Rólunk

Blogunk célja lerántani a leplet arról, hogy mit gondol web: a különböző webes felületeken halmozódó vélemények alapján arra keressük a választ, mit szeret és mit nem az internet népe. Egy-egy bejegyzésben megnézzük, miről mit duruzsolnak az emberek az online tartalmakban. _______________________________________________________ Miből lesz hype? Mutatjuk!

Bejegyzések

Az Margot Robbie nagy szerencsétlensége, hogy Frances McDormand pont idén alakított olyat a Három óriásplakát Ebbing határában című filmben, hogy nincs olyan filmes grémium, ami nem neki adná oda az aktuális díját, legyen az Golden Globe, vagy éppen a hamarosan következő Oscar” - írja az Indexen Varga Attila, az Én, Tonya című film kritikájában. Nos, a szakmabeliek lehet, hogy valóban a rasszista, önbíráskodó rendőrökkel szembeszálló Mildred Hayes megformálóját jutalmaznák, viszont ha a magyar internetezőkön múlna a dolog, biztosan más vinné haza a legjobb színésznőnek járó szobrot a március 4-i gálán. Megvizsgáltuk, hogyan vélekednek a hazai nézők az idei jelöltekről, és egészen érdekes dolgokat is felfedeztünk – nézd meg Te is!

Január 23-án jelentették be az idei Oscar-gála jelöltjeit, azóta pedig a mindenféle spekulációktól hangos az internet. Mi is beszálltunk a találgatásba, és megvizsgáltuk a Neticle Media Intelligence-szel, hogy a bejelentéstől számított 30 nap alatt hogyan alakult a legjobb női főszereplő díjára jelölt színésznők megítélése, és hogy ezek alapján a magyar internetezők kinek adnák az Oscart. Aki esetleg még nem hallotta volna, idén Sally Hawkins (A víz érintése), Margot Robbie (Én, Tonya), Frances McDormand (Három óriásplakát Ebbing, Missouri határában), Saoirse Ronan (Lady Bird) és Meryl Streep (A Pentagon titkai) versenyeznek az arany szobrocskáért.

oscarnok.png

Margot Robbie, Sally Hawkins, Meryl Streep, Saoirse Ronan és Frances McDormand (Képek forrása: Vogue, CBS International, Popsugar)

Már az elemzés kezdete előtt nagyobb összegben mertünk volna fogadni arra, hogy a legtöbb hírt és említést Meryl Streep generálja, hiszen amellett, hogy a világ egyik legismertebb sztárja, ő az Oscar történetének legtöbbet jelölt színésznője is egyben: eddig összesen 21-szer szállhatott versenybe a díjért. Nos, a jóslatunk beigazolódott, ugyanis az ő nevét a vizsgált időszakban összesen 443-szor említették.  

Ennek nagy része valóban a jelölés miatt van (194 db), azonban nagyot dobott az  összértéken az is, hogy az HBO az Oscar-hajrá közepén jelentette be, hogy a színésznő szerepelni fog tavalyi sikersorozatának, a Hatalmas kis hazugságoknak a második évadában – ezúton is gratulálunk a csatorna marketinges kollégáinak. Az említéseinek nagyjából egyötödét ez tette ki, ebben a kontextusban összesen 101-szer írták le a nevét. 

oscar_2018_mention_graph_2018-02-23.png

Forrás: Neticle.hu

Ha tovább vizsgáljuk az említéseket, Meryl Streepet Saoirse Ronan követi, aki hiába csupán 23 éves, ez már a második Oscar-jelölése legjobb női főszereplő kategóriában. Két éve szintén jelölték a Brooklyn című, 1950-es években játszódó drámáért, ami coming-of-age jellege miatt egyébként több ízben hasonlít mostani filmjére, a Lady Birdre. Úgy látszik, ha a felnőtté válás keserédes momentumait szeretnénk filmre vinni, érdemes őt hívni először, ugyanis a mellett Filmakadémia a nézőközönség sem hagyja szó nélkül a filmjeit: a magyar internetezők 118-szor beszéltek róla, pedig a Lady Bird-öt itthon csak március 1-jén fogják bemutatni.

Persze, ha már legendás vetélytársánál kitértünk arra, hogy milyen egyéb tényezők árnyalják az említéseit, érdemes figyelembe venni, hogy a Ronan nevének nagy forgalmat generál az is, hogy az animációs filmek kategóriájában Oscarra jelölt, Van Gogh életét feldolgozó Loving Vincentben szinkronszínészkedett – ez összesen 51 említést hozott neki. Illetve megdobta hírnevét az is, hogy a birt filmakadémia is jelölte a legjobb női főszereplőnek járó BAFTA-díjra, erről 10 cikkben is írtak itthon. 

oscar_2018_mention_flow_2018-02-23_1.png

Forrás: Neticle.hu

Viszonyításképpen pedig érdemes megnézni azt is, hogy ezzel szemben Sally Hawkins-t 31, Frances McDormandet 21, Margot Robbie-t pedig 5 alkalommal említették meg a vizsgált időszakban, és ezek is főleg cikkek és kritikák voltak a filmjeikről. Ott, ahol a közönség érvényesül, tehát a közösségi médiában és fórumokon az említések minden esetben minimálisak voltak.

A véleményindex érdekes versenyt kreált a színésznők között, ugyanis amíg Hawkins, McDormand és Robbie megítélése a 0 és 20 pont között stagnált, addig a Neticle rendszere szerint Meryl Streep és Saoirse Ronan egyre pozitívabbá vált az internetezők szemében. A végeredmény azonban nem meglepő: előbbi 106, utóbbi 44 ponttal zárta a vizsgált időszakot, így

elmondható, hogy a magyarok leginkább Meryl Streeppel szimpatizálnak.

Megítélését még az sem tudta lenyomni, hogy sokan ellenezték az újabb jelölést, mert szerintük ezzel az Akadémia fiatal tehetségektől veszi el a szakmai elismerés lehetőségét. Ez a kritika Twitteren generált egy hosszabb threadet, a január 23-i bejelentés napján például 9-en adtak hangot nemtetszésüknek a mikroblogon. De ez a meglátás még így is háttérbe szorult, és csupán 4 ponttal csökkentette Meryl Streep megítélését, ugyanis negatívan 22-szer írtak róla a közösségi oldalakon és a különböző kommentfelületeken, pozitív kontextusban viszont 40-szer.

velemeny.png

twitter1.png

Forrás: Neticle.hu

Nos, ahhoz tehát kétség sem fér, hogy a magyar internetezők a mostani jelöltek közül Meryl Streepet szeretik jobban és neki adnák az Oscart, Frances McDormand kritikai elismerése ide vagy oda. Mindig izgalmas, amikor a szakma és a közönség véleménye eltér a díjak odaítélését illetően, ugyanis régóta sejthető, hogy a Filmakadémia nem csupán a hozzáértők, de a nézők véleményét is sokszor szem előtt tartja a döntéshozatalnál. Te kinek adnád a legjobb női főszereplőnek járó Oscar-díjat?

Ha Te is szeretnéd tudni, mit gondolnak az internetezők a márkádról, piacodról vagy versenytársaidról, akkor írj nekünk, és mindent megmutatunk!

4 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://mitgondolaweb.blog.hu/api/trackback/id/tr2613692378

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Vinicius_ 2018.02.24. 12:05:05

Azért nincs mindenki elájulva a Három óriásplakát Ebbing határában című idegesítő filmtől és Frances McDormand "világraszóló" alakításától. Amellett szívből remélem, hogy létezik olyan objektív filmes grémium, honlap, blog, vagy közösség, amelyik képes tárgyilagosan megnyilvánulni a filmmel kapcsolatban.

Guszti94 2018.02.24. 13:30:08

A válaszadók látták egyáltalán az összes filmet? Mert így, csak név, hírnév alapján nincs értelme az egésznek.
Ennyi erőből berakhatták volna pl. Julia Roberts nevét is, aki nincs is jelölve...

sixx · http://comment.blog.hu 2018.02.24. 14:02:09

Azert van kulonbseg a beszeltek rola es a neki adnak az oscart kozott.
süti beállítások módosítása