Hosszú Katinka Európa-bajnok 400 vegyesen

2017.12.13. 17:30 Módosítva: 2017.12.13. 17:59

A háromszoros olimpiai bajnok úszónő remekül kezdte a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokságot, már az első napon aranyérmet szerzett kedvenc számában.

A 400 méter vegyesen Hosszú címvédőhöz méltó magabiztossággal jutott már a fináléba is, 4:27.45 perces ideje több mint öt másodperccel volt jobb, mint a másodiké, így sikere végképp megelőlegezhető volt.

Természetesen megvédte a címet, ideje a döntőben 4:24.78. Már 25 méter után fél testhosszal vezetett, lemosta a mezőnyt. 11. aranya rövidpályás Eb-n, 75. érme világversenyen. Egyelőre úgy tűnik, Shane Tusup hiánya meg sem kottyan neki.

A második-harmadik helyen két francia úszónő, Lara Grangeon és Fantine Lesaffre végzett. A számban induló másik magyar, Kapás Boglárka 7. lett.

Hosszú fél óra múlva a 100 hát egyik elődöntőjében is nyert, 56:88-as idővel jutott a csütörtöki döntőbe.

A két női verseny között úszott 400 méter gyorson Bernek Péter, aki szintén száma címvédője volt: neki nem jött össze a győzelem, második lett. Az orosz Alexander Krasnyik megverte.

A 100 pillangó második elődöntőjében Cseh László negyedik lett, de a 11. idő nem volt elég a döntőhöz. Erősebb száma a 200, abban javíthat a következő napokban.

A nap utolsó számában a férfi 4x50-es gyorsváltó új országos csúccsal ötödik lett.