Hamilton odatette magát a malajziai időmérőn

2016.10.01. 11:11
Az angol nagy előnnyel szerezte meg a pole pozíciót, Rosberg másodiknak mentett. Rajt vasárnap kilenckor.

Sima volt a kvalifikáció a Malajziai GP-n, Hamilton első helye egy pillanatra sem volt kétséges. Rosberg másodikja már igen, az utolsó harmadban csak ötödik volt az első köre után, de a másodikkal javított.

Max Verstappen bejött harmadiknak, végig szorongatta Rosberget, és megverte csapattársát, Daniel Ricciardót. A Ferrariknak csak a harmadik sor maradt, valójában nem voltak versenyben.

Button nyolcadikként, remek teljesítménnyel férkőzött a két Force India közé, Massa lett a 10. Button mclarenes csapattársa, Fernando Alonso motorcsere miatt az utolsó helyről startolhat csak, de a Honda erősített motorját használhatja.

Az időmérő előtt

A hajnali utolsó szabadedzésen Lewis Hamilton volt a leggyorsabb Malajziában, de mögötte nem csapattársa, Nico Rosberg, hanem az RBR-es Max Verstappen végzett, kettéválasztva a Mercedeseket. A Ferrariké lett a 4-5. hely, ahogy pénteken is. Ricciardo lett a hatodik, Vettel mögött.

Az időmérő szombaton, 11-kor indult - magyar idő szerint -, természetesen a Mercedesek voltak a favoritok. Különösen Hamilton, aki a 3. edzést majdnem fél másodperc előnnyel zárta a holland előtt.

A kvalifikáció meglehetősen borult időben indult, de esőre mégsem számítottak a csapatok.

Az időmérő eseményei:

11:08: A legnagyobb esemény eddig, hogy Romain Grosjean Haas-Ferrarijáról leszakadt a jobb oldali tükör, és lifegett, amíg vissza nem ért a depóba.

11:10: Hamilton és Rosberg közel azonos idővel áll az első két helyen. Hülkenberg, Ricciardo, Bottas mögöttük.

11:15: A Ferrarik feljöttek a Mercedesek mögé, és csak egy tizeddel vannak lemaradva. Raikkönen 1 ezreddel áll Vettel előtt.

11:22: Ericsson, Nasr, Palmer, Ocon, Wehrlein és Alonso esett ki az első harmad után. A spanyol 45 rajthelynyi büntetést szedett össze motorcsere miatt, biztos utolsó a rajtnál.

11:26: Elindult a második harmad, azonnal pályán a Mercedesek.

11:30: 1:33.046-tal, fél másodperc előnnyel Hamilton vezet Rosberg előtt. Nagy kört ment az angol. Ezzel biztosan ott lesznek az utolsó harmadban, nem kell erőltetniük egy ideig.

11:31: Verstappen és Ricciardo 7-8 tizeddel lemaradva a 3-4. helyen.

11:34: 5-6. a két Ferrari, Raikkönen 8, Vettel 9 tized hátránnyal.

11:35: Massa, Perez, Bottas és Hülkenberg zárja az első tizet.

11:36: Sergio Perezzel kapcsolatos hír, hogy az Autosport.com szerint megoldódott a helyzete, jövőre is marad a Force Indiánál.

11:42: Button az utolsó körével bejött nyolcadiknak, Bottas így kicsúszott a tízből, és nem folytathatja az utolsó harmadban.

11:50: Elindult a döntő harmad.

11:53: 1:32.850, Hamilton erős körrel nyitott, élre állt, fél másodperccel veri Verstappent.

11:55: Rosberg viszont elszúrta az első körét, csak ötödik, majdnem egy másodpercre Hamiltontól, Verstappen, Ricciardo és Raikkönen is köztük van.

12:01: Hamilton nem fejezte be a második körét, Rosberg a második helyre mentett. Négy tized a német hátránya. 57 pole-nál jár ezzel az angol, ő indul vasárnap reggel 9-kor az első helyről.

12:02: Verstappen harmadik, Ricciardo negyedik, megverték a Ferrarikat.

12:05: Vettel és Raikkönen az 5-6. helyen, Perez és Hülkenberg a 7-8.-on. Button kilencedik helye nagyszerű, Massa a 10.