Kikapott a Győri ETO Oroszországban

2017.10.21. 18:30

A címvédő Győri Audi ETO KC 23-22-re kikapott az EHF Kupa-győztes orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Ez volt április 9-e óta az első veresége a magyar csapatnak, akkor a francia Metz ellen, a BL negyeddöntőjében veszítettek a győriek.

Az orosz csapat szerzett vezetést, de később hét percig nem talált a hálóba, így a győriek fordítottak (3-4). Ezután az ETO nem talált részt az ellenfél védelmén, öt percen keresztül nem sikerült gólt szerezni, a  brazil Rodrigues Belo vezérletével a Rosztov-Don vissza is vette a vezetést, de a szünetre sikerült döntetlenre kihozni az állást (12-12).

A második félidőt az oroszok kezdték jobban, három góllal is sikerült elhúzniuk, a hajrában azonban több hibát is elkövetettek, ezeket kihasználva a Győr egyenlített (22-22). A győzelmet azonban nem sikerült megszerezni, sőt, pontot sem, a végén a Rosztov-Don volt a koncentráltabb és sikerült behúzniuk a mérkőzést.

A győriek november 6-án folytatják szereplésüket a BL-ben, amikor a Rosztov-Dont fogadják. A csoport állása:

• 1. Győr: 4 pont,
  • 2. Rosztov-Don: 4 pont,
  • 3. Midtjylland: 4 pont,
  • 4. Brest Bretagne: 0 pont.