A magyar kenupáros illetlenül nagy különbséggel nyert világkupát

2018.05.20. 13:54

Folytatták jó szereplésüket a magyarok a szegedi gyorsasági kajak-kenu világkupán. Vasárnap kilenc érmet szerzett a válogatott. A férfi kenuban a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám páros meggyőző fölénnyel nyert a 200 méteres távon.

Vasárnap a sprintszámokkal kezdtek Szegeden, 200 méteren minden számban volt magyar döntős, de az egyeseknél senkinek sem sikerült érmet szereznie. A párosokban viszont jól szerepelt a válogatott.

A női kajak ketteseknél mind a két egység dobogóra állt, Hagymási Réka Szabó Annával második, a Lucz Anna Kis Biankával a harmadik lett. Az új-zélandi egység nagy formában versenyzett, esélye sem volt a mezőny többi tagjának utolérnie Lisa Carringtonékat.

A férfi kenu kettősöknél viszont legalább ilyen fölényben volt az erősebb magyar egység, Hajdu Jonatán és Fekete Ádám óriási tempót diktált, több mint egy másodperccel (nagyjából egy hajóhosszal) verte a kínai párost. Kétszáz méteren ez hatalmas különbségnek számít. Ráadásul Hajdu nem sokkal hamarabb egyesben is végighúzta a pályát. A másik magyar hajó az ötödik lett.

Ötszáz méteren is több magyarnak sikerült dobogóra állni. Kajak egyesben Noé Zsombor és Kopasz Bálint egymással küzdött a bronzéremért, végül az előbbi ért célba egy tizeddel.

Női kenuban már ennyi különbség se volt két hazai versenyző között, Lakatos Zsanett 55 ezreddel verte Nagy Biankát, a második és a harmadik helyet szerezték meg így.

A női kajak négyeseknél Lisa Carrington megint első helyre vitte be Új-Zélandot, a másodikok az ausztrálok lettek. Ez a két egység kiemelkedett a mezőnyből, több mint egy másodpercet adtak a harmadik magyar hajónak (Vad Ninetta, Lucz Dóra, Takács Tamara, Medveczky Erika). a másik egység az ötödik lett.

Férfi kajak négyeseknél nagy csata volt két magyar hajó között,  a Kuli István, Birkás Balázs, Dudás Miklós, Balaska Márk egység vezetett is, de nem tudták meglepni a spanyol hajót,, csak a második helyre jöttek be, bő egy tizeddel verve Somorácz Tamás, Tótka Sándor, Mozgi Péter, Molnár Péter csapatot.

Délután az 5000 méteres számokban még négy döntőt rendeznek.