Bekiabálunk az erkélyről

2020. december 14. 00:00 - CharlesStatler

Távrecsegés

Videokártya-bűnözés és YouTube boxzsák

Közeleg a Karácsony, lopják a videokártyákat, kiütik a YouTubereket és úgy kivarrják a papucsokat, hogy a gyár sem ismer rájuk!

Ilyen és hasonló témákat recsegünk körül ebben a retró hangzású adásban.

A Zártosztály Podcast 53. adása

Tovább
Szólj hozzá!
2020. december 07. 00:00 - CharlesStatler

Vattacukor holográfia

052_vattacukor_holografia.png

A Mikulás ajándékokat hozott a Zártosztályra. Ismét olyan hírek kerültek a kényszercsizmáinkba, aminek érdemes helyet adni az adásunkban.

Mars-utazás, Tesla tequila, Trump ámokfutás és a WiFi routerek Faraday-kalickába zárása is szerepel ebben a rövidke epizódban.

A Zártosztály Podcast 52. adása

Az elmúlt hetekben belefulladtunk a Black Friday és Cyber Monday reklámdömpingjébe. Minden olyan hírforrás, amelyből ihletet tudunk meríteni, eladta a felületeit és folyamatos termékelhelyezésekkel árasztott el minket. Ezek a termékek azonban kispolgáriak és unalmasak, nem igazán adnak beszédtémát. Az nem hoz minket lázba, ha egy +1. verziót dobnak piacra egy multinál, illetve a designerek tovább gömbölyítettek, vagy ha már nagyon gömbölyű szögletesítettek, egy már létező terméken. A szoftveres újítások is csak akkor adnak okot beszélgetésre, ha azok nem mindennaposan okos, illetve buta képességeket adnak a megszokott eszközeinknek.

Megpróbáltuk meglesni a Mikulást, mivel gyanús egy olyan ember, aki éjszaka járkál, rejtélyes tartalmú puttonnyal, ismeretlen módon ereszkedik le fentről és dolgokat rak a gyerekek cipőjébe. A látóhatárt bámultuk oly sokáig, hogy káprázott vele a szemünk – közben pedig átbeszéltük a hét eseményeit.

Az eget kémlelve elsősorban a legújabb marsi felfedezések voltak kézenfekvő témák, valamint az is szóba került, hogy amíg Musk csak beszél róla, hogy négy-hat év múlva elindul a Marsra, addig a kínaiak lehet, hogy már úton is vannak és csak akkor szólnak, ha már oda is értek. A Chang’e esetén is csak akkor lehetett igazán valamit a hírekben látni, amikor biztonságosan leszállt, felpakolt és hazaindult.

Ha már világűr, akkor világuralom! De ezt nem lehet éhgyomorra, tehát kitaláljuk, mire is lehet használni a Hold felszínén gyakran uralkodó 130 fokos hőmérsékletet. Hát persze, hogy BBQ-zni kell, low-and-slow! A Hold-e-Q kiváltképp azoknak ajánlott, akik amúgy nem szeretik a füstös ízt, ha meg valaki nem tud élni nélküle, az hörpinthet rá egy kupica folyékony füstöt tubusból!

Ha már BBQ, akkor mi sem tudtunk a Belgium Barbeque jelenségét teljesen elkerülni. Az ereszen csúszkálástól gyorsan rá is kötöttünk másra, hiszen más szétcsúszások is történtek a héten. A Nikola egyre mélyebbre kerül a maga ásta gödörben, a GM teljesen kezd kimenni mögüle, pedig nekik is szükségük lenne némi jó hírre és szerencsére, hiszen a Chevy Bolt csillaga sem fényeskedik mostanában.

Ha már a kerékbe zárt villámról beszélgettünk, akkor felmerült az Elon Musk nevével fémjelzett Tesla is, ami szintén beleszalad egy pofonba. A mexikói Tequila terméktanács ugyanis elkaszálta a Teslaquila fantázianevű, villám alakú üvegbe palackozott egyedi tequilát. Kénytelenek voltak a lényegesen unalmasabb Tesla tequila megnevezésnél maradni. Bezzeg, ha pálinkát csinált volna! Az általunk feltalált Pálsla és Teslinka neveket némi anyagi ellenszolgáltatás fejében Musk bármikor használhatná!

Amerikában új fordulatokat vett az elnökváltást övező mélysötétség. Trump egyik legújabb kirohanásában a szólásszabadságot lehetővé tevő jogszabály (az elsősorban a közösségi média cenzúrázását szabályozó 230-as tv.) ellen bevetette az eddig látott legfurcsább zsarolást. Azzal fenyegetőzött, hogy nem írja alá a hadsereg költségvetését. Még a végén világbékét hoz a Twitter? Apró adalékként az ügyvédje még azt ajánlotta, hogy a választások tisztaságát elismerő, azóta menesztett biztonsági főtanácsadót “Vonszolják ki az épületből és lőjék le!“.

Ha azt hinnénk, ez a butaság csúcsa, szerencsére szinte azonnal dobunk rá egy nagyobb lapot: az Amazon Faraday-kalitkákat árul azoknak, akik az 5G-n kívül a Wifi-től is félnek. Ha fokozni akarná valaki a szellemi mélységeket, akkor a negatív visszajelzéseket érdemes elolvasni, ahol a vásárlók többek arról panaszkodtak, hogy lehet, hogy a káros(?) Wifi jelet szűri, de mégsem jó, mert a router-t bekalickázva megszűnt az Internet! Nahát.

Az ünnep közeledtével elgondolkodunk az irodai rondapulcsi versenyek jövőjéről, amikor már nem elég a retro MS Paint pulóver a győzelemhez, hiszen a pixeles képernyőkre már senki sem emlékszik. Emiatt feltaláljuk a lézerrel közvetlenül a testre nyomtatott műselymet, valamint mellékvágányon a Holovattacukorba 3D nyomtatott nyalókát.

Még számos érdekes hír helyet kapott a műsorban, annyi témával, hogy akár januárig is kitart!

Új hallgatóinknak javasoljuk korábbi adásaink meghallgatását és a feliratkozást podcastunkra!

Kövess minket itt, Facebookon, LinkedInen vagy Twitteren!

Szólj hozzá!
2020. november 23. 00:00 - CharlesStatler

Jubileum dínófőnökkel

050-dinotorta.jpgRégi vágyunk vált valóra: az ötvenedik adás apropóján maga a Dínófőnök tett látogatást a gumiszobában!

Az impromptu termelési értekezlet nem csupán az univerzum rejtélyeibe ad bepillantást, de a mindenkit foglalkoztató “Ezt most minek kellett?” kérdést is hosszasan boncolgatja.

A zártosztály podcast 50. adása�

Tovább
Szólj hozzá!
2020. november 16. 00:00 - CharlesStatler

Poloska otthonra

Spórolási tippek űrhajótervezéshez a NASA-nak és névvisszavonultatási tippek az MTA-nak

049_poloskak_es_kaposzta.jpgÚj szelek fújnak az USA-ban, ezúttal nem a politikai fronton, hanem a valóságban.

Belevetjük magunkat a hurrikánok elnevezésének kérdéseire és a káposztaföldekről ismét eljutunk az űrbe.

Ez már tényleg nem Kansas!

A Zártosztály Podcast 49. adása

Sok mindent hozott 2020. eddig is, de hol van még a vége? A hurrikánszezon olyan gondokat hozott a Hurrikánelnevező tudósoknak, amit csak szakápoltjaink tudnak frappánsan megoldani az MTA anyakönyvezhető utónévkönyvének hathatós segítségével.

Nem is gondolná az ember, hogy mennyire zavaró tud lenni, amikor az okosórája elkezdi noszogatni, hogy éljen egészségesebben, mert a pulzusa össze-vissza leng, a súlya pedig hónapok óta folyamatosan növekszik. Ebben ismét hozott forradalmi áttörést a 2020-as év és nem a COVID-19 home-office tömeges elhízás, hanem a terhesség megfigyelésére alkalmas új fejlesztés. Persze arról is beszéltünk már korábban, hogy szintén nagy számosságú terhesség a karanténotthonléthez köthető, de ezt most nem keverjük ide. Hogy miért jön képbe ezzel kapcsolatban a káposztakatalógus? Ez legyen meglepetés a hallgatóinknak!

Ha már okos viselkedéselemzés, akkor elbeszélgetünk arról hogy a lakodalmas-műnépdalban megénekelt nézése és a járása hogyan alkalmas az amúgy emberek számára felismerhetetlenségig eltorzított felvételeken a szereplők azonosítására. Sose gondoltad, volna, hogy ezt a technológiát ötvözve a Google Glass új Meet képességével már KGB ügynököket is tudunk keresni!

Felnőttem már, szaporodik fogamban az idegen anyag, mint szívemben a halál.

József Attila: Levegőt

Házunkon belül egyre szaporodik az idegen anyag, mint szívünkben a halál. Ezúttal egy olyan kis eszközt kínál egy cég, amellyel magunkat figyel(tet)hetjük meg. Péter Gábor elájulna, ha megtudná, hogy pár évtizeddel a rendszerváltás után már önmagukat poloskázzák be az emberek.

A japánok egyik komoly problémáját oldotta meg a Panasonic egy fejlesztéssel. A kutatók idejét és a fejlesztési költségeket nem kímélve készítettek egy olyan eszközt, amely a peronról a metrósínek közé potyogtatott zsinórnélküli fülhallgatókat tudja begyűjteni. Megpróbáljuk a találmányt a helyi viszonyokra alkalmazni, de könnyen belátjuk, hogy itthon a fülből kihulló fülhallgatók nem érnek földet, mert hamarabb találnak új gazdára.

Ha már vákumtechnika, akkor merünk nagyot álmodni. Hiszen aki légvárakat épít, ne spóroljon az anyaggal!

Megnézzük mire is jutott a szűz hiperhurok (Virgin Hyperloop) fejlesztése az utóbbi időben. Az eddig megépült 500 méteres szakaszon futtatott első emberekkel végzett gyorsulási tesztek simán lefutottak, nem állt útjukba se káposzta, se a Teslából is ismert fakocka, se vezetéknélküli fülhallgató.

Elindulunk azonban a nyomon, hogy a hyperloop és az űrutazás milyen módon kapcsolódhat a jövőben össze. Az 1200 km/h sebesség még nem közelíti ugyan meg a föld körüli pályára álláshoz szükséges első kozmikus sebességet, (7,9km/s vagy 28.000km/h) ugyanakkor kezdetnek nem rossz. Elgondolkodunk azon is, hogy a maglev technonlógia mennyire közel van a railgun működéséhez és azon is, hogy mi történhet a Hyperloop-ba esett fülesekkel?

Nem csak az űrhajók jutnak kozmikus magasságokba, de a kapcsolódó költségek is. Az NASA Holdfoglaló kezdeményezésének költségvetését olyan összeggel nyírbálták meg, hogy abból csak részletekben tudnak eljutni a Hold benépesítéséhez. Ennek meggyorsítására az agilis fejlesztésekből ismert Sprint alapú megközelítést javasoljuk, amiben majd akkor lesz kifejlesztve a visszatérő egység, amikor tényleg szükség lesz rá! Bezzeg a kínai kormány már nőket küldene az űrbe!

Ha mégsem akarna a NASA átállni az új fejlesztési elvekre, akkor alternatív finanszírozási forrásként találunk egy kisebb összeget a kormányánál, ami a Selyemút (Silkroad) egyik lefoglalából származik. Elfilozofálunk azon, hogy az aktuális értéken 1Mrd USD értékű bitcoin elárverezése mit is okozhat a piacon. Ezen kívül ismét szóba kerül a Holdon kiépítendő 4G hálózat és az űrvécék működési elve is.

Tartsatok velünk, engedjétek szabadjára a fantáziátokat és járjátok be velünk puha és világos nappalink minden szegletét! 

Új hallgatóinknak javasoljuk korábbi adásaink meghallgatását és a feliratkozást podcastunkra!

Kövess minket itt, Facebookon, LinkedInen vagy Twitteren!

Szólj hozzá!
2020. november 09. 00:00 - CharlesStatler

Ameliaki elekció

Keritörpék Half-Life-oznak a Holdon

 

048_amelikai_elekcio.jpgAmelikában két vénembelnek végre elekciója lett és már biztosra tudjuk azt is, ki megy el közülük.

Emellett azonban számos olyan hír kapott méltánytalanul kevés figyelmet, amelyek ápoltjaink érdeklődését felkeltették.

A Zártosztály Podcast 48. adása

A korábbi adásainkban útjára indított barkochba sorozatunk mellett háttérbe szorultak azok a hírek, amelyekkel ígéretünk szerint, hallgatótáborunk számára megkönnyítjük a reggeli kávé melletti magvas kifli mellé kívánkozó, ugyancsak magvas gondolatokat. Ez az adás igyekszik visszatölteni hallgatóink tölténytáskáiba a muníciót.

Az amerikai elnökválasztás folyt az utóbbi időben a média minden lefolyócsövén. A Twitter és a Facebook több ízben is letiltotta Trump médiamegjelenéseit,

Mostanára kiderült, hogy Trump a teljes 2020-as élménycsomagra befizetett. Elsőként átesett a COVID-19 fertőzésen, majd elvesztette munkáját és még a házából is ki kell költöznie.

Arany János, költő

A választások kapcsán a felnőtt amerikai demokráciától kaphattunk egy betekintést abba, hogy mi is vár arra, aki elhanyagolja az oktatásügyet. A zavargások ellen jó előre bedeszkázott kirakatok és a nagyobb hatású kézifegyverek árusításának átmeneti szüneteltetése, a választások idején, minden bizonnyal a nyugalmas és kulturált társadalom része.

A Waymo a teljes önvezető járműflottáját távolította el a választások idejére San Franciscoból, nehogy a tüntetők kárt tegyenek a drága járművekben. Mi pedig ennek örömére elképzeltük azt a konvojt, amely a navigációs alkalmazásokat megtévesztve átmeneti csúcsforgalmat okoz amerre elhalad.

A hírekben nem mindenhol szerepelt azonban, hogy nem csupán a kongresszus összetétele és az elnök személye volt a választások célja, de számos helyi témában is leadhatták a voksukat az USA állampolgárai.

Portlandban, Maine államban az arcfelismerés használatát tehették a választók illegálissá. Ezt egy korábbi testületi ülésükön már betiltották, ugyanakkor erről a szavazóknak is nyilatkozniuk kellett. Innentől szomorkodhatnak az ujjlenyomatleolvasót nélkülöző Apple tulajdonosok, hogy illegálissá vált a FaceUnlock és pötyöghetik be a telefonjukba a PIN kódot, mint az ősemberek.

Washington D.C. közben a mágikus gomba használatát legalizáltatja. Ez persze csupán ez előszobája a tényleges legalizálásnak, hiszen még a tanács és a kongresszus áldása is kell hozzá, de volt már rá példa, hogy nem figyeltek oda eléggé.

Ha a gomba nem is nyugtatja meg a választástól felzaklatott idegrendszereket, a Twitch-en külön csatornák indultak közös rejtvényfejtésre. Ennek kapcsán feltaláljuk a 3D keresztrejtvényt és a szakkommentátorok által közvetített keresztrejtvényfejtő versenyek közvetítését.

A szakszervezetek ismét kaptak egy virtuális taslit Kaliforniában, ahol a szavazók eldöntötték, hogy az Uber és Lyft sofőrök nem kell, hogy alkalmazottnak minősüljenek.

Ha már munkaügyek, akkor nem mentünk el említés nélkül amellett az egyedülállóan humánus verseny mellett, amelyet a Gamestop hirdetett meg alkalmazottjai számára, akik ezzel extra túlórákat nyerhettek.

Trump helyét Biden veszi át, mi pedig bidén-innen-bidén túl gyenge poénokkal bidetlenkedünk azon az alkalmazáson, ami lehetővé teszi a nem kötött munkarendű dolgozóknak a mellékhelységhez jutást. A Csuri nevet már tervezzük levédeni, hogy itthon is el tudjon indulni egy hasonló szolgáltatás.

A fejünkhöz kapunk ettől az altesti témától, amiről a Caledonian Thistle FC skót harmadosztályos meccsen tapasztalt operatőri baki ugrik be. Egy kopasz partjelző feje sokáig képben volt, minthogy összekeverte a labdával. Mégsem olyan okos az AI mint hinnénk?

Már régen csak a szoba gumírozott falait bámuljuk, ezért az AMC mozik bérelhetősége megindította a gondolatainkat. Milyen kihasználatlan munkahelyeket lehetne privát bérbeadni a nagyközönségnek?

Hallgatottságunk Kanye West szavazóbázisát is zavarba ejti már, hiszem hozzájuk hasonlóan szabad szemmel ez sem látható. Ebben a mikrokozmoszban sokat segíthet egy Star Trek Voyager aminek számtalan kiváló használati esetét gondoljuk át.

A mikrokozmoszból egy törpeugrással már a makrokozmosz felé kezdünk kacsintgatni, ahova nemsokára útnak indul egy kertitörpe is. Ha már törpék, akkor a holdkutatás új fejezetét nyitó nyolc ország által ratifikált Artemis egyezmény mellett sem mehetünk el szó nélkül, amelyben az egyik aláíró Luxemburg. Érdekes módon az oroszok akik már a space-ben vannak, nincsennek az aláírók között, pedig az űrteherforgalomban már évek óta segédkeznek a NASA-nak.

Ha már Hold, akkor búcsúzóul megemlítjük a Nokia egyik legújabb pályázati sikerét, amiben a NASA-tól megkapták a 4G-s hálózat kialakításának feladatát a Holdon. Tanultabb hallgatóink tudhatják, hogy ennek a feladatnak kettős a célja, részint ezzel a fehérházi gyíkemberek számára biztosítanak kommunikációs csatornát, részint a holdbéli gyíkoknak nyújt helyi kikapcsolódási lehetőséget. Mint azt kiszámoljuk a Föld-Hold 1300ms pingideje alkalmatlan arra, hogy valós idejű játékokban vegyenek részt.

 

Új hallgatóinknak javasoljuk korábbi adásaink meghallgatását és a feliratkozást podcastunkra!

Kövess minket itt, Facebookon, LinkedInen vagy Twitteren!

Szólj hozzá!
2020. november 02. 00:00 - CharlesStatler

Ezt találd ki!

047_hedgehog.jpegVágó István felejthetetlen "Van Benne Valami" műsorának emlékére, podcastunkban feltámasztottuk az időre menő barkochbázást.

Felváltva kérdezzük egymást és a szokásos igen/nem válaszokon keresztül kell eljutni a rejtvényhez. Ahhoz, hogy a gondolkodás irányát kellően tévútra lehessen terelni, a kérdező valós, de teljesen félrevezető segítséget kap minden feladványhoz és öt perc elmúltával, amikor már azt hiszi jó úton jár, egy másikat is.

Mivel az adás hallgathatóságát a döbbent gondolkodás csendje nagyon szaggatottá tenné, egy kis technikai trükkhöz folyamodtunk. A valós idő múlását egy hol gyorsuló, hol tíz másodperces sebességre visszaeső metronóm segíti. Ahol gyors kattogás hallatszik, ott műsorvezetőinknek is erősen kattog az agya.

Első kísérleti adásunk után ebben már erősebb feladványokkal leptük meg egymást. A COVID-19-es járvány miatti óvatosságnak köszönhetően egymástól távol vettük fel az adást, így szerencsére fizikai inzultusra nem került sor.

Ebben az adásban a következő segítségekkel lehetett nekilátni a kérdezésnek

  • Mélyvízi kénkürtő távoli rokona
  • Ideje már aludni
  • Névrokonának a különleges kiadása sárga színű volt
  • Nem is gondolnál rá, hogy milyen zöld!
  • Puha és világos
  • Mintha magad látnád benne…

Figyelmes hallgatóink minden bizonnyal legalább olyan gyorsan kitalálják mire gondoltunk, mint mi!

Új hallgatóinknak javasoljuk korábbi adásaink meghallgatását és a feliratkozást podcastunkra!

Kövess minket itt, Facebookon, LinkedInen vagy Twitteren!

Címkék: barkochba
Szólj hozzá!
2020. október 26. 00:00 - CharlesStatler

Van benne valami?

46_barkochba.jpg

Hiányoznak az igazi, intellektuális vetélkedők, a Kérdezz! Felelek, a Van benne valami, a Mindent vagy semmit? Több olyan műsorra lenne igényünk, mint az 500 – az ország géniusza.Hiányoznak az igazi, intellektuális vetélkedők, a Kérdezz! Felelek, a Van benne valami, a Mindent vagy semmit? Több olyan műsorra lenne igényünk, mint az 500 – az ország géniusza.Ha nem kapjuk meg a médiában, csinálunk magunknak. Barkochba podcast!

A Zártosztály 46. adása

Eredetileg a saját szórakoztatásunkra dobtuk be a minap a barkochbát.

Trivia: ez a játék ugyanarról a Simon Bar Kohbáról kapta a nevét, aki a zsidók második – róla elnevezett – felkelését is vezette a Római Birodalom ellen – i.sz.132-ben. Szerencsére nekünk nem múlik az életünk a helyes válasz kitalálásán…

Az eredeti játék egyszerű – és játékosaink lusta – logikáját a Kérdezz! Felelek stílusában feldobott indítómondattal, illetve a menet közben egy további alkalommal adott, zártosztályos  „segítséggel” zavartuk meg. Ennek lényege, hogy igaznak és a megfejtésre vonatkozóan konkrétnak kell lennie, de lehetőleg ugyanennyire félrevezetőnek is.

Az élvezhetőség kedvéért 10 percben limitáltuk az egyes körök nettó hosszát (5 perc után jöhet a segítség), és fejenként 3-3 feladványt hoztunk.A végeredményből egyáltalán nem érdemes következtetést levonni, Charles érezhetően szintekkel Benedict előtt jár – de ez nem szegte egyiküknek sem kedvét, sőt!

Feladványok, amikre ebben a részben nem gondoltunk:

  • a Római Birodalom Bukása,
  • Higgs-Bozon,
  • munkásmozgalmak,
  • porszívó,
  • ananász,
  • Mikulás,
  • és szinte minden más is…

Viszont gondoltunk például olyanra, mint:

  • növény, ami olyan mint a Nap, csak nem világít,
  • fogalom, amely alkalmas altatásra vagy akár vallatásra is,
  • élőlény, amely olyan, mint Columbo felesége.

Tartsatok és gondolkodjatok velünk, jelezzetek vissza, hogyan kellett volna ezt jól csinálni és küldjetek feladványokat! Folytatjuk!

Új hallgatóinknak javasoljuk korábbi adásaink meghallgatását és a feliratkozást podcastunkra!

Kövess minket itt, Facebookon, LinkedInen vagy Twitteren!

Címkék: barkochba
Szólj hozzá!
2020. október 19. 00:00 - CharlesStatler

Időutazás sporttáskával

 

45_idoutazas.jpgIdőutazóként hová és miért indulnál, ha aranyéletet szeretnél magadnak?

A Zártosztály podcast 45. adása

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pompeius Magnus – Plutarchos

Hajózni muszáj, élni viszont nem. Kérdés, időutazni mégis hogy lehetséges, hogy az utazó élve is maradjon? A paradoxonok elkerülése, mint adásunkból kiderül nagy felkészültséget igényel.

Ápoltjaink a dühöngő rácsos ablakán kitekintve, nyugodtabb, kevésbé stresszesnek tűnő történelmi korokat vizionálnak, ahol az ahhoz képest jövőből származó, ma alapvetőnek tartott eszközök és munkaszervezés segítségével elképzelik, hogy milyen módon érnének el a korra jellemző hihetetlen sikereket. Ebben a felvételben azon tűnődnek el, hogy ha csak egy kisebb sporttáskát vihetnének magukkal, melyik történelmi korba települnének át és hogyan próbálnának ott érvényesülni?

Nostradamus, Da Vinci, Verne, Romhányi (Mézga Aladár), Musk, mind-mind olyan technológiákat vizionáltak és alapoztak meg gondolataikkal, amelyek az aktuális korhoz képest elképzelhetetlen megoldásokat tartalmaztak. Voltak amik nem valósultak máig sem meg, azonban pár dologban nemhogy igazuk volt, de már el se tudjuk képzelni a hiányukban a mindennapjainkat. Ki ne utazott volna tankban, atomtengeralattjárón, vagy helikopteren? Ápoltjainkat csupán a vékony gumifalak tartják vissza, hogy ezekkel az eszközökkel visszajussanak a civilizáció azon bolondjai közé, akik nincsenek bezárva.

Az időhurkokból képződő paradoxonok figyelembevétele szinte minden nagyobb lélegzetű tervben problémát okoz. Jelentős technológiai újítások idejekorán bevezetése hamar begyűrűzik a jelenbe, abból könnyen kialakulhatnak akkora változási hullámok, amelyek gyorsan elvezetnek az időutazó megszületésének ellehetetlenüléséhez.

Menetközben Charles a hajózás és navigáció fejlődésének felgyorsításának örvén rövid kitérőt tesz a kereszt és hosszvitorlázat közötti különbségek, valamint a tőkesúly, mint kritikus hajózási felfedezéssel kapcsolatos vizeken, de szerencsére gyorsan lenyugtatásra kerül.

Tekintetüket az egészen közelmúltra vetve, a korábban realizált tőzsdei és technológiai fejlesztésekkel végzett bennfentes kereskedéssel szerezhető gyors meggazdagodás lehetőségei homályosítják el ápoltjaink elméjét.

Összeesküvéselméleti gondolkodás üti hirtelen fel a fejét, amelynek középpontját ki más is foglalhatná el, mint Elon Musk? Már egy jóval korábbi adás során időutazó androidnak titulálták a mágnást, de a tőzsdei machinációkon keresztül szerzett vagyonnal végrehajtott radikális technológiai fejlődés mintázata könnyen rávetíthető a pályájára.

Az elmélkedésnek az ápolók érkezése vet átmenetileg véget.

Új hallgatóinknak javasoljuk korábbi adásaink meghallgatását és a feliratkozást podcastunkra!

Kövess minket itt, Facebookon, LinkedInen vagy Twitteren!

Szólj hozzá!
Bekiabálunk az erkélyről
süti beállítások módosítása