Jobb lett volna, ha nincs videóbíró

2018. június 22., péntek 16:43

A Brazília-Costa Rica meccs 0-0-ra állt, a brazilok támadtak, de rengeteg helyzetet kihagytak, illetve remekül védett Keylor Navas.

A 80. perc környékén vitték végig a legszebb támadásukat, Gabriel Jesus lövés helyett letette balra a labdát Neymarnak - kissé lesgyanúsan - , aki megcsinálta a visszacselt, a védőjét befűzte. Csakhogy a védő bal kézzel utánakapott, egy pillanatra meghúzta a mezét, megakasztotta a mozgásban. Neymar hátradőlt, megállt, a bíró befújta a büntetőt.

A Costa Rica-iak tiltakoztak, a bíró hajthatatlannak mutatkozott, még el is játszotta nekik, mi történt Neymarral, ő is ugyanúgy hátrahőkölt.

Aztán a fülére szóltak, hogy megnézhetné videón az esetet. Ki is ment a pálya mellé, megvizslatta, és úgy ítélte meg, hogy ez nem is volt akkora fault, illetve hát semmilyen fault nem volt, így kifelé adott szabadot.

Aki játszott nagy pályán, tudja, a lendületben lévő emberről nem kell lerántani a mezt, elég odakapni - pont ahogy a védő tette -, és már meg is akasztja a támadót.

DE A LÉNYEG, HOGY HA NINCS VIDEÓ, A BÍRÓ HELYESEN ÍTÉLT VOLNA.

A vége 2-0 lett, a 90. perc után Costa Rica megtört, így az elmaradt büntető nem számít.