Fucsovics: Gyerünk tovább, mert még nincs vége!

K EPA20180120010
2018.01.20. 10:25

Fucsovics Márton a harmadik fordulós mérkőzésén nagy játékkal győzte le a világranglistán 93. Nicolás Kickert, ezzel bejutott a a legjobb 16 közé az év első Grand Slam-tornáján, az Australian Openen.

Nincs mit mondani, minden ott volt a pályán. Tudtam, hogy kemény lesz, neki is nagyszerű hete volt itt, ezért nagyon figyeltem az elejétől. A szervákat jól éreztem és ez sokat segített, de összességében végig tudtam kontrollálni a meccset! Gyerünk tovább, mert még nincs vége!

- írta a játékos a Facebook oldalán.

A világranglistán 80. magyar játékos életében először főtáblás Melbourne-ben. Az első körben a moldovai Radu Albot, majd pedig a 13. helyen kiemelt amerikai Sam Querrey-t kellett legyőznie Kicker előtt, hogy idáig eljuthasson, a következő ellenfele pedig jó eséllyel Roger Faderer lesz, aki szombaton a francia Richard Gasquet ellen lép pályára.

Harmadik győzelmével Fucsovics várhatóan a 62-63. helyre jön fel a világranglistán, és átszámítva már 48,6 millió forintot hozott neki a győzelmi szériája Melbourne-ben. Illetve beállította a 2016-ban, 72 évesen elhunyt Baranyi Szabolcs magyar rekordját, aki 1973-ban volt nyolcaddöntős az Australian Openen, írja az MTI.