Az érthetetlen, bowlingos gurítást dudaszós kosárral büntették

2018.04.23. 12:00 Módosítva: 2018.04.23. 15:12

Az NBA keleti főcsoportjában három csapat is egyenlíteni tudott a rájátszás negyeddöntős párharcaiban, míg nyugaton a San Antonio Spurs megakadályozta a Golden State Warriors söprését.

A Milwaukee Bucks sokáig kézben tartotta a Boston Celtics elleni meccsét, jó védekezéssel nyitottak Giannis Antetokounmpóék, a félidőben már 16 ponttal vezettek. Ez az előny azonban kevés volt, a negyedik negyed elején egyenlített a jól támadólepattanózó Boston. Ezután végig szoros volt a meccs, a Boston közel volt hozzá, hogy behúzza a győzelmet, de öt másodperccel a lefújás előtt Antetokounmpo leszedett egy támadólepattanót, amit azonnal vissza is pöckölt a kosárba, ezzel lett 104-102 a Milwaukee-nak. A görög játékos csapata legeredményesebbje volt 27 pontjával.

A záró kosár nem volt különösen látványos, de az első negyed végén annál bizarrabb kosarat szerzett a Bucks. 1,2 másodperccel a vége előtt a Boston érthetetlen bedobást, már ha annak lehet ezt nevezni, választott az alapvonalnál. Marcus Morris bowlingos mozdulattal gurította be a labdát, amit Matthew Dellavedova csípett el, majd egyből kosárba is tette, éppen a dudaszó pillanatában.

Dellavedova kosara gurítás után

Az Indiana–Cleveland-meccsen is volt egy látványos dudaszós kosár, az első negyed végén J.R. Smith saját triplavonaláról, több mint húsz méterről talált be az Indiana gyűrűjűbe.

A Cleveland az első félidőben dominált, tíz ponttal ment az Indiana előtt, de a hajrára elfogyott. A megint extrát nyújtó LeBron James (32 pont, 13 lepattanó, 7 assziszt) mellett Kyle Korver volt a megmentő az utolsó negyedben. Utóbbi 18 pontjából nyolcat az utolsó három percben szerzett.