Hihetetlen teniszbravúr: Fucsovics háromszoros Grand Slam-győztest vert

Image uploaded from iOS (5)
2018.05.24. 18:17 Módosítva: 2018.05.24. 19:32

Fucsovics Márton két szettben, 6:4, 6:0-ra legyőzte a háromszoros Grand Slam-győztes Stanislas Wawrinkát a Genfben zajló, 500 ezer eurós torna negyeddöntőjében. A magyar teniszező ezzel karrierje során először jutott ATP-torna elődöntőjébe, ahol majd a hatodik kiemelt, amerikai Steve Johnson lesz majd az ellenfele.

Fucsovics Márton révén megint egy olyan lehetőség előtt állt a magyar tenisz, amire rég óta nem volt példa. A legjobb magyar férfi teniszező pályafutása során először juthatott egy ATP-torna elődöntőjébe. Ehhez nem kisebb feladat vár rá, mint a Davis-kupa-győztes, olimpiai bajnok, háromszoros Grand Slam-győztes, svájci Stanislas Wawrinkát kellett legyőzni.

Nem volt egyszerű meccs. Fucsovics, amikor elindult a top100 felé, akkor már Wawrinka bőven ott tartott, egyértelműen ő volt a meccs esélyese annak ellenére is, hogy műtétje után tért vissza, de Fucsovics tavaly és idén is olyan bravúrokra volt képes, hogy akármi is történhetett ezen a meccsen. Genfben, a 500 ezer eurós, salakpályás tornán

Fucsovics eddig az ötödik kiemelt, spanyol Albert Ramos-Vinalest, majd az amerikai Frances Tiafoe-t győzte le úgy, hogy eddig szettet sem vesztett.

Wawrinka kezdte az adogatást. A svájci címvédő simán hozta. Fucsovics aztán bukta a saját adogatását, 0-2. Fucsovics visszabrékelt, a negyedik labdáját beütötte, de úgy, hogy Wawrinkát elküldte a másik sarokba, 1-2. Fucsovics semmira hozta az adogatójátékát, 2-2. Wawrinka két kiváló szervával hozta az adogatását, 2-3. Nagyon sima adogatójáték, Fucsovics bírta idegekkel, 3-3. Wawrinka magabiztos, de nagyot küzd minden egyes adogatásánál, 3-4. A magyar teniszező keményen tenyeresekkel válaszol, ha lehet, a saját adogatását hozta, 4-4. Fucsovics-bravúr, a lehető legjobbkor vette el Wawrinka adogatását, 5-4-re vezetett, az első szettért adogatott. Fucsovics megcsinálta, két szettlabdája volt, a másodikat beütötte, 6-4-re nyerte az első szettet és 1-0-ra vezet Stan Wawrinka ellen.

Fucsovics szenzációs. Az első elveszített pont után, három labdát nyert meg egymás után, aztán Wawrinka javított, de csak szépíteni tudott, a magyaré a második szett első játéka, rögtön egy brék volt az elején. 1-0. A meccs eddigi leghosszabb csatája folyt a második pontért. Wawrinkának nem kevesebb, mint hat bréklabdája volt, de Fucsovics mindet visszaverte, aztán hozta az adogatását, 2-0. A svájci adogatott, Fucsovics 40 semmiről jött vissza, négy labdát nyert egymás után és bréklabdája is volt. Meg is csinálta, eddig valami fantasztikus, amit a magyar teniszező csinál, 3-0. Érett a csoda, Fucsovics 40-15-re hozta az adogatását és már 4-0-ra vezetett a címvédő ellen. Egy olimpiai bajnok és háromszoros Grand Slam-győztes adogatását háromszor elvenni majdnem földöntúli bravúr. Fucsovics ezt is megcsinálta, 5-0-ra vezetett már. Ez egészen nagy bravúr eddig.

Itt a vége. Fucsovics Márton lenullázta a háromszoros Grand Slam-győztes, olimpiai bajnok Stanislas Wawrinkát, a címvédőt és életében először ATP-elődöntőt játszhat. 6-0-ra nyert a második szettet és a legjobb négy közé jutott. Hosszú évek óta nem volt ekkora bravúr a magyar tenisz történetében.

Stanislas Wawrinka az utóbbi két évben megnyerte a genfi tornát. Magyar vonatkozása is van ennek a tornának, hiszen 1980-ban Taróczy Balázs már első tudott lenni itt. Most ez Fucsovicsnak is sikerülhet, az elődöntőben az amerikai Steve Johnson lesz majd az ellenfele, aki a torna 6. kiemeltje, jelenleg 28. a világranglistán, ATP-tornán még nem játszott a megyar ellen.

Akármi is lesz, Fucsovics megint karriercsúcsot fog dönteni, hiszen, ha vereséget is szenved az elődöntőben, akkor is az 53. helyre fog feljönni, ezzel pedig meg fogja dönteni eddigi 59. helyét.

Közben sorsoltak a rövidesen kezdődő Roland Garrosra is. A csütörtöki sorsoláson eldőlt, Fucsovics Márton a kanadai Vasek Pospisil, míg Babos Tímea a spanyol Lara Arruabarrena ellen kezd a francia nyílt teniszbajnokságon. A 26 éves Fucsovics (60. a világranglistán) először találkozik 23 esztendős riválisával.

A 25 éves Babos (37.) azzal a 26 esztendős Arruabarrenával (95.) kezd az első fordulóban, aki mindkét korábbi egymás elleni összecsapásukat megnyerte. A párharc győztese nagy valószínűséggel a nyolcadik helyen kiemelt cseh Petra Kvitovával találkozik a második körben.

Negyeddöntő:

• Fucsovics Márton-Stan Wawrinka (svájci, 3.) 6:4, 6:0
  • Fognini (olasz, 2.)-Sandgren (amerikai) 7:6 (7-3), 7:6 (7-5)
  • Johnson (amerika, 6.)-Pella (argentin) 6:3, 6:4
  • Gojowczyk (német)-Seppi (olasz, 7.) 6:3, 6:7 (3-7), 6:3

Nyolcaddöntő:

• Pella (argentin)-Querrey (amerikai, 1.) 7:5, 6:7 (6-8), 7:6 (7-4)
  • Johnson (amerika, 6.)-Rosol (cseh) 6:4, 4:6, 6:3

Párosban viszont nem sikerült a bravúr, Fucsovics és az izlandi Jonathan Erlichhel csütörtökön két játszmában kikapott az első kiemelt Oliver Marach-Mate Pavic osztrák-horvát duótól az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású genfi férfi salakpályás tenisztornán.

A páros negyeddöntő eredménye:

• Oliver Marach, Mate Pavic (osztrák, horvát, 1.)-Fucsovics Márton, Jonathan Erlichhel (magyar, izraeli) 6:4, 7:5

Stollár Fanny kiesett

A selejtezőből főtáblára került Stollár Fanny nem jutott elődöntőbe a 250 ezer dollár (67,5 millió forint) összdíjazású nürnbergi salakpályás női tenisztornán.

A 19 éves magyar játékos, aki 203. a világranglistán, a nyolc között a nyolcadik helyen kiemelt cseh Katerina Siniakovával találkozott (57.), s a negyedik gémben elvette ellenfele adogatását. A szett hajrájában viszont rövid kényszerpihenő után kétszer is elbukta szervajátékát Stollár, így elvesztette az 53 perces első játszmát.

A második szettben 2:2 után kétszer is adogatást vesztett Stollár, s bár egy bréket követően 5:4-re felzárkózott, fordítani már nem tudott, így 1 óra 37 perc alatt kikapott.