Meglepetésre a nyolcaddöntőben búcsúzott Babos

2018.02.22. 19:45

Babos Tímea címvédőként a nyolcaddöntőben búcsúzott a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornán, miután három szettben kikapott a német Mona Bartheltől – írja az MTI.

A harmadik helyen kiemelt, a világranglistán a 35. helyen álló magyar teniszező számára rosszul kezdődött a mérkőzés, 0:1-nél rögtön elvesztette a szervajátékát, majd hiába hárított játszmalabdát és vette el Barthel adogatását, a német egy újabb brékkel lezárta a szettet. A második szettet aztán szép játékkal 4:6-ra nyerte meg Babos, a harmadik játszmában pedig ugyan 4:3-ig mindkét játékos hozta az adogatását, Babos elrontotta a magáét, a német pedig 5:3 után lezárta a meccset.

Barthel ezzel már harmadjára győzte le a magyar teniszezőt, kettejük párharcában Babos eddig még csak egyszer tudott győzni, 2015-ben. A csütörtöki játéknapon korábban már játszott egyébként magyar, Stollár Fanny szerdai, Cibulkova elleni veresége után párosban elődöntőbe jutott, Jani Rékáék ugyanakkor szettelőnyről kaptak ki az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd duótól.