A világ egy egyetemista szemével.

concerningthirdparty

concerningthirdparty

Bajom a népszavazással 1. rész

Brexit

2016. szeptember 30. - concerningthirdparty

Bár a mértéktelen migrációval nem értek egyet, úgy érzem a vita nagyon tényeket nélkülöző lett. Állítások hangzanak el anélkül, hogy bárki ellenőrizné őket. Én most a Fidesz egy két állítását fogom kivenni a fekete fehér zónából, és átrakom a szürkébe. A brexittel kezdem:

Sokat hangoztatott érv a fidesznél, hogy a Brexitet is a bevándorlás, és a Brüsszeli bürokraták okozták. Hogy az angol nép nekik mutatott fityiszt, és Brüsszelt meg kell állítani. Ez az érvelés több szempontból is hibás, most bemutatok párat:

 1. Abban a Fidesznek igaza van, hogy a bevándorlók ellen szavaztak a britek, csak azt nem teszik hozzá, hogy nem csak az iszlám bevándorlókkal van bajuk, hanem a kelet európaiakkal. Köztük a magyarokkal is. Ott ugyan az a gyűlöletkeltő kampány ment mint itt, és azóta be is ért a gyümölcse. Egy lengyelt agyonvertek brit tinik mert lengyelül beszélt. Itt egy mandiner interjú egy brit politikussal aki a magyarok ellen is kampányolt. Mert úgye a magyarok elveszik a munkát.

Kérdés nálunk mikor fog kitörni ez a feszültség. Mikor vernek meg egy külföldi diákot mert máshogy beszél. A kétfarkú kutyapártos már kapott szép sallert, csak idő kérdése a másik is.

2. Az angolok nem tudták mire szavaznak. A szavazás másnapján a leggyakoribb keresés a google-ön az volt hogy mi az EU, és mit jelent kilépni az EU-ból. Döntse el mindenki maga mennyire felelős az a döntés aminek a következményeire másnap keres rá az ember.

3. Az angolok tényleg be akartak inteni. A saját elitjüknek, és leginkább Cameronnak, hiszem a miniszterelnök végig a maradás pártján állt, és a szavazás másnapján le is mondott.

4. Egy igen komoly hazugsággal kampányolt a kilépők tábora. Az egyik legerősebb érv a kilépés mellett, hogy az EU-ra szánt pénzt az egészségügyükre költhetnék (a klasszikus: ebből hány légeztetőgép telne ki). Már az eredményhirdetés másnapján kimondta a kampány fő arca, hogy amúgy ezt nem lehet megcsinálni, nem kellett volna ezzel kampányolni.

5. Hajszállal győzött az kilépés, és utólag sorban nyilatkoztak az emberek, hogy csak azért szavaztak a kilépésre, mert úgy gondolták bent maradnak. Most már másként szavaznának.

Az Eu amúgy is könnyű célpont. Az emberek nem ismerik a működési rendjét, nem tudják milyen hatással van az életükre. Ráadásul nem üt vissza, csak adja a pénzt. Ideális támadási pont egy olyan ellenség, akit mindenki el tud képzelni de senki sem találkozott vele: Brüsszeli bürokrata (liberális, antidemokratikus), Büdös nőerőszakoló terrorista migráns.

Next time 56-os párhuzamok!

A bejegyzés trackback címe:

https://concerningthirdparty.blog.hu/api/trackback/id/tr4011753383

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nagyorrú Barbi 2016.10.01. 11:09:42

A magyarok dolgozni mentek külföldre, nem úgy, mint arab barátaid, akik analfabéta,csak a markát tartani tudó ingyenélő társaság. Érdekelne, hogy a gyurcsótány idejében megtartott népszavazás (külhoni magyarok állampolgársága )mit váltott ki belőled blogger. Hogyan kampányoltál véreink ellen.

conchita wurst 2016.10.01. 12:12:36

A brexit szavazás nem a kelet európaiak ellen irányult......

kiléptek....a kelet európaiak meg ugyanúgy ot vannak

ugyi?

Márk_Márk 2016.10.01. 13:07:43

@conchita wurst:
Még nem léptek ki, csak szavaztak a kilépésről.
Amíg valóban ki is lépnek, az 1-2 év.

Márk_Márk 2016.10.01. 13:09:20

A cikk kiindulópontja a szerző ostobaságát mutatja.

Az EU-n belül nincs migráció, ahogy Amerikában sem migráció az, ha valaki Ohióból Oregonba megy élni (dolgozni stb.).

backbencher 2016.10.01. 14:17:19

Mint tobb eve UK-ben elo es dolgozo ,magyarnak, aki 2016.06.23-an a RemaIn EU-ra (ertsd: bennmaradas) szavazott, szomoru azt latnom, hogy a fenti blogban irt allitasok - mint sok mas a referendum utan irodott mo-i cikk es blog - teves kovetkezteteseken es felreertelmezeseken, felremagyarazasokon alapulnak.
Ezt akkor cafoljuk pontonkent.

1. A referendum elott nem gyuloletkampany ment, hanem egy (eloszor a Leave reszrol, majd a kampany utolso 3-4 heteben sajnos RemaIn reszrol is) fokozatosan egyre hiszterikusabb, remisztgeto kampany.
A Leave (kilepes) partiak legfobb erve 2 db volt:
(a) Ha UK kilep az EU-bol, akkor a teljes EU-ba torteno UK befizetest mas, UK-beli celokra lehet forditani (ld. 4. pont, pl. NHS); ES
(b) Ha UK kilep az EU-bol, akkor EGYBOL leallitjak a bevandorlast UK-ba. Itt pedig VASTAGON osszemostak az EU-n beluli es az EU-n kivuli bevandorlast UK-be.

A referendumon tehat ERRE A FENTI 2 DOLOGRA GONDOLTAK azok, akik a kilepesre szavaztak.

Viszont nemcsak a k-eu-i uj EU tagallamokbol jovo bevandorlok ellen szavaztak, hanem az EU-n belul BARHONNAN jovo bevandorlok ellen szavaztak. Kevesen tudjak Mo-n de 2012-2015 kozott jelentosen megnott a UK-be bevandorlo olaszok es spanyolok szama is.

Az (a)-rol kiderult egybol 2016.06.24-en reggel, hogy hazugsag volt (ld. 4. pont).
Ugyanis UK hiaba a 2-3. top netto befizeto tagallam az EU-ban, ott a brit visszaterites (UK rebate) rendszere, amely mindmaig csak UK-nek van EU-n belul (en.wikipedia.org/wiki/UK_rebate).
UK 1984 OTA MINDMAIG JELENTOS VISSZATERITEST KAP EVENTE A BEFIZETESEIBOL. Ez 2015-ben £4.9 mrd volt, es igy UK netto £12.9 befizetest adott be az EU-ba.

2. Igaz, valoban nagyon sok brit (foleg kisebb varosokban, falvakban) a Leave parti hazugsagok es csusztatasokat hitte el, es nem gondolkodott a referendum elott (ld. 5. pont).

3. A kilepesre szavazok valoban a sajat elitjuknek akartak "beinteni", de NEM SZEMELYESEN Cameronnak.
Utolag persze ebbe is belemagyaraztak sok mindent, de inkabb arrol volt szo, hogy az atlag brit elegedetlen sok mindennel. Ne felejtsuk el, hogy UK-t a valsag mar 2007 oszen elerte (Northern Rock bankcsod 2007.09.14.), es 2008.10.01-12. kozott volt ott is a melypont, amikor a Bank of England tobb mentoakcioval is kenyteen volt beavatkozni.
Ezenkivul ott voltak meg a 2011. augusztusi zavargasok Londonban es tobb nagyvarosban ("volt szerencsem talalkozni veluk"), es a 2011-es referendum a brit valasztasi rendszer megvaltoztatasarol az aranyos rendszer fele, ami szinten hajszalon bukott el.
Csak ezekrol Mo-n nem sokat irtak.
Marpedig ezek a fenti esemenyek egymas utan es egyutthatva adtak ki egy olyan elfojtott elegedetlenseget, ami vegul a az EU referendum kilepes parti szavazataiban tort felszinre.

Valoban tobb komoly tarsadalmi gazdasagi problema is van UK-ben, de azok masok a mo-i problemakhoz kepest.
Ezert felrevezeto a mo-i nepszavazast parhuzamba allitani a UK EU referendummal, meg akkor is, ha egy kozos vonasuk volt: a bevandorloktol valo felelem.

DE a UK EU referendum NEM EZEN ALAPULT (maga a referendum kerdes sem a bevandorlasrol, hanem az EU tagsagrol szolt), mig a mo-i nepszavazas PAPIRON a BEVANDORLASROL, kimondatlanul pedig a mo-i kormanyzo part vezetoje uralmanak megerositeserol szol.

4. A Leave parti hazugsagokhoz nincs mit hozzatenni, 2016.06.24-07.13. kozott a Leave parti politikusok bujkaltak, es kinosan magyarazkodtak, amikor a BBC vagy mas riporterek kerdeztek oket. Farage elmenekult videkre, Boris Johnson is elmenekult Londonbol, neki "mentoovkent" jott a kulugyminiszteri poszt Theresa May-tol az uj kormanyban.
Azota sem nagyon szerepelnek, amikor meg pl. Boris megszolal, akkor eddig csak beegett, es hol az USA kulugyminiszter, hol a nemet, francia kulugymin-k elott.

VT Man 2016.10.01. 15:52:31

Jajj de kamu.

Angliaban is volt "23 millio roman" jellegu szorolap, csak epp TOROKORSZAG es SZIRIA volt rajta, mint amitol felni kell, nem pedig kelet europa.

ttibu 2016.10.01. 16:26:24

@conchita wurst: De igen a Kelet európaiak ellen is !! És nem következik belőle automatikusan hogy kirakják a magyarokat, mint hogy a britek sem sürgetik a kilépést !! Mert tudják hogy öngólt rúgtak !! He he he
süti beállítások módosítása