Montenegrót is verte a férfi vízilabda-válogatott

2017.06.24. 17:05

A vlv.hu tudósítása alapján a két csapat egészen 4-4-ig fej fej mellett haladt, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett a görögországi Szamarcidisz Kupa második fordulójában rendezett mérkőzésen. A nagyszünet után aztán a magyar válogatott egy fokozattal feljebb kapcsolt, és állva hagyta riválisától.

A harmadik negyedet 4-0-ra nyerték a magyarok, egészen 8-4-ig nem volt válasza Montenegrónak. És bár utána még 8-6-ra felzárkózott az ellenfél, de ennél közelebb már nem sikerült a magyarokhoz kerülniük, mivel ekkor Decker Ádám 9-6-ra módosította az állást, ezzel egyértelművé téve a júliusi, budapesti világbajnokságra készülő válogatott magabiztos győzelmét.

"Jó kemény meccs lett, szeretném is, ha a jövőben ilyen kemény, határozott játékot mutatnánk, s akár a sportszerűség határáig is elmenjenek a játékosok" - nyilatkozta a honlapnak Märcz Tamás.

"Volt egy-két extra egyéni teljesítmény, amikkel elmentünk a harmadik negyedben. Ilyen nem mindig adódik, ez a Montenegró egy jó csapat, ma mi voltunk a jobbak, de a meccs velük a jövőben is mindig nagyon nehéz lesz" – tette hozzá a szövetségi kapitány.

A mérkőzést a Szamarcidisz Kupa szombat délelőtti fordulójában játszották, ma este a házigazda görögökkel is játszik még a magyar válogatott.

Magyarország-Montenegró 9:6 (2:3, 2:1, 4:0, 1:2)

G.: Vámos, Varga Dénes, Zalánki 2-2, Salamon, Gór-Nagy, Decker Á., ill., Krijesztorac 2, Ukropina, Misics, Drasko Brguljan, Cuckovics