Top 10 applikáció, amit minden bloggernek ismernie kell!

2017. január 20. 10:08 - Phone Fanatics

A blogírás napjainkban egyre elterjedtebb és közkedveltebb tevékenység, legyen szó egyszerű élmény és tudás megosztásról vagy céges érdekeltségű blog platformokról.  Mind önmagunk kifejezésére, mind a tudásunk megosztására kiváló megoldás, amellyel még pénzt is kereshetünk, ha elég nagy az oldalunk látogatottsága. Az Android operációs rendszer folyamatosan fejlődik, nem is beszélve az újabbnál újabb applikációkról, amelyek megjelennek a digitális horizonton. Szerencsére a technológiai innovációnak köszönhetően már nem csak írhatunk, postolhatunk, megoszthatunk a telefonunkon, de számos olyan alkalmazással találkozhatunk, amely lehetővé teszi, hogy széleskörűen kezelhessük is a blogunkat, amennyiben távol lennénk a laptopunktól vagy számítógépünktől. Cikkünkben bemutatunk 10 olyan applikációt, amely nagy segítséget nyújthat mindenkinek a érdeklődik a mobil blogírás lehetősége után.

493995-smartphone.jpg1. WordPress

Mi más is kerülhetne a listánk első helyére, mint maga a blogírás és készítés koronázatlan királya, a Wordpress. Ez a blogírók körében közkedvelt keretrendszer, szerencsére nem csak komolyabb asztali programként, hanem mint mobil alkalmazás is lenyűgöző tudással van felvértezve.  Mind a saját tárhelyünkön lévő blogokat, mind pedig a Wordpressnél elhelyezett platformokat könnyedén tudjuk kezelni a segítségével. Számos érdekes funkció közül tudunk válogatni. Lehetőségünk van szerkeszteni az elektronikus naplónkat, moderálni a kommenteket és szinte pillanatok alatt meg is oszthatjuk legújabb irományainkat általa. Mindemellett természetesen a fotókat és a videókat is azonnal postolhatjuk, amelyeket korábban a telefonunkkal készítettünk.

Letöltés itt

1.png2. Blogger

A Blogger szintén egy igen népszerű felület. Az ehhez készült applikáció pedig nagy segítségünkre lehet, ha szeretnénk útközben is változtatni az írásaink tartalmán. Természetesen, aki korábban is használta a Blogger asztali verzióját, annak hatványozottan ajánlott letölteni az applikációt. Bár a legtöbb alapfunkciót tartalmazza, de korán sem annyira széleskörű lehetőségeket kínál, mint a korábban említett Wordpress alkalmazás. Mindezek ellenére egy jól kezelhető és felhasználóbarát platform, noha a funkciók tekintetében kicsit jobban „bőrére ereszthette” volna magát, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy maga a Google a tulajdonos.

Letöltés itt

2.png
3. Tumblr

Számos blogger preferálja a Tumblr féle mikroblog lehetőséget. Ennek egyszerű oka van. Manapság egyre inkább a rövid, tömör és lényegre törő tartalmak olvassák a blogok szerelmesei. A cég pontosan ezzel kapcsolatosan hozta el nekünk az újítást az e-naplók világába és meglepően nagy sikert aratott vele. A blog írók nagy része is előszeretettel osztja meg ezeket a kisebb tartalmakat és képeket, hiszen sokkal gördülékenyebbé válik a munka számukra is. Szintén egy funkciókban rendkívül gazdag az erre a célra létrehozott mobil alkalmazás is. A segítségével gyorsan és könnyedén tudunk megosztani, időzíteni, szerkeszteni, akár egyszerre több különböző thumblr blogot is. Üzeneteket olvashatunk és válaszolhatunk rá, sőt még a telefonunk névjegyzékében is megjeleníti azokat a hasonlóan Tumblr blogokat is, amelyeket érdemes lenne követnünk.

Letöltés itt

3.jpg

4. Writer

A következő alkalmazásnak az egyszerűségében rejlik az ereje. Tudjuk, hogy tartalmat írni rendkívül nehéz a telefonunkon, hiszen itt található a legtöbb zavaró tényező, amely gátol minket a kreativitásunkban. Értesítések, levelek, üzenetek hadserege próbál folyamatosan megzavarni minket, ahelyett, hogy kényelmes és letisztult körülmények között tudnánk megírni bejegyzéseinket. Pontosan ebben siet a segítségünkre a Writer. Az applikáció egyszerű megoldást kínál. Egy olyan felületet, amely minden zavaró egyéb alkalmazástól mentes, teret engedve az írói tehetségünk szárnyalásának. Kifejezetten ajánlott a használata minden blogger számára.

Letöltés itt

4.png

5. Google Drive

Korábban már többször bemutattuk a Google Drive sokoldalúságát és ezek az előnyök hatványozottan relevánsak a blogírókra is.  Gyakorlatilag bármilyen dokumentumot létre tudunk hozni benne, annak érdekében, hogy később hozzáférhessünk. Ráadásul ne felejtsük el, hogy Google fiókunk számos egyéb szolgáltatással is szinte pillanatok alatt szinkronizálható, ezáltal könnyedén át tudjuk másolni bejegyzéseinket. A könnyű hozzáférhetőség pedig lehetővé teszi, hogy akár egy félkész blog posztot befejezzünk, amíg a munkába tartunk, majd később megosszuk a kedvenc blogger applikációnk segítségével.

Letöltés itt

6.png

6. SwiftKey Keyboard

Soron következő applikációnk egy valóra vált álom lehet azoknak, akiknek már meggyűlt a baja az alapértelmezett mobil és tablet billentyűzettel. Amennyiben a blogunkat szeretnénk fejleszteni, mindenképpen javallott a használata, hiszen nagyon könnyen és gyorsan tudunk vele dolgozni. Egy teljesen új magaslatba emeli az automata korrekciót és kiegészítést, ráadásul kiválóan testre tudjuk szabni a saját igényeinknek megfelelően. Minden bloggernek érdemes kipróbálni ezt a remek megoldást. Különösen érdekes funkció, hogy a kiegészítést vagy a felajánlott kifejezéseket meg tudja tanulni a program a különböző közösségi fiókjaidról, ezáltal még inkább pontos becsléseket adhat.

Letöltés itt

6.jpg
7. Photo Editor

Nem kérdés, hogy épp annyira fontosak a képek, videók és azoknak a minősége, mint maga az értékes tartalom, amit megjelenítünk egy bejegyzésben. A Photo Editor segít, hogy akár menet közben gyorsan méretre vágjuk a képeinket vagy javítsunk azok minőségén, hogy a lehető legjobb hatást érjük el az olvasóink körében. Számos funkcióval segíti az alkalmazás a munkánkat. Levághatjuk, szerkeszthetjük, elforgathatjuk benne a képeket és jobbnál jobb effekteket is adhatunk hozzá. Ráadásul még rajzolhatunk is, ha épp kedvünk tartja és automatikus vágási opciót is találunk, mellyel gyorsan a megfelelő méretre tudjuk szabni fotóinkat.

Letöltés itt

photo-editor-by-aviary-screenshot.jpg

8. Evernote

Általában a legjobb ötletek menet közben jutnak eszünkbe, nem pedig otthon, ahol időnk és lehetőségünk lenne lejegyezni őket. Ennek mától vége, az Evernote segítségével, amint megérint minket az inspiráció szele és új ötletünk támad, máris le tudjuk jegyezni a telefonunkba. Fényképezhetünk vele, lejegyezhetjük a teendőinket, ráadásul nagyon jól tudjuk rendszerezni az ötleteinket is. Természetesen minden eszközünkre szinkronizálja magát, tehát könnyedén elérhetővé válnak a jegyzeteink, egyaránt mind a számítógépedről, tabletedről és mobilodról. Audio felvételt is készíthetünk vele és hozzáadhatunk különböző csatolmányokat a jegyzeteinkhez.

Letöltés itt 

8.jpg

9. gAnalytics

Azoknak a bloggereknek, akiknek bármilyen bevételük származik az oldalra érkező forgalomból, elengedhetetlen a gAnalytics használata. A Google analytics mobil verziója, mellyel bármikor ellenőrizhetünk minden fontosabb szempontot, amely forgalom szempontjából a blogunkat érintheti.  Egy könnyen és egyszerűen átlátható felületen tudjuk ellenőrizni az oldal letöltések vagy az érdeklődések számát. Tudjuk, hogy a számok nem hazudnak és rendkívül fontos és hasznos eszköz lehet a forgalmunk növelésére is. Amennyiben szeretjük folyamatosan ellenőrizni a weboldalunk teljesítményét határozottan okos választás lehet ez az alkalmazás.

Letöltés itt

9.jpg

10. Flipboard

Minden bloggernek fontos az információ és az inspiráció folyamatos áramlása. A Flipboard egy remek lehetőség arra, hogy egy helyen kezeljük a különböző hírfolyamokat, legyen szó közösségi médiáról vagy hírcsatornákról. Pillanatok alatt találhatunk érdekes forráscikkeket a segítségével. Plusz jó pont az alkalmazás készítőinek, hogy minden nap friss híreket és érdekességeket is megjelenít a nagyvilágból. Minden blogírónak kötelező a használata, ha nehézségekbe ütközik, mert számos módon inspirálja a használóját, hogy kifejtse a beszámolásra méltó gondolatait.

Letöltés itt

10.jpg

Tetszett a cikk? Lájkolj minket Facebookon!

Rólunk

 

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://phonefanatics.blog.hu/api/trackback/id/tr5412138527

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

tulokimre 2017.01.22. 07:37:02

Jó cikk. Én még a Google Keep-et hozzátenném, az egyszerűbb, mint az Evernote és be is tudja olvasni a lefényképezett szövegek legtöbbjét.

Puskás Bettina 2018.07.09. 21:44:55

Én még a snapseed-et és a canva.com-ot is megemlíteném, utóbbinak mobil app-ja is van. :) azok is hasznosak lehetnek.
süti beállítások módosítása