Meddig jutott Hosszú Katinka klubja?

2017.04.25. 09:58

Ahogy tavaly, idén is a győri úszók nyerték a klubok versenyét az országos bajnokságon. Jakabos Zsuzsa, Sebestyén Dalma, Balog Gábor, Lobanovszkij Maxim és Takács Krisztián is már készülhet a vb-re.

A győriek 1935 pontot szereztek, a 4 arany-, 8 ezüst- és 7 bronzérem mellett számtalan döntőben érdekeltek voltak.

Az első helyért 125 pont járt, de még a nyolcadik helyen befutó versenyző is szerzett 5 pontot egyesületének. Az Iron Aquaticsben versenyző Hosszú 6 arany- 3 ezüst és 3 bronzzal zárt, az érmeket csak ő szerezte, a döntőig elúszott más is. Ez ennyire volt elég.

Ferencvárosi versenyzőt nem szólították a dobogóhoz, ők jelölték Bienerth Gusztávot az elnöki posztra tavaly decemberben.  A házigazda Debrecennek döntős versenyzője sem volt.

A további sorrend:

• 2. Eger 1875
  • 3. BVSC 1775
  • 4. Iron 1450
  • 5. Kőbánya 1435
  • 6. Újpest 1395

A cikk megjelenése után arra hívták fel a figyelmem, hogy van egy másik rangsor is. A hazai szövetség azt fogadja el hivatalosnak, mert abban csak a magyar útlevéllel rendelkező versenyzők szerepelnek. A légiósok kiszűrése után a sorrend módosult.

Győrben úszik Sasha Touretski, a neve onnan lehet ismerős, hogy Gennyagij Touretski lányáról van szó. Aki pedig a 100 gyors nagy klasszisának, Alexander Popovnak az edzője volt. Az ő érmeit az új rangsor nem számolja, így egy másik vidéki fellegvár nyert.