Két bukás segítette Márquez Le Mans-i győzelmét

2018.05.20. 16:14

Marc Márquez nyert a Moto GP Le Mansi-i versenyén is, így a világbajnoki pontversenyben is megerősítette az első helyét a Honda pilótája. Jól jött neki, hogy Andrea Dovizioso és Johann Zarco is bukott.

Márquez a start után a hatodik helyre került, Jorge Lorenzo állt az élre, mögötte Zarco és Dovizioso motorozott. A második kör végére Márquez is felzárkózott hozzájuk, a negyedik helyen haladt.

Az ötödik körben Dovizioso vette át a vezetést, de a következő körben kiesett a versenyből, a La Chapelle-nél a kavicságyban kötött ki.

Három körrel később a második helyet védő Zarco is így járt, a Garage Vertnél bukott, Ezután Lorenzo és Márquez csatázott a második helyért. Az utóbbi jóval nagyobb tempót tudott diktálni, majd Lorenzo egyre hátrébb csúszott, végül csak hatodik lett. Márquez két másodpercet adott a második Danilo Petruccinak, a harmadik Valentino Rossi lett. Az olasz a katari szezonnyitó után tudott újra dobogóra állni.

Eredmények:
    MotoGP:
1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41:49.773 óra
2. Danilo Petrucci (olasz, Ducati) 2.310 mp hátrány
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 5.350 mp h.
    A vb állása 5 futam után (még 14 van hátra): 1. Márquez 95 pont, 2. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 59, 3. Johann Zarco (francia, Yamaha) 58

Moto2
1. Francesco Bagnaia (olasz, Kalex) 40:40.162 perc
2. Alex Márquez (spanyol, Kalex) 2.709 mp hátrány
3. Joan Mir (spanyol, Kalex) 4.865 mp h.
    A vb állása 5 futam után (még 14 van hátra): 1. Francesco Bagnaia 98 pont, 2. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 73, 3. Márquez 67

Moto3:
1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 37:40.056 perc
2. Andrea Migno (olasz, KTM) 0.160 mp hátrány
3. Marcos Ramírez (spanyol, KTM) 0.709 mp h.
    A vb állása 5 futam után (még 14 van hátra): 1. Marco Bezzecchi (olasz, KTM) 63 pont, 2. Fabio Di Giannantonio (olasz, Honda) 59, 3. Arón Canet (spanyol, Honda) 56