Tornagyőzelemmel hangol a vb-re a pólóválogatott

2017.06.25. 11:13

Magyarország férfi vízilabda-válogatottja harmadik meccsén győzött az athéni Szamarcidisz-kupán, így a tornát is megnyerte.

Märcz Tamás csapata vasárnap a spanyolokkal játszott. A tornagyőzelem már egy döntetlennel is meglett volna, de két jó negyeddel meg is nyerték a meccset Vámos Mártonék.

Az első negyedben 1-1 volt az állás, a másodikban beindult, 3-1-re is ment a magyar csapat, végül 4-3-mal zárták a második negyedet. A spanyolok nyerték a harmadikat, így 5-5-ről indult az utolsó szakasz.

A válogatott jól védekezett, és nagy gólokat is szerzett, Erdélyi Balázs kettőt dobott az utolsó negyedben, de Hárai Balázs és Vámos Márton is betalált, míg a spanyolok csak két gólt dobtak.

„Tetszett a csapat lendülete, gyorsasága, közelről és távolról is jól átlőttük a spanyolok kezdőkapusát. Magabiztosan játszottunk, türelmesek voltunk a kiállítások megszerzése érdekében. Az emberelőny, emberhátrány az, amin még lehet javítani, illetve a hat a hat elleni védekezésben a blokkoláson. Jobban akartuk a győzelmet, talán többet is tettünk érte, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést” – idézte a szövetségi kapitányt a Waterpolo.hu.

A válogatott korábban megverte Kanadát és Montenegrót, míg Görögországgal döntetlenezett.

Magyarország–Spanyolország 9–7 (1–1, 3–2, 1–2, 4–2)

Gólszerzők: Török 2, Vámos 2, Erdélyi 2, Manhercz K., Zalánki, Hárai, ill. Minguell 2, Barroso, Espanol, Munarriz, Tahull, Cabanas