Index Vakbarát Hírportál

5-2: a Liverpool padlóra küldte a Romát, de az felállt, visszaütött

2018. április 24., kedd 22:39 | öt éve frissítve

A Liverpool és a Roma is legjobbjaival állhatott fel az első BL-elődöntő első meccsén, kedden az Anfield Roadon, Liverpoolban.

A meccs lövésváltásokkal kezdődött, mindkét csapat próbálkozott távolabbról, nagyobb gond nélkül védtek a kapusok. Kolarov gondolt elsőként komolyat, jó 25-ről próbálkozott Karius valahogy belekapott a labdába, ami így a lécről pattant ki.

Csak 15 perc telt el, Oxlade-Chamberlaine-t elveszítette a Liverpool: megsérült, le kellett cserélni, a holland Wijnaldum állt a helyére.

A csere nem fogta meg a Liverpoolt, ami a 30. perc környékén lépett igazán a gázra, amikor is pár percen belül:

A ráadást már nem bírta a Roma, a 36.-ban újra Szalah kapott labdát, jobbról húzott kettőt a tizenhatoson belül, majd kegyetlenül a hosszú ficakba csavart ballal. Védhetetlen, kétkapufás gól, 1-0.

A Roma képtelen volt magához térni, egyszerűen elszaladt a Serie A mellett a sokkal gyorsabb Premier League.

Na és persze Szalah, aki a 45.-ben duplázott. Kirúgást tudott levenni Firminónak az egyiptomi, a brazil hamar ziccerbe ugratta őt, a PL-gólkirály bement a tizenhatosra, és leheletfinoman alábökött a labdának, ami a kapus fölött elszállt, és gyökkettővel pattogott a bal alsóba. 2-0.

A szünetben nem hogy nem tudta összeszedni magát a Roma, de egy nagyon kellemetlen 2007-es meccs emléke merülhetett fel bennük: azt a BL-negyeddöntőt Liverpooltól 50 kilométerre, Manchesterben játszották, és a United 7-1-re győzött. (De Rossi akkor is, most is pályán volt.)

Történt ugyanis, hogy:

Ez 5-0 BL-elődöntőn, a Liverpool padlóra küldte a Romát az első meccsen.

És teljesen le is állt.

Szalahot a 75.-ben lecserélte Jürgen Klopp edző, magabiztos húzásnak tűnt, mert tényleg benne volt a 6-7 gólos győzelem is, ha ő pályán marad. (A csatárt egyébként múlt nyáron épp a Romától vett meg a Pool bagónak számító 40 millió euróért, ő szimpatikusan nem is ünnepelte a góljait.)

A Roma a semmiből fel is jött, illetve inkább felhozták, a 81.-ben érkezett a szépítés: Lovren futott alá egy felívelt labdának, Dzeko levette, közelről bevágta, 5-1.

A kapott gól után még egyet támadott a Pool, de a Roma újra kezdeményezett, és a 85.-ben már 5-2 volt az állás. Milner kezét találta el egy kemény lövés, nem volt leszorítva, büntető.

Perotti lazán beemelte a bal felsőbe. A Roma a meccsbe nem, de a párharcba ezzel már visszajött, a Barcelonát 4-1-es odavágós zakó után verte ki otthon 3-0-val az előző körben.

5-2 lett a vége, az idei BL-tavasz eredményeit ismerve itt még izgalmas lesz a visszavágó jövő szerdán.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés:

Liverpool FC (angol)-AS Roma (olasz) 5-2 (2-0)

gólszerzők: Szalah (36., 45+1.), Mané (56.), Firmino (61., 69.), illetve Dzeko (81.), Perotti (85. - tizenegyesből)