Babos Tímea 19. páros tornagyőzelmét szerezte meg Birminghamben

2018.06.24. 19:15

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar, francia duó megnyerte a birminghami füves pályás tenisztorna párosversenyét.

Az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő kettős, az angliai torna első kiemeltje az Elise Mertens, Demi Schuurs belga, holland duóval találkozott, játszmahátrányba került. Babosék a második szettben kétszer vették el ellenfelük adogatójátékát, és 31 perc alatt egyenlítettek.

A 17 percig tartó döntő rövidítésben 5-5 után már végig Baboséknál volt az előny, akik harmadik mérkőzéslabdájukkal lezárták a finálét.

A magyar játékos pályafutása 19. tornagyőzelmét aratta párosban, Mladenovic társaként az ötödiket.

Babos a jövő héten az eastbourne-i női versenyén szerepel, amelynek főtábláján egyesben és párosban is hétfőn kezdi meg szereplését. Egyéniben a lengyel Agnieszka Radwanska lesz az ellenfele, míg párosban - oldalán ezúttal a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával - egy ukrán, orosz duóval találkozik.

Eredmény, páros, döntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) 4:6, 6:3, 10-8 - döntő rövidítés