Leszakított gyűrű, dudaszós győzelem a kosárlabda NB I.-ben

2017.11.18. 22:20

Közel egyórás késéssel kezdődött a kosárlabda NB I.-ben a Kaposvári KK és a Pécsi VSK mérkőzése, mert a bemelegítésnél Hendlein Roland zsákolásánál leszakadt a gyűrű. A kezdésig így az ellenfelek közös palánkon folytatták a bemelegítést.

A meccs nagyon kiélezetté vált a végére, a Kaposvár az első két negyedben hétpontos előnyt szerzett, de a Pécs egy remek harmadik negyeddel ledolgozta azt, sőt egypontos előnnyel kezdte a negyedik negyedet.

Az utolsó másodpercben egyenlő volt az állás, a pécsi Sarlija a dudaszó pillanatában dobta el a labdát, ami be is ment. A zsűri videózás után megadta a kosarat, ezzel nyert a Pécs.

Eredmények:

• Kaposvári KK - Pécsi VSK-VEOLIA 77-79 (22-16, 22-21, 13-21, 20-21)
  • Atomerőmű SE-Alba Fehérvár 60-67 (12-20, 19-17, 16-16, 13-14)
  • KTE-Duna Aszfalt - MAFC 83-77 (21-19, 15-19, 24-22, 23-17)
  • Sopron KC-DEAC 80-86 (20-20, 24-16, 19-30, 17-20)
  • Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 88-82 (29-16, 16-19, 18-16, 25-31)