Rövidpályás Eb: Cseh, Kenderesi és Kapás is döntős

2017.12.17. 12:00

A rövid pályás úszó Európa-bajnokság vasárnap délelőtti selejtezőin három magyar úszó jutott döntőbe, bár ha nem maximálnák az egy nemzetből bejutó úszók számát versenyszámonként két főben, akkor a 200 férfi pillangó döntőjében 4 magyar is lehetne.

Így viszont csak Cseh Lászlónak és Kenderesi Tamásnak drukkolhatunk a legerősebb magyar szám fináléjában, míg a 400 gyors döntőjében Kapás Boglárkának szurkolhatunk.

Cseh László a legjobb eredménnyel (1:52.27 perc) került a döntőbe 200 pillangón, Kenderesi (1:53.45) pedig az ötödikkel. A két szerencsétlenül járt magyar, Biczó Bence (1:53.67) a hetedik, az egyéni csúcsot úszó Tekauer Márk (1:53.75) pedig a nyolcadik lett összesítésében, így ők is ott lehettek volna a döntőben, ha nincs a már említett szabály.

"Nem volt rossz, de nagyon lassan mentek a többiek, ezért nekem is nagyon lassú volt az első száz méterem. Erősebben szerettem volna kezdeni, délután ezen mindenképpen javítanom kell" - nyilatkozta Cseh László az MTI-nek.

A két hete fülgyulladással bajlódó Földházi Dávid egyéni csúccsal (24.04 másodperc) a 19., a torokfájással küzdő Szentes Bence (24.28) pedig a 24. helyen végzett 50 háton, így nem kerültek be az elődöntőbe.

A Földházi Dávid, Horváth Dávid, Gyárfás Bence, Lobanovszij Maxim összeállítású 4x50 méteres férfi vegyesváltó 1:34.92-es idővel a tizedik lett, így a magyar csapat lemaradt a döntőről.

400 gyorson Kapás Boglárka a harmadik idővel (4:04.84) lett döntős, míg az egész mezőny legfiatalabb tagja, Nagy Réka egyéni rekordját megdöntve (4:15.46) a 23. lett.

"Igyekeztem a lehető legtöbbet tartalékolni, csak annyit akartam kiadni magamból, amennyi feltétlenül szükséges" - árulta el Kapás Boglárka, majd hozzátette, hogy a riválisok közül leginkább a két oroszok kányra kíváncsi, mivel három évre visszamenőleg semmilyen adat nincs róluk, azaz nehéz lesz belőlük felkészülni a döntőre.

Lemaradt viszont a döntőről Sebestyén Dalma, aki 200 méter mellen a 13. lett (2:24.37). „Kiúsztam magam teljesen, nagyjából ilyen időre számítottam, de titkon reméltem, ez elég lehet a döntőre” – nyilatkozta a versenyző, aki elsírta magát az M4 kamerája előtt.

Az 50 méteres gyorsúszás előfutamában Bordás Beatrix (25.33) a 29., Gyurinovics Fanni (25.50) pedig a 36. helyen végzett, így egyikük sem jutott az elődöntőbe. A Verrasztó Evelyn, Sebestyén Dalma, Bordás Beatrix, Gyurinovics Fanni összetételű 4x50 méteres női vegyesváltó a 12. időt úszta (1:49.95), ez szintén kevés volt a döntőbe kerüléshez.