Senánszky Petra tizedszer lett világbajnok

2018.07.17. 09:00

Két arany- és egy bronzéremmel kezdett a magyar válogatott a belgrádi uszonyosúszó-világbajnokságon.

Senánszky Petra esélyeshez méltó versenyzéssel megnyerte a 100 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjét. A szám világcsúcsát is tartó úszó 46,33 másodperccel nyert. Belgrádban a tizedik világbajnoki címét szerezte meg a minden idők legeredményesebb magyar uszonyosa.  Varga Krisztina is úszott ebben a döntőben, az ötödik helyet szerezte meg.

senanszky petra

A 400 méteres felszíni úszás döntőjében két magyar volt érdekelt: a bombaformában lévő Bukor Ádám és Mozsár Alex. Bukor végül 2 perc 58.22 másodperccel ért célba, ezzel újabb aranyérmet szerzett, Mozsár negyedikként zárt.

A Stadler Bence, Halmin Matthew, Varga Krisztina, Senánszky Petra alkotta négyes is dobogóra állt Belgrádban, miután a 4X100 méteres mix uszonyos gyorsváltó a harmadik lett. Az aranyérmet az oroszok szerezték meg az ukránok előtt.

„Nagyon bíztunk a két aranyban, hiszen mindkét magyar versenyzőnek jól sikerült a felkészülése. A váltó dobogós helyezése viszont egy nagyon kellemes meglepetés” – összegzett az első nap után Kókai Dávid, a Debreceni Búvárklub uszonyosúszó szakosztályvezetője.

Magyarország így két arannyal és egy bronzzal az éremtáblázat második helyéről várja a folytatást. Az éremtáblázat élén az oroszok találhatók, a harmadik hely pedig Ukrajnáé.