NHL 24 Hungary

Nullázás az NHL két legjobbjának meccsén

2017. december 13. 11:36 - Denis Potvin

Megint megvolt a napi hetes. Ezúttal az Edmonton – a szezonban már harmadszor – vágott ennyit az eddig kiválóan teljesítő Columbus Szergej Bobrovszkij, majd az ötödik gól után beálló Joonas Korpisalo kapott. Connor McDavid karrirercsúcsnak számító 4 pontot (1+3) szerzett. Az Edmonton kapuját még csak a hetedszer kezdő Laurent Brossoit védte, aki a sérült Cam Talbotot helyettesítette. Ezen a meccsen az Oilers mind a négy sora jól dolgozott, összesen 11-en szereztek pontot, McDavid az utolsó 11 meccsén már 16-ot.

Egy szép sorozatnak lett vége, a Los Angeles nyolc győztes meccs után kapott nagy verést a New Jersey otthonában. Taylor Hall három lövéséből két gól esett, Cory Schneider kapujára pedig mindössze 17 Kings-lövés ment, amivel azért ritkán szoktak meccset nyerni. A Devils-védő, Will Butcher pályafutása 30. meccsén a 20. pontját ért el, ezzel a klub örökrangsárobán a hátvédek között a harmadik helyre ért be. A Los Angeles győzelmi sorozata volt eddig a leghosszabb ebben az idényben.

Összecsapott a két főcsoport jelenlegi legjobbja is, amelyből a Tampa jött ki jobban, miután nullára nyert St. Louisban. Andrej Vaszilevszkij 32 lövést fogott meg, Nyikita Kucserov ismét betalált, a 21. gólját ütötte, a Tampa története során először nyeri meg a St. Louis elleni párharc mindkét meccsét az alapszakaszban. Vaszilevszkij a hatodik az NHL történetében, aki 25, vagy annál kevesebb meccsen érte el a 20. győzelmet. A Washington úgy verte 5-2-re a Coloradót, hogy Alekszandr Ovecskin egyetlen árva pontot sem hozott össze, Jevgenyij Kuznyecov ellenben három gólpasszt adott.

A keleti két leggyengébb, a Buffalo és az Ottawa meccsén szoros hazai siker született. A Senators -0-3-ról próbált felállni, az utolsó percben, mikor már kapusa lekorcsolyázott, akkor sikerült a második gólt összehozni. A Toronto három győzelem után kapott ki Philadelphiában, úgy, hogy két harmad után még a Maple Leafs állt jobban, a Flyers az utolsó 15 percben fordított három góllal, Sean Couturier karriercsúcsnak számító 15. gólját szerezte. A Toronto első gólját szerző Patrick Marleau pedig az 1100 pontját érte el, az aktív játékosok között Jagt, Thorton és Marian Hossa után ő negyedik. A Chicago hosszabbításban tudta csak legyőzni a Floridát, Patrick Kane a harmadik percben döntött Patrcik Sharp 900. NHL-meccsén.

Szétlövés után verte a Minnesota a Calgaryt és a Carolina a Las Vegast. Hiába dominált a Calgary az első félidőben (10-1 volt a kapura lövések aránya), mégis kikapott. A Minnesotában a 41 éves Matt Cullen 21 éves NHL pályafutása 1395. meccsén a 250. gólját ütötte. A Carolina csak az ötödik körben tudta dűlőre vinni, a kapus Cam Ward 300. meccsét nyerte meg, az aktív kapusok listáján ő az ötödik, aki eddig a mérföldkőig eljutott. A Canes péneken fejezi be hatmeccses idegenbeli túráját, melynek során 7500 mérföldet utazott be.

St. Louis Blues-Tampa Bay Lightning 0-3

Buffalo Sabres-Ottawa Senators 3-2

Columbus Blue Jackets-Edmonton Oilers 2-7

New Jersey Devils-Los Angeles Kings 5-1

Philadelphia Flyers-Toronto Maple Leafs 4-2

Washington Capitals-Colorado Avalanche 5-2

Minnesota Wild-Calgary Flames 2-1 - szétlövés után

Chicago Blackhawks-Florida Panthers 3-2 - hosszabbítás után