Liu Shaolin összetett ezüstöt nyert a rövidpályás gyorskorcsolya-vb-n

2018.03.18. 19:51
Liu Shaolin Sándor a 3000 méteres szuperdöntőt megnyerve az összetett verseny második helyén zárt, vagyis világbajnoki ezüstérmes lett a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-vb-n.

A jól sikerült pénteki selejtezők után a szombati, első döntős nap nem a várakozások szerint alakult a magyar csapatnak a montreali rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon, vasárnap viszont egy váratlan ezüsttel villant Liu Shaolin Sándor, aki a 3000 méteres szuperdöntőben hatalmasat menve annyi pontot gyűjtött a futamgyőzelmével, hogy az összetett verseny második helyén zárt, vagyis vb-ezüstöt nyert.

Szombaton Liu Shaolin Sándor 1500-as negyedik helye volt a legjobb eredményük, 500-on még az elődöntő sem jött össze egyik Liunak sem, sőt, az olimpiai címvédő férfi váltó sem jutott be az A döntőbe, miután Knoch Viktor elesett az elődöntőben.

Ezek után 1000 méteren várhattuk a javítást, hiába. A nőknél Jászapáti Petra nem jutott tovább a negyeddöntőből, a Liu testvéreknek ez még sikerült, az elődöntőből viszont egyikük sem lépett tovább az A döntőbe – ugyanabba az elődöntős futamba kerültek, Liu Shaoang viszonylag az elején elesett, Liu Shaolin Sándor pedig a végén, a továbbjutó helyekért küzdve vesztette el az egyensúlyát, és csúszott vissza a harmadik helyre, amivel csak a B döntőbe jutott be.

Liu Shaolin Sándor azért megnyerte az 1000-es táv B döntőjét, amivel a szombati 1500-as negyedik helye mellé gyűjtött egy hatodik helyet is,

majd jött a 3000-es döntő, ahol Liu a kínai Hszü Hung-csével meglépve egy kört adott a mezőnynek nagyjából a táv felénél. Liu remek hajrával meg is nyert a futamot, a koreai Lim utólagos kizárásával pedig összesen 45 ponttal fejezte be az összetett versenyt, amivel ezüstérmes lett a kanadai Charles Hamlin mögött.

(A 3000-es szuperdöntőben az egyéni távokon elért eredményekért adott pontok alapján a legjobb nyolc korcsolyázó küzdhet meg, a 3000-es távon további pontokat gyűjtenek, majd ezeket összeadva alakul ki az összetett verseny végeredménye, amiért külön érmet osztanak. A 3000-es távért nem jár érem, csak pontszám, ami ebbe a versenybe számít bele. Liu egyébként hetedikként, éppen csak, hogy bejutott a szuperdöntőbe.)

A Heidum Bernadett, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra összetételű női váltó második lett a B döntőben, a férfiaknál az olimpiai bajnok váltót képviselő Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Varnyú Alex négyes viszont nem fejezte be jól a vb-t, az utolsó körben a friss vb-ezüstérmes Liu Shaolin Sándor elesett a második helyen, kicsúszott, így a negyedik helyen zárta a váltó a B döntőt.

Ezzel sorban negyedik évben is van magyar érem a rövidpályás gyorskorcsolya-vb-n: 2015-ben két ezüst (férfi váltó, Liu Shaolin Sándor 500-on), 2016-ban egy arany (Liu Shaolin Sándor 500-on), egy ezüst (Liu Shaoang 1500-on) és két bronz (Liu Shaolin Sándor összetettben és Liu Shaoang 500-on), 2017-ben pedig két ezüst (Liu Shaoang 1000-en, női váltó) és egy bronz (férfi váltó) volt a teljesítmény.

férfi 5000 méteres váltó

1. Koreai Köztársaság (Kvak Jun Gi, Kim Do Kjum, Hvang Dae Hon, Lim Hjo Dzsun) 6:44.267 perc

2. Kanada (Charles Hamelin, Charle Cournoyer, Samuel Girard, Pascal Dion) 6:44.434

3. Japán (Szakazume Rioszuke, Vatanabe Keita, Jokohama Hiroki, Josinaga Kazuki) 6:44.587

...8. Magyarország (Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Varnyú Alex, Liu Shaoang)