Csoportnegyedik a férfi kézi-válogatott a vb-n

2017.01.20. 22:49

Nem sikerült a feladat, a férfi kézilabda válogatott 27-25-re kikapott Fehéroroszországtól a franciaországi világbajnokságon, így csoportjában csak a negyedik helyen végzett. Ezzel az is eldőlt, hogy vasárnap Dániával, a riói olimpiai bajnokságot nyerő csapattal játszik majd a nyolcaddöntőben.

A meccsen sok múlt a védekezésen, és ez elején ebből semmi nem valósult meg. Egyik oldalon sem. Számolatlanul estek a gólok, a két kapus közül egyik sem volt képes bravúrra, de még védésre sem nagyon. Itt még egy góllal mindig vezetni tudtunk, de 9-9 után már egyszer sem.

Nem csak védekezésben, de támadásban is sokat rontottunk, a fehérorosz kapusnak pedig éppen ezért volt esélye, hogy kollégája fölé nőjön. A szünetre kétgólos hátrányba kerültünk és az ellenfelünk, amely lényegesen motiváltabb volt, ezt az előnyét a meccs végéig tartani tudta.

Maradt a hatosfal és maradt a kapuban Mikler, és ez mint kiderült, hiba volt Sabatétől. Nem voltunk képesek a támadójátékban sem semmi pluszt hozzáadni. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy a fehéroroszok már néggyel is vezettek.

Képtelenek voltunk közelebb kerülni hozzájuk és ennek az volt az oka, hogy nagyon fásult magyar csapat volt a parketten, egyedül Juhászon látszott az elszántság, semmi olyan pluszt nem tudtunk hozzátenni, amellyel ezt a közepes fehérorosz csapatot utolértük volna.

A 45. percben 20-20-ra egyenlítettünk, amellyel felcsillant a győzelem reménye, de öt perccel később megint két gól volt a hátrányunk. A tompaságunkon az időkérések sem segítettek, jól jellemzi, hogy az utolsó edzői szünetre Sabate már oda sem hívta a sajátjait.

Elbuktunk egy nyerhető meccset. Senki nem mondja azt, hogy a svédek ellen könnyebb lett volna, de a dánok ellen még nehezebb. Az olimpiai bajnok a svédeket, Egyiptomot, Katart, Argentínát és Bahreint is simán verte. Nagyon sok kell javulni, hogy egyáltalán partiban legyünk velük vasárnap. A meccs 16 órakor kezdődik. Ez még a most sérült Nagy Lászlóval is nagyon nehezen menne.

"Felkészültünk, de jól játszottak a fehéroroszok - értékelt Javier Sabaté szövetségi kapitány, aki szerint Juhász Ádám volt a mérkőzés legjobbja. - Túlságosan sok kiállítást kaptunk, ennél többet azonban nem szeretnék mondani a játékvezetőkről. Dánia ellen harcolni fogunk, nagyon nehéz ellenfél, az olimpiai bajnok vár ránk, de egy mérkőzésen minden lehetséges. Ha a harmadik helyen végeztünk volna és a svédekkel játszunk, akkor is óriási teljesítmény kellene a továbbjutáshoz."

Fehéroroszország-Magyarország 27-25 (15-13)

Rouen, 3800 néző, v.: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)

Lövések/gólok: 46/27 (59%), illetve 51/25 (49%)

Gólok hétméteresből: 10/9, illetve 5/3

Kiállítások: 4 perc, illetve 14 perc

Magyarország: Mikler - Zubai, Jamali 1, Császár 7, Ligetvári 1, Schuch, Juhász 7. Cserék: Fazekas (kapus), Balogh Zs. 2, Harsányi 1, Bánhidi 2, Lékai 1, Ancsin 1, Bodó 2, Gulyás

Eredmények, csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

D csoport (Párizs):

Dánia-Katar 32-29 (14-16)

Svédország-Egyiptom 33-26 (15-9)

Argentína-Bahrein 26-17 (13-8)

A csoport végeredménye: 1. Dánia 10 pont, 2. Svédország 8, 3. Egyiptom 6, 4. Katar 4, 5. Argentína 2, 6. Bahrein 0

Németország-Horvátország 28-21 (13-9)

Szaúd-Arábia - Chile 26-25 (13-13)

A csoport végeredménye: 1. Németország 10 pont, 2. Horvátország 8, 3. Fehéroroszország 4, 4. Magyarország 4, 5. Szaúd-Arábia 2, 6. Chile 2

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.

A hatcsapatos csoportok első négy helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe, az ötödik és a hatodik az alsóházban, az Elnök Kupáért folytatja szereplését.