18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Teázó halottakat fényképeztek: a viktoriánus angolok bizarr szokása

A gyász feldolgozása nehéz feladat, ezért sokszor más kultúrák számára morbid szokások is kialakulhatnak.

A viktoriánus Angliában a korai halál az emberek mindennapjainak része volt, mert az oltások hiánya és a kedvezőtlen életkörülmények miatt minden családban volt fiatalon elhunyt rokon.

A 19. században még drága volt a fénykép készítése, ezért nem mindenki engedhette meg magának, hogy felvételt csináltasson. Ha azonban haláleset történt, mégis szerették volna legalább egy képen megőrizni kedves halottukat. Ez volt az oka a mai szemmel bizarr szokásnak, hogy az elhunyt családtagról a temetés előtt még gyorsan készítettek egy méregdrága dagerrotípiát, melyen igyekeztek őt élőként beállítani.

Felvételek emlékbe

Szerencsére a 20. század elejére mindenkinek megfizethetővé vált a fotográfia, és még életükben megörökítették egymást az emberek, ezért gyorsan megszűnt ez a szomorú hagyomány. Ezeken a szívfacsaró képeken minden igyekezet ellenére egyértelmű, ki az elhunyt.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük