Full izomból? Ez egy nagyon furcsa kérdés

2017.07.27. 10:21

A férfiakhoz hasonlóan, a nőknél is két magyar döntős lesz a 200 pillangón a vizes világbajnokságon.

Hosszú Katinka a hatodik (2:07,37), Szilágyi Liliána a hetedik idővel (2:07,67) került be a nyolcas fináléba, Hosszú a hajrában került a másik magyar elé.

A döntőben az lesz a nagy kérdés, hogy Hosszú mennyit képes javulni, hiszen úgy úszott most, hogy a 200 gyors döntője után érkezett.

Szilágyi Liliána: Nem egészen így akartam úszni

Ahogy a videóban is látható, Szilágyi arról beszélt, legjobb idejét szeretné megúszni. 2:06,59-ről beszélünk, három éve, az ifjúsági olimpián érte el.

A győztesnek valószínűleg 2:06 alá kell bemennie. A spanyol Mireia Belmonte Rióban 2:04,85-tel nyert, ő most a harmadik legjobb idővel rendelkezik.

Hosszúnak 2009-ből és 2013-ból már van egy bronzérme ezen a távon, de most nem lesz könnyű megszereznie.

A már Budapesten is világbajnok Hosszú azt ígérte, ha a 4x200-as váltó döntős, akkor ő is úszik benne. Délelőtt kiderül, így lesz-e. Az olimpián ez a váltó a hatodik helyen végzett.