Emlékszel még Ónodi Henriettára? Így néz ki ma az olimpikon tornász

Friss fotókon kedvenc női olimpikonjaink.

Ónodi Henrietta 2017
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

1896-ban Athénban rendezték meg az első újkori nyári olimpiát, a következő pedig Tokióban lesz 2018-ban. Az ötkarikás játékokon a világ élsportolói mostanáig 31 alkalommal mérhették össze tehetségüket, az olimpiák újkori történetében pedig hazánk sportolói is kiváló eredményekkel írták be nevüket a különféle sportágak történetébe.

Ónodi Henrietta az egyik közülük, aki ötéves korában kezdett el tornázni Békéscsabán, a kilencvenes években pedig több érmet is szerzett. A magyar olimpiai küldöttség tagja volt az 1992. évi barcelonai és az 1996. évi atlantai olimpián. Barcelonában lóugrásban – a román Lavinia Miloşovici mellett holtversenyben – olimpiai bajnoki címet szerzett, talajon ezüstérmes, csapatban hatodik, egyéni összetettben pedig nyolcadik lett.

Visszavonulása óta az Egyesült Államokban él. 1993-ban elvégezte a San Antonió-i Incarnate Word Egyetemet, ezt követően Miamiban az Olimpikonok Világszövetsége regionális irodájának munkatársa lett. Jelenleg Miami mellett él, férje, Jimbo orvosként dolgozik, Henrietta pedig a rendelőjében segédkezik neki. Három gyermekük van, Annabella, Sebastian és Christian.

Ónodi Henrietta a napokban Magyarországra látogatott, hétfő délután ugyanis szülővárosában, Békéscsabán, a művelődési központban megnyitották a Barcelona aranyérmes tornásznőjének sikereit bemutató kiállítást. Ezt követően sportgálát rendeztek a békéscsabai, illetve az onnan elszármazott egykori olimpikonok és a város jelenlegi kiváló sportolói tiszteletére.

Képes összeállításunkban megnézheted, hogy mennyit változtak kedvenc női olimpikonjaink az elmúlt évek során.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük