Négy olimpiai arany után visszavonult a biatlon királynője

2018.06.25. 15:34

Bejelentette visszavonulását Darja Domracseva négyszeres olimpiai bajnok fehérorosz biatlonista. A 31 éves sportoló hétfőn sajtótájékoztatón közölte döntését Minszkben.

Minden idők legeredményesebb női biatlonosa a norvég Ole Einar Björndalen felesége, aki áprilisban nyolcszoros olimpiai aranyérmesként vonult vissza.

Domracseva - akit márciusban a legbefolyásosabb nőnek választottak meg hazájában - első olimpiai érmét 2010-ben, Vancouverben szerezte meg, akkor egyéniben lett harmadik. Négy évvel később, Szocsiban három számban - egyéniben, az üldözéses és a tömegrajtos versenyben - győzött az olimpián, a nők között a sportág történetében elsőként.

000 10W8OB

A februári, phjongcshangi játékokon két érmet gyűjtött: a női váltó tagjaként nyert, a tömegrajtos versenyszámban ezüstérmes lett.

Domracseva kétszeres világbajnok, 2015-ben összetett világkupa-győztes lett, és összesen 31 vk-versenyt nyert.