Vajon megelőzhető az allergia születendő gyermekünknél?
2016. szeptember 28. írta: Sommer Ágnes

Vajon megelőzhető az allergia születendő gyermekünknél?

baba-allergia.jpg

Te is küzdesz a szénanáthával? Szeretnéd, ha gyermeked elkerülhesse az oly sok kellemetlenséggel járó problémát? Sajnos a rossz hír, hogy nem lehet egyértelmű igennel válaszolni a címben feltett kérdésre, hiszen bebizonyosodott, hogy az allergiára való hajlam örökletes. Azonban van jó néhány tipp, amivel kialakulásának esélye csökkenthető.Lássuk mik azok!

1.TERVEZÉS
Kezdjük időben a megelőzést. Ha olyan szerencsések vagyunk, hogy a terhességet tervezni tudjuk és szinteterhesses-tervezes.jpg hónapra megtudjuk határozni gyermekünk születését, akkor mindenképpen igyekezzünk olyan hónapot választani, amikor az allergiás szezon a lehető legtávolabb esik. Erre a legideálisabbak az őszi hónapok, hiszen októbertől márciusig a pollenek nem jelentenek problémát. Amennyiben mi magunk is allergiásak vagyunk és gyógyszert szedünk rá, akkor célszerű megvárni a várandóssággal a gyógyszerszedés végét. Elég ellentmondó információk vannak azzal kapcsolatban, hogy milyen allergia gyógyszer szedhető várandósan, ne okozzunk magunknak fejtörést és szenvedni sem jó gyógyszer nélkül.

2. VÁRANDÓSSÁG
Szerencsére manapság a kismamák már nagyon odafigyelnek, hogy terhességük alatt egészségesen éljenek.
szoba-tisztitas.pngA dohányzás elhagyása, egészségesebb ételek választása szinte minden kismama számára alapvető várandósság alatt, de jó tudni, hogy van néhány étel, ami akár már várandósan is hatással lehet gyermekünk allergiára való hajlamára. Ezek általában a kereszt allergén anyagok, mint például a mogyoró, a sajtok, melyeket célszerű kerülni, vagy kisebb mennyiségben fogyasztani. Érdemes utána járni, hogy melyek azon az élelmiszerek, amelyekre kereszt allergiát mutatunk és azok fogyasztását minimalizálni. Itt találsz egy táblát erre.
Azonban, amik alattomosan hatnak szervezetünkre és sajnos még csak nem is tudunk róla, azok a kémiai anyagok, amelyek túl sok fenolt, vagy egyéb károsító vegyületet tartalmaznak. MIt érdemes elkerülni? A festékekkel, ragasztókkal való érintkezést, valamint a túlzott fertőtlenítő hatású tisztítószer alkalmazását.
Egyébként az allergia kialakulásának egyik fő bűnösének tartják a lakások túlzott higiéniáját. Egy kis piszok kifejezetten hasznos immunrendszerünk normális működésének kialakulásáért, így kisbabánk születésekor is érdemes ezt a vélekedést szem előtt tartani.

3. FELKÉSZÜLÉS AZ ÉRKEZÉSRE
A lakás gyermekünk születésével számos átalakításon megy keresztül.Érdemes a babás dekorációk mellett kis időt szánni az egészséges környezetre is, ami nemcsak babánkra, hanem ránk is komoly pozitív hatást gyakorolhat. Amit érdemes megfontolni, hogy a padlószőnyegek, magas szőrű szőnyegek, kárpitok, gyapjúk, tollak és plüssök fellegvárai az allergiát okozó poratkáknak. Amennyire csak tudjuk igyekezzünk minimalizálni ezek jelenlétét a lakásban, de mindenképpen essenek át egy komolyabb tisztításon.( Lehetőleg ne kémiai anyagokkal, fenti okok miatt.) Akik macskát, vagy bármilyen szőrös állatot tartanak,szobanoveny-penesz.png nyilván ne dobják kedvenceiket az utcára, de mindenképpen érdemes fekhelyüket lecserélni egy könnyen tisztítható lakra és azokat a területeket, ahol megfordulnak könnyen tisztítható burkolattal lássuk el. 

Bizonyára sokan megütköznek a következő tippen. Távolítsatok el minden szobanövényt a babaszobából. A föld általában nedves, ami vonzza a penészgombát, ami a poratka mellett a másik nagy ellensége az allergiásoknak. Ha falon, tapéta mögött, fürdőben látható nyomai lennének a penésznek, annak eltávolításával is javíthatunk helyzetünkön.

4. MEGÉRKEZETT
Minden csillog-villog a lakásban. Dohányfüstnek nyoma sincs és a szoba levegője frissen szellőztetett. Érkezhet szopizas.pnga "kis csomag". Mint oly sok más egészségügyi probléma megelőzéséhez, az allergia ellen is a legjobb, amit tehetünk, hogy ameddig csak tudjuk szoptatjuk babánkat. 6 hónapos korig nincs szükség semmilyen szilárd táplálékra és higgyétek el, nem lesz unalmas neki. Persze, aki ezt nem tudja megtenni se csüggedjen. Egy megfelelő tápszerrel hasonló eredmény érhető el, amennyiben kerüljük 1 éves korig a tehéntejet, tojásfehérjét, halat, mogyorót, sajtot. Ezekkel bőven ráér babánk megismerkedni később (én sem tudnék élni nélkülük), de az emésztőrendszeri nehézségek mellett még az allergia kialakulását is elősegíthetjük ezen ételek választásával.
Ami a lakást illeti igyekezzünk megtartani a felkészüléskor alkalmazottakat. Mindig frissen szellőztetett, tiszta, tisztítószerekkel, (parfümökkel) nem szennyezett levegő a legjobb a babának is. A túlfűtés és a picit hidegebb levegőtől való félelem visszaüthet és gyermekünk betegessé, vírustámadásokkal szemben sérülékenyebbé válhat. Sokat segíthet egy jó minőségű légtisztító berendezés beszerzése is. További 10 tipp az allergia kezelésére légtisztítóval itt.

Az allergia manapság népbetegség. Sajnos egyre többen tapasztaljuk, egyre több növénnyel szemben érzékenységünket, amely a modern életvitel hozadéka. Azonban ne adjuk fel. A lakás körültekintő kezelésével, friss alapanyagokból készült, hozzáadott adalékok nélküli étkezéssel sokat mérsékelhetünk reakciónk hevességén. Amivel mégis együtt kell élnünk, azt kezeljük körültekintéssel, az én véleményem szerint elsősorban homeopátiával. De erről majd legközelebb...

 

A bejegyzés trackback címe:

https://gyerekbiztos.blog.hu/api/trackback/id/tr2011748711

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása