Tizenkét góllal nyert a kézi BL-ben a Veszprém

2018.02.17. 19:20

A Telekom Veszprém esélyeshez méltóan 34-22-ra legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában, szombaton, és így továbbra is harcban van csoportjában a második helyért, számol be a mérkőzésről az MTI.

A tavalyi szezonban BL-bronzig jutó Veszprém eddig még soha nem kapott ki a Breszttől, és ez a sorozat szombaton sem került veszélybe. A magyar csapat szinte minden támadásából betalált a meccs elején, igaz, ekkor a védelmük sem teljesített túl jól, így a 12. percben 7-6-ra vezettek. Innen egyre jobban elhúzott a hazai csapat, előbb 10-6-ra, majd a 18. percbne 14-7-re.

A második félidőben sokáig tudta tartani azt a Veszprém, hogy a fehéroroszok góljainak dupláját dobják, nagyjából 15 perccel a lefújás előtt 30-15-re vezettek, így a végére picit lazíthattak is.

Jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt vendége lesz a magyar bajnok.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, B csoport

Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 34-22 (20-11)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain (francia) 22 pont/12 mérkőzés, 2. Telekom Veszprém 15/12 (347-325), 3. Flensburg-Handewitt (német) 15/12 (348-336), 4. THW Kiel (német) 13/11, 5. Vive Tauron Kielce (lengyel) 11/12, 6. Meskov Breszt 8/12, 7. Aalborg HB (dán) 5/11 (292-315), 8. RK Celje PL (szlovén) 5/12 (344-377)