amivel sajnos nem büszkélkedhet, de ezt egy nagyon egyszerű dologgal át lehet hidalni: dugjunk bele egy fülhallgatót – például a remek Xiaomi Hybrid Prot, ahogy én is tettem – soha többet nem akarjuk majd a hangszóróit használni. Egyébként is ki hallgatja ordítva buszon, vagy otthon az ágyban a tableteket? Na ugye, senki.

A vezetéknélküli kapcsolatok és az adatok eszközre juttatása, majd tárolása egy sokkal fontosabb kategória, és szerencsére ebben meglepően erős a Cube iPlay 10. Duális b\g\n WiFi-vel és Bluetooth 4.0-val is rendelkezik, míg a 32 GB-os háttértárból nagyjából 25 GB-ot használhatunk, illetve további 128 Gigabyte-tal egészíthetjük ki micro SD kártya segítségével.

Ezen azért már elég sok film és zene elfér, és lényegesen olcsóbban megvehetjük kiegészítésként, mintha a termékbe építve kellene kifizetnünk. Egy 64 Gigabyte-os, minőségi Sandisk vagy Samsung Evo kártyát már akár 7.000 forintért is kaphatunk, tehát ez a megoldás is inkább a nagyon szimpatikus pénztárcakímélő filozófia felé mutat.

A készülék ráadásul OTG képes, tehát aggathatunk rá mindenféle külső perifériát – például egeret és billentyűzetet -, ha ilyesmire van igényünk. Meglepő módon a már megszokott gyorsulásmérő mellett GPS-t is találhatunk, ráadásul mérete miatt még autós navigációra is tökéletesen alkalmas a Cube iPlay 10. Ekkora méretben egy picit máshogy mutat a Google Maps, mint egy 5 inch-es telefonon, csak találjunk egy olyan megoldást, amivel a műszerfalon tudjuk tartani a hatalmas kijelzőt.

Az akkumulátor ideje átlagos, 6000 milliamperórából gazdálkodhatunk, ami többórányi filmnézésre elegendő, ráadásul mivel a tablet elég nagy, a legtöbb esetben otthon fogjuk használni. Ami fontos, hogy a gyár 2A 5V teljesítményű töltőt ad meg referenciaként, mi is ilyennel próbálkozzunk, különben nem fogjuk tudni megfelelően feltölteni.

Persze mindig tudunk olyan műveletet csinálni, amitől lemerül, ilyen például a GPS navigáció, vagy a maximális fényerő, hiszen egy akkora kijelző azért rendesen leszívja a beépített áramforrást. Aki pedig egy ekkora eszközt akar hordozni, annak el fog férni a táskájában egy harmadakkora power bank is, amiről kényelmesen újratölthető.

A Cube iPlay 10 kamera és videós képességeitől szinte semmit nem vártam, és ez nem volt véletlen. 2 Megapixelen nem lehet csodákat tenni, de ez az eszköz nem is erre való. Ehhez képest meglepően jó képeket csinál közelről, és szerintem itt jönnek ki a túlzott elvárások, hiszen többet kaptam annál, mint amire számítottam. Sajnos a készülék túl nagy ahhoz, hogy jól tudjuk használni, nehéz kézben tartani és még a piktogramokat is nyomkodni mellette. A 0,3 Megapixeles selfie kamera meg egy igazi időutazás azoknak, akik még a Nokia korszak előtt születtek.

A videók - annak ellenére, hogy 1080p a felbontásúak - is a felejthető kategóriába esnek, szerintem és pont ugyanolyan kellemetlen elkészíteni őket, mint a fotókat, nem beszélve a 3GP formátumról, amit elég macerás konvertálgatni. Ráadásul a tablet hatalmas, kézben tartva totálisan kitakar mindent a látóterünkből, és az is elég furcsa látvány, ahogy egy A5 méretű kütyüvel a kezünkben filmezünk.

Kellemes meglepetés volt a Cube iPlay 10, ami különösen az árazásának, a jó kijelzőnek, és a meglepő extráknak – mint a GPS vagy a kétcsatornás WiFi – köszönhető. Még ennyit sem vártam volna tőle, ehhez képest még a minősége is rendben van. A gyenge hangszórókba és a kamerába bele lehet kötni, de egy ekkora tablettel senki nem fog fényképezni, a zenei élményt pedig alapvetően az határozza meg, hogy milyen minőségű fülhallgatóval használjuk, éppen ezért ezek a hibák viszonylag könnyen megbocsájthatóak.

Az árazás magáért beszél, ráadásul a dollár is nagyon alacsonyan áll, tehát minden ideális ahhoz, hogy ezért a 10,6 inch-es tabletért nagyon keveset – nettó 26.000 forintot – kelljen fizetni, amennyiben használjuk az iPlay10 kuponkódot. Hirtelen nem is jut eszembe más tablet, amit ennyiért el lehet hozni, aki pedig filmet nézni, zenét hallgatni akar, illetve egyszerűbb játékokkal ütné el az idejét, annak a Cube iPlay 10 tökéletesen megfelelő.

Gearbest - 26.000 Ft /iPlay 10 kuponkóddal/

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://rendeljkinait.blog.hu/api/trackback/id/tr212739666

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása