Napi Nasi

2018.dec.16.
Írta: Napi Nasi Szólj hozzá!

Sajtos zabpehelytallér recept

A vasárnapi ebéd utáni tökéletes nasi!

Biztosan mindenki gondolt már arra, hogy amikor végez a vasárnapi ebéddel, még valami kis rágcsálnivalót szívesen elfogyasztana. Hát, ez most nekem is eszembe jutott, úgyhogy próbáltam is keresni valami egyszerű, gyors nasit. Mivel a sajtot nagyon szeretem, és a zabpehely is finom, gondoltam rossz nem lehet!

A hozzávalók:

  • 25 dkg zabpehely (aprószemű)
  • 5 ek teljes kiőrlésű liszt
  • 1 tk sütőpor
  • bors
  • 2 db tojás
  • 3 ek tejföl (sovány)
  • 1 ek paprikakrém (édes)
  • 20 dkg sajt

Az elkészítés szerencsére nem egy bonyolult művelet, még nekem is sikerült! Egy nagy tálba először beleöntjük a zabpelyhet és hozzáadjuk az öt evőkanál lisztet és a teáskanálnyi sütőport. Hozzáadjuk a sót és borsot is (nagyjából egy teáskanál kell ezekből), aztán hozzáütjük a két tojást. A tejfölnél kicsit eltértem a recepttől, mivel én egy teljes 175 grammos dobozt beletettem, ami több mint három evőkanál, de így sokkal könnyebben lesz keverhető a tészta, és lágyabb lesz az íze a nasinknak. Végére jöhet az evőkanál paprikakrém, és a reszelt sajt.

Ha az összetevőink a tálban vannak, jól össze kell keverni, majd gyúrni a tésztát. Ha már látszólag jól elkeveredett minden, egy órára tegyük a hűtőbe. Kivétel után nagyjából ez a látvány fogad minket:

48356810_643276239433762_8027047310741471232_n.jpg

Melegítsük elő a sütőt 170 °C-ra, és egy tepsit béleljünk kis sütőpapírral. A tésztát vegyük ki a hűtőből, majd kezdjünk el kis golyókat formálni belőle, hogy összeálljon. Utána ezt lapítsuk ki és úgy tegyük a sütőpapírra. (én egy fakanalat használtam a lapításhoz, tökéletesen működött) Amint megtelt a tepsi, tegyük a sütőbe és 15-20 perc alatt készre sütjük.

48385225_2214895778798190_6560993802306191360_n.jpg

Nekem nagyon bejött az íze, különösen az volt még jó benne, hogy az alja ropogósra sült, a teteje viszont lágyabb volt. Anyukám annyira imádta, hogy másnapra is rendelt tőlem egy adagot!

Forrás (recept)

Kellemes sütögetést mindenkinek!

Egy kis tízórai ajánlat

Mindannyian tudjuk, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés a nap során. Viszont sokan vagyunk úgy, hogy erre még sincs időnk otthon, vagy egyszerűen felkelés után nem vagyunk éhesek. Aztán elmegyünk munkába, iskolába, és tíz óra körül pedig már éhen akarunk halni. De ilyenkor még az ebédhez túl korán van, a reggelihez túl késő, mit lehet ilyenkor tenni?

Keresni egy tízórait! Lehetőleg olyat, ami tápláló, de nem laktat el annyira, hogy a pár óra múlva esedékes ebédet ne tudjuk megenni. Rengeteg lehetőség van erre.

Én kiemelném például a puffasztott rizsek, extrudált kenyerek választékát. Nagyon sok fajta van belőlük, mindenki megtalálhatja a magának leginkább kellemes ízt. Igaz, önmagában azért kicsit száraz fogyasztani, szóval keresni kell mellé még valamit. Na, itt aztán igazán kreatívak lehetünk. Gyakorlatilag bármi fogyasztható mellé, a lényeg hogy egészséges legyen! Lehet mellé gyümölcsöket, zöldségeket fogyasztani, de akár még felvágottat is tehetünk rá, hogy szendvicsként fogyasszuk. Sokkal jobban járunk így, mintha valami szénhidrátos péksüteményt ennék.

48369022_780381375654364_7187879923090980864_n.jpg

Az én választásom a mai napra viszont a joghurt volt. Napraforgós puffasztott rizst szereztem be, mellé pedig egy 0%-os gyümölcsjoghurtot. Én magam sem gondoltam volna, hogy ez egy jó kombó lesz, de gondoltam megér egy próbát. És, meg is érte! A sós és az édes harmóniája nagyon feldobja az alapból íztelennek tartott pufirizst. Tápláló és pont annyira lakik jól tőle az ember, hogy kibírja ebédig. 

48084640_803888019942875_6147797036235227136_n.jpg

Ne féljetek kísérletezni, próbáljátok ki a saját ötleteitekkel feldobni a pufirizst! Ha találtatok valami jót, ne féljetek megírni nekünk!

48378545_323214894949727_2484795493071192064_n.jpg

Gluténmentes,vegán Hókifli recept

Az alábbi receptet egyik kedves, lelkes olvasónk, Árszintye Erika osztotta meg velünk! Fogadjátok szeretettel! :)

A bejgli, hókifli, karácsonyi kekszek, mézeskalács és egyéb decemberhez köthető finomságok kihagyhatatlanok, ezért is gondoltam erre a receptre és rátok!"- írta Erika nekünk!

 

 

Hozzávalók egy szuper nagy adaghoz:

300 g Szafi Free Expressz lisztkeverék
100 g őrölt dió
120 g Szafi Reform eritrit
2 g Szafi Reform himalaya só
1 bio citrom héja (10 g)
 1 citromnak a frissen facsart leve
280 g szoba hőmérsékletű víz
+ liszt a gyúráshoz és formázáshoz


Tetejét a végén meg kell szórni Szafi Reform eritrit porral.

Elkészítés:
Pirítsuk meg száraz serpenyőben a diót és hűtsük és turmixgéppel őröljük meg.
Kavarjuk össze külön edényben a száraz és a folyékony hozzávalókat.
Öntsük őket egybe és gyúrjuk össze.
Pihentessük 10 percig.

Ezután lisztes felületen gyúrjuk át a tésztát és osszuk 28 egyforma darabra.
Mindegyikből sodorjunk 9 cm-es rudat és hajlítsuk kifli formára. (Úgy készítsük, mintha nudlit csinálnánk, a tenyerünk alatt sodorjuk meg úgy, hogy a két vége elvékonyodjon, ha ragadna a tészta kevés lisztet szórjunk alá.)
Rakjuk őket sütőpapírral borított tepsire.

(Ne legyenek egymáshoz közel, mert duplájukra fognak nőni!)

Sütése:
Előmelegített 180 fokos sütőben alsó-felső programon vagy légkeveréssel 20-25 percig süssük.

Várjuk meg, hogy langyosra kihűljön és szórjuk meg a tetejét eritrit porral.

Egészségetekre!

46709994_2132825293649666_1122871521107247104_o_1.jpg

Nálatok mi az a nasi, ami kihagyhatatlan decemberben? Küldjétek el nekünk!

 

Ha tetszett Nektek Erika receptje és úgy gondoljátok, Ti is szívesen megosztanátok velünk egyet, ne tartsátok magatokban!

 

 A Napi Nasi Csapata

Kipróbáltuk! Fou Fou Fitt Cukrászda

Pár nappal ezelőtt Instagram oldalunkon kérdeztünk meg Titeket arról, hogy szívesen fogadnátok-e egy újabb helyajánlót, ami a Fou Fou Fitt Cukrászda süteményeiből adna egy kis ízelítőt. A szavazás egyértelművé tette számunkra, hogy bizony ezt a helyet sem hagyhatjuk ki a listánkról. Ennek köszönhetően meg is született az újabb Kipróbáltuk! bejegyzésünk, fogadjátok sok-sok szeretettel!

A cukrászda fő profilja az egészséges sütemények készítése, elvitelre, rendelésre, vagy akár helyben fogyasztásra is. Hangulatos kis boltjuk a XIV. kerületben, a Nagy Lajos Király útja 117. szám alatt található. Könnyen megközelíthető autóval, saját parkolási lehetőséggel, illetve tömegközlekedéssel is. Na, de térjünk rá a lényegre!

Két süteményt választottam a kínálatból, amiből két-két darabot vittem haza, hogy a családdal együtt kóstolhassunk.

image001.jpg

Az egyik egy Ribizlis-túrós tortaszelet volt, a másik pedig egy csokis-málnás álom szelet. Mindkét sütemény paleo étrendnek megfelelően készül. 

paleolit diéta egy olyan gasztronómiai irányzat, amely célja a paleolit kori táplálkozás reprodukálása a mai viszonyok között. Mivel alkalmazása inkább életstílus, mint alkalmi diéta, így leginkább étrendnek tekinthető. Habár a különböző irányzatok hasonló alapokra épülnek, de kivitelezésben és elnevezésben mind hazánkban, mind külföldön vannak eltérések, és nincs hivatalosnak tekinthető változat. A paleolit táplálkozás célja az olyan, ún. civilizációs betegségek elkerülése, mint egyes érrendszeri betegségek (stroke, ischaemia), 2-es típusú cukorbetegség, magas vérnyomás, elhízás. Követői szerint evolúciós szempontú étrendnek is nevezhető, mert evolúciós szempontból vizsgálta meg ember és táplálkozás illetve betegségek kapcsolatát a történelemben visszamenőleg egyes kutatások segítségével. Az elmélet alapjait többen megkérdőjelezhetőnek tartják, sőt egyes szakmai szervezetek egyenesen nem is ajánlják alkalmazását. - Wikipédia

Ribizlis-túrós szelet

A torta alján található a piskóta , közepén egy túró réteg, a tetején pedig a ribizli. Mivel a termék gyakorlatilag minden-mentes ezért bizony számítani kell arra, hogy más íze lesz, mint egy hagyományos, megszokott hasonló tortaszeletnek. De miben más? Nem érezni rajta a tömérdek mennyiségű cukrot, hiszen ebben nincs is. Kevésbé édes, ami jobban kihangsúlyozza a túró és a ribizli ízét, ami nagyon jót tesz, mivel ez egy remek ízkombináció. A termék nagyon szép, esztétikus, szóval ez csakis egy egyértelmű ajánlás!

image003.jpg

Csokis-málnás álom szelet

A szelet szintén piskótából épül fel, közte egy réteg túróval és egy másik réteg málnával. A teteje dermedt csokoládé. Az első dolog ami nagyon meglepett és nem számítottam rá, hogy érezhető volt benne kókusz is. Ez a nem várt ízhatás nagyon kellemes világot adott az egész süteménynek. Az előzőhöz hasonlóan, ez sem tartalmaz cukrot (sem laktózt, sem glutént, és ezt még sorolhatnám ;) ) így itt sem szabad a tömény édes hatást várni. De csak ismételni tudom magam, az ízek így sokkal jobban érezhetőek, és megint egy nagyon jó kombinációt sikerült alkotni ezekkel a hozzávalókkal.

image002.jpg

Aki egy kis sütizésre vágyik, nyugodtan térjen be a boltjukba! Vendégszeretőek, kedves eladókkal találkozhatunk. Sőt, most ha helyszínen fogyasztotok, ajándék presszókávét is kaptok a sütemény mellé! Megéri kihagyni? Az kizárt!

Olyat sütünk, mint ... !

Sziasztok!

Legújabb rovatunk azért ezt a címet kapta, mert youtube videók alapján szeretnénk mi is elkészíteni azokat az egészséges nasikat, amiket magyar híres emberek már elkészítettek!

Első kiválasztottunk Kiss Virág lett, aki youtube csatornájára töltötte fel, hogy hogyan elkészíti a kedvenc cukormentes kekszüket Lilivel, aki a párjának a tesójának a kislánya!

kepkivagas.JPG

Íme az említett videó linkje: https://www.youtube.com/watch?v=Wkkhdl7fe3Y

Jómagam is egy Lili nevű lánnyal készítettem el, aki a húgom. Szeretünk együtt sütni, úgyhogy örült, hogy megkértem, hogy segítsen a blogra készíteni egy újabb finomságot. Nagyon segítőkész volt, jó hangulatban telt a sütés és így még gyorsabban elkészült ez az alapjában véve gyors és egyszerű keksz!

cats.jpg

A recept roppant egyszerű és nagyszerű!

Banános zabos keksz

Hozzávalók, ahogyan most mi készítettük el:

-5 banán (ha érett, akkor könnyebb összenyomni majd)

- 25 dkg zabpehely

- egy kevés fahéj vagy egy evőkanál holland kakaó

 

Elkészítése: 20-30 percet vesz csupán igénybe!

A banánt megpucoljuk, majd beletörjük egy tálba. Egy villa segítségével szétnyomjuk a banánt pépes állagúra, amibe beleöntjük a zabpelyhet, majd ízlés szerint fahéjjal vagy kakaóval ízesítjük még.

01kep.jpg

+1: Ha szeretnénk készíthetünk étcsokoládéval csokis banános kekszeket is!

02kep.jpg

 

180 °C -ra előmelegítjük a sütőt. A kész masszánkból kézzel vagy egy kanál segítségével a sütőpapírral kibélelt tepsinkre készítünk belőlük kis gombócokat, amiket kicsit villával kilapítottunk, pont úgy, mint Virágék a videóban!

03kepp.jpg

10-15 perc sütés után már kész is a banános kekszünk!

04kepp.jpg

Fontos: Tudjuk, hogy nehéz kivárni, de fontos, hogy csak kihűlve fogyasszuk!

Ajánljuk tízórainak és délutáni nasinak is!

Ha tetszett a recept és kipróbáltátok, írjátok meg nekünk Facebookon vagy Instagramon, illetve ha van valami jó receptötletetek azt se tartsátok magatokban, osszátok meg velünk, hogy kipróbálhassuk!

Ha ismertek hasonló nagyszerű recepteket, melyeket más híres emberek készítenek el, akkor szívesen várjuk őket Tőletek! Kinek a receptjét szeretnétek újraalkotva látni tőlünk? Jöhet nehezebb is, ne kíméljetek minket!

A Napi Nasi Csapata

Skinny Juice

A miskolci mellékutcán megbúvó apró csoda

Egyre jobban hűl a levegő, elkél már a vastagabb kabát. Hála az égnek viszont, a borongós téli idő még nem érkezett meg, gyönyörű napsütésben tündökölhet mind vidék, mind város. Hajlamosak vagyunk azonban a kellemes napsütés miatt kissé alul öltözni, melynek meg is tapasztaljuk korán a következményét, mert alattomos módon mégiscsak megérint bennünket a hideg levegő, és ha kellően nem erős az immunrendszerünk, könnyedén megfázhatunk. Persze a vitaminkészítmények szuper alapjául szolgálnak az immunerősítésnek, de ebben a bejegyzésben most valami olyat ajánlanánk nektek, amivel néha-néha színesebbé, s nem mellesleg egészségesebbé tehetitek a napjaitokat!

unnamed-1.jpg

A Skinny Juice az Észak-Kelet magyarországi régióban elhelyezkedő Miskolc városnának szépséges sétálóutcájának egyik kevésbé észrevehető, apró mellékutcájában található egészséges finomságokat kínáló üzlet. Nyáron lehetőség van kint a szabadban, a csendes kis mellékutcában elfogyasztani amit vásároltunk, de a hideg időben sem kell aggódnunk, hiszen odabent is bőven elférünk, habár az üzlet nem óriási.

A választéka rendkívül széleskörű, juice-okból 21 állandó italt találhatunk  a hűtő polcain, amelyeket minden reggel frissen készítenek, illetve minden hónapban van 5 speciális limitált kiadású juice is, a szezonnak megfelelő ízharmóniában. 8 kategóriában találunk egyenként 3 ajánlatot, mind gyömülcs, mind zöldség alapból, de persze vegyes kombinációban is!

unnamed-6.jpg

unnamed-2.jpg

 

Emellett találunk friss salátákat, szendvicseket, illetve kávékat, egyéb frissítő italokat és krémpoharakat is egészséges kiadásban!

unnamed_2.jpg

unnamed-5.jpg

Ha Miskolc környékére látogattok, a gyönyörű látnivalókat nem érdemes kihagyni a városban és környékén, ha pedig már az utatok úgyis Borsod megye szívébe vezet, a Skinny Juice-zal is érdemes kiszínezni a napot!

Ha kedvet kaptatok kipróbálni a helyet, vagy esetleg más egészséges mini-mennyországról tudtok országszerte, ne habozzatok írni nekünk! 

szerkesztette: Barbi

article_600x500.jpg

Diabetikus kekszcsalád

Végre elérkezett a várva várt második kipróbáltuk bejegyzés a blogunkon! Az előzőhöz képest változás lesz, hogy most nem egy helyszínt próbáltam ki, hanem egy bizonyos termékcsaládot.

November 14-én volt a Diabétesz világnapja, ezzel kapcsolatosan sok posztot láthattatok insátnkon és receptekkel vártunk Titeket. Lezárásul a gullón termékcsaládról olvashattok. Három fajta terméket vásároltam. Nem nehéz beszerezni őket, Tesco hipermarketekben megtalálhatóak.

46317267_200374154176732_6376627254474047488_n.jpg

Az első termék amit kipróbáltam, egy teasütihez hasonló keksz volt. Állagra nem volt sok különbség. Kicsit lágyabb, de azért ropogós hatása volt, elolvad a szánkban. Viszont ami feltűnt, hogy sokkal kevésbé édeskés, mint egy hagyományos teasüti. Mint már említettem, ezek diabetikus kekszek, 100%-ban cukormentesek. Őszintén, nem rosszabb egyáltalán a hagyományosnál. Sőt ad neki egy kis specialitást a kevésbé édeskés íze. A csomag 170 grammos, amikor vásároltam 319 forintba került, szóval nem mondható drágának.

46403299_325107454954083_3183548902187991040_n.jpg

A második a tipikus amerikai sütemény volt, csokidarabokkal a tetején. Kíváncsi voltam nagyon, hiszen a csoki is cukormentes. Amikor felbontottam, enyhe csalódás ért. A képpel ellentétben kicsit más formájú illetve méretű sütemény fogadott.Viszont a csokidarabkák mennyisége a sütiken kifogásolhatatlan, és még finom is. Szóval az első meglepetést kompenzálta is a második. Teljesen olyan hatást kelt, mint egy cukros változat, nekem nagyon tetszett a termék összességében. A csomag 125 grammos, a vásárlásom napján 340 forintba került.

46353089_328176804433406_5200340462057029632_n.jpg

Harmadikra hagytam a személyes kedvencemet, amire a leginkább vártam. Az első ránézésre Oreo keksz utánzatnak tűnő képen lévő nasi a kibontás után is elég hasonlónak tűnik. Ez persze nem probléma, rengetegen szeretik az ilyesfajta kekszeket. A külső csokis keksz borítása nagyon finomra sikerült, hajaz az Oreo izére. A töltelék is finom, csak egy kicsit kevésnek találtam benne az adagot. A keksz erős íze mellett szinte elveszik a töltelék, ami nem annyira előnyös, de összességében finom a termék. 210 grammos kiszerelésekben kapható, ami vásárláskor 556 forintba került.

46445053_551745865295587_5299019929842876416_n.jpg

Igazából nem csalódtam a gullón termékcsaládban, nagyjából azt adta, amit várni lehet tőle. Egy finom, diabetikus nasit. Ár-érték arányban szerintem teljesen rendben van, hiszen ennél sokkal drágább diabetikus termékeket is találni a hipermarketek polcain. Na, de hogy mikorra ajánljuk? Mivel ezek elég nagy kiszerelések, ezért leginkább vendégek hívásakor, egy tányérra szépen elrendezve, több fajta terméket kipakolva nagyon mutatós kis rágcsálnivalót lehet készíteni. 

Fitt és egészséges túrógombóc

 

45482564_1629816980497566_9142781218973024256_n_1.jpg

 

Az alábbi receptet egyik kedves, lelkes olvasónk, Farkas Bettina osztotta meg velünk! Fogadjátok szeretettel! :)

 

 

Hozzávalók (a mennyiségeket nyugodtan lehet variálni, akár duplázni):

·         500 gr túró

·         250 – 300 gr aprószemű zabpehely

·         3 tojás

·         icipici só

·         édesítő (akár méz)

 

Hempergetéshez használhatunk:

·         szeletelt mandula

·         kókuszreszelék

 

Tetejére pedig:

·         joghurtos öntet, mely 1 doboz natúr (cukormentes, mindenmentes) joghurt

 

 

 

Az elkészítése nagyon egyszerű, hiszen csak összekevered a zabot, a túrót és a tojást egy kevéske sóval és annyi édesítővel (vagy mézzel), amennyivel te szeretnéd. Gombócokat gyúrsz belőle és a forrásban lévő vízben megfőzöd őket. Akkor főttek meg a gombócaink, ha feljöttek a víz tetejére! Az én esetemben kókuszreszelékbe hempergettem a kész gombócokat, de pirított és szeletelt mandulába is lehet, hiszen mind a két módon isteni finom lesz! Tálaláskor natúr joghurtot csurgatunk rá.

                                           Készen is van a fitt és egészséges túrógombóc!

 

 

Érdemes kipróbálni, mert tényleg nagyon könnyű elkészíteni és rendkívül finom! Nem beszélve arról, hogy rengeteg fehérjét és lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz!

 

Ha tetszett Nektek Betti receptje és úgy gondoljátok, Ti is szívesen megosztanátok velünk egyet, ne tartsátok magatokban!

 

 A Napi Nasi Csapata

 

 

Vegán Rafaello

45643540_1100883560088088_5233536328712323072_n.jpg

Vegán Rafaello

Az alábbi receptet egyik kedves, lelkes olvasónk, Piróth Inez osztotta meg velünk! Fogadjátok szeretettel! :)

Hozzávalók:

  • 20 dkg édesítő
  • 1,5 dl növényi tej
  • 40 dkg kókuszreszelék
  • 35 dkg tejpor/ 10 dkg növényitejpor
  • 25 dkg margarin

Elkészítés:

  1. Első lépésként a tejet felforraljuk, majd hogy langyosra hűljön, de semmiképp se hűljön ki!
  2. A margarint belekeverjük a tejbe, az édesítővel, tejporral és a kókuszreszelék felével együtt.
  3. Pár órát (4-5) a hűtőben hagyjuk összeállni, majd formázzunk kis gömböket belőle.
  4. A belsejébe mogyoró is rakható, de nélküle is csodás íze lesz.
  5. Kókuszba forgatjuk a gombócokat.
  6. Ízlésesen tálaljuk és egészséggel fogyasztjuk! :)

Ha tetszett nektek Inez receptje és úgy gondoljátok, Ti is szívesen megosztanátok velünk egyet, ne tartsátok magatokban!

A Napi Nasi Csapata

Donut worry, be healthy

Fánk evése bűntudat nélkül? Többé nem kell lemondanod vagy bűntudattal enned ezt a nasit, ugyanis hoztunk pár tippet ismét Nektek!

Sziasztok! Legújabb blogunkban megosztjuk veletek, hogy miért lyukas a fánk, honnan is ered, és persze mi is kipróbáltunk egy szuper egészséges es finom receptet!

Kezdetben a fánk nagyon édes , pufi, olajban tocsogó volt és igény szerint lekvárral töltötten ették. Ezt pedig később felváltotta az amerikaiak nagy kedvence, a mázzal bevont fánk. Ez egy olyan univerzális nasi, amit mindenki máshogy készít el.

"A legenda úgy tartja, hogy az első nyomai egy 1803-ban megjelent amerikai szakácskönyvben lelhetőek fel, ahol holland telepesek által készített olajban sült kelt tésztalabdákról szól még a recept, a jellegzetes luk pedig állítólag 1847-ben került a fánkokba, mégpedig azért, mert egy bizonyos Hanson Gregory nevű fiatalember, aki hajószakácsként dolgozott, megelégelte, hogy a fánkjainak nem sül át a belseje, ezért nagy leleménnyel kiszúrta a tésztalabdák közepét- és láss csodát - át is sült, mutatós is lett a frappáns megoldásként született újfajta fánk." (Forrás:www.cookta.hu)

A tipikus amerikai lyukas fánk elkészítéséhez ma már vásárolhatunk fánksütő tepsit, de ha nincs otthon, akkor se essünk kétségbe, megmutatjuk mi hogyan csináltuk!

Na de nézzük az egészséges fánk receptünket!

Hozzávalók: tönkölylisztes verziónkhoz

- 80 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt (helyettesíthető rizsliszttel/kókuszliszttel/diabetikus liszttel)

- 4 dkg élesztő

- 20 dkg növényi margarin

- 4 db tojás

- 4 dl kókusztej ( helyettesíthető mandulatejjel )

- 2 ek. eritrit (helyettesíthető akár mézzel)

 A lisztben elkeverjük az eritritet, belemorzsoljuk a margarint, majd az összekevert masszában csinálunk egy kis lyukat. Abba az élesztőt, langyos tejet, majd a felvert tojásokat elkeverjük.

received_249601112578966.jpeg

Miután szépen összeállt a tésztánk letakarva pihentetjük, még meg nem kel.

received_306369469959366.jpeg

Ha szép nagyra nőtt, liszt segítségével nyújtsuk egy kicsit ki, de körülbelül egy centis vastagságot nyugodtan hagyjunk neki! Szúrjuk ki a kerek fánkokat egy pohár segítségével, s már mehetnek is a sütőbe sütőpapírra téve.

received_284067828886886.jpeg

A sütőt előmelegítjük 180°C -ra légkeveréssel. Süssük 10-15 percig, s miután kihűlt díszíthetjük is.

Tipp: Mi a sütőben sütést ajánljuk, mert így nem tudja megszívni magát a tészta sütés közben felesleges olajjal. 

Egészséges máznak ajánlanánk :

1) Krémes mázat készítettünk hat evőkanál görög joghurtból, frissen facsart citromléből, reszelt citromhéjból és 50 gramm eritritporból.

2) Őrölt fahéjat kevertünk össze eritritporral és azzal szórtuk meg az elkészült darabokat. Fahéj azért lehet jó választás, mert segít egyenletesen tartani a vércukorszintet. Díszíthetjük almagerezdekkel ( vagy bármilyen gyümölccsel).

3) Esetleg olvasszatok fel minimum 65%-os étcsokoládét, és mártsátok bele a fánkokat, majd ha még ínycsiklandóbbá szeretnétek tenni, akkor sótlan, morzsolt mogyorót is szórhattok rá.

Íme a három tipp képen is :

received_256609465201086.jpeg

 

Februárban, mikor beköszönt a fánkszezon, ne felejtsétek el az ötleteinket. Addig is kellemes és egészséges sütögetést kívánunk Nektek!

A Napi Nasi Csapata

 

 

 

 

 

Sütőtökös pite

A CH mínuszos spiced pumpkin pie

Az évnek ezt a szakaszát kifejezetten szeretem, mert szárnyalhat a fantáziám! Évről évre a különféle arcfestések mellett finomabbnál finomabb sütemények receptjét próbálom ki, s ez nem maradt el idén sem. A töklámpás faragás kemény munka, megéhezik az ember közben, így hát kitaláltam, hogy egy igazi amerikai sütőtökös pite receptet bolondítok meg CH csökkentett (magyar) hozzávalókkal! Az alábbiakban tehát ennek a receptjét olvashatjátok az ünnepi különkiadásunkban, Barbi konyhájából.

img-6754.JPG

Hozzávalók:

  • 50 dkg Lowcarb Norbi liszt
  • 1 csomag sütőport
  • egy csipet só
  • 20 dkg Lowcarb eritrit édesítő + 2 evőkanál
  • 15 dkg vaj
  • 2 egész tojás
  • 3-3,5 dl 1,5%-os tej
  • 2 kg sütőtök
  • 50 dkg mascarpone
  • 1 csomag Lowcarb vanilla sweet
  • 5 dkg barna cukor
  • fahéj

Elkészítés:

  1. A sütőtök sütési ideje kb 80-90 perc, ezért érdemes azzal kezdeni!
  2. Keverjünk össze 2 evőkanál eritrit édesítőt egy teáskanál fahéjjal.
  3. A tököt vágjuk fel 8-9 darabra, és szórjuk meg a fahájjas édesítővel.
  4. Tegyük be a sütőbe 30 percre 200 fokon, 30 percre 220 fokon, majd 30 percre 180 fokon.

Amíg sül:

  1. A lisztet, a sütőport, a sót, az édesítőt és a tojást összekeverjük, közben folyékonnyá olvasztjuk tűzhelyen a vajat, s ezt is hozzáadjuk. 
  2. A tejjel ezután lazítjuk a tésztát, kb. 3-3,5 dl elegendő belőle.
  3. Béleljük ki a sütőformánkat/tepsinket a tésztával. Nem szükséges kivajazni, mert a tészta nem tapad bele.

img-6792.JPG

img-6793.JPG

Ha kész a tök:

  1. Egy tálba kanalazzuk bele a sült tököt, adjuk hozzá a mascarponét, 1 csomag Lowcarb vanilla sweet édesítőt, 5 dkg barnacukrot, 1 teáskanál fahéjat.
  2. Mindezt keverjük össze.
  3. Ezután a tészára helyezzük rá a sütőtökös krémet, majd ha hagytunk tésztát, mehet a tetejére is.
  4. Sütőben süssük még az egészet 30 percig.

+1 Tojással kenjük meg a tésztát, amennyiben tettünk a pite tetejére.

img-6794_1.JPG

Ha tetszett a recept, és kipróbáltátok, írjátok meg nekünk a Facebookon vagy Instagramon. Ha kipróbáltatok valami más hullajó receptet, akkor pedig ne tartsátok magatokban, osszátok meg velünk is, hogy kipróbálhassuk!

 

Tiramisu

Rumos-kávés hideg édesség

Ha a sütemények készítésére gondolunk, ami elsőként az eszünkbe jut a sütő, sütőforma, tepsi, tészta, szénhidrát... Na de mi a helyzet akkor, ha a nassolnivalónk nem egy szokványos sütős süti, hanem valami hideg finomság? Az alábbiakban egy szénhidrátcsökkentett kávés nyalánkság receptjét olvashatjátok. Habár odakint már éppen elég hideg van, a tiramisut kellemes desszertként fogyasztani az ebéd után, vagy csak ha megennénk valamit napközben, de mégsem tudjuk mit. Az elkészítése is nagyon egyszerű, különösebb cukrász érzéket sem igényel!

unnamed_1.jpg

Hozzávalók:

  • 1 -1,5 zacskó Update lowcarb babapiskóta
  • 250 g mascarpone
  • 2,5 dl Sugarfree Hulala tejszín
  • 1 db főzés nélküli csökkentett cukortartalmú vaníliapuding
  • 4 dl Alpro unsweetened szójatej
  • 1 evőkanál Update lowcarb eritrit édesítőszer
  • 3 db Sweetab cappuccino
  • 1 db rum aroma
  • 2 db Update vanilla sweet
  • őrölt fahét
  • zsírszegény kakaópor

 0.jpeg

Elkészítés:

  1. A Hulala tejszínt verjük habbá az 1 kanál eritrit és a 2 db vanilla sweettel.
  2. A főzés nélküli pidingot keverjük el a 4 dl tejjel.
  3. Keverjük mindezt össze, és adjuk hozzá a mascarponét, majd keverjük addig, amíg egy egységes krém nem lesz belőle.
  4. 3-4 dl vizet forraljunk egy lábasba, majd keverjük el benne a kávéport még a tűzhelyen! Ehhez adjuk hozzá a rum aromát, majd tegyük le a tűzhelyről.
  5. A babapiskótákat pár másodpercig áztassuk meg a rum aromás kávéban. Célszerű a babapiskótákat egyesével bele tenni, majd amint megszívta magát kávéval, egyből kivenni a tálból, mert hajlamos túl nedvessé válni.
  6. Egy nagyobb tál aljára szórjunk egy kis kakaóport és fahéjat, majd rakjuk egy sorba rá a kávés babapiskótákat.
  7. A piskótaréteg tetejére öltsük rá a vaniliás habunkat, majd szórjuk meg a tetejét kakaóporral és egy kis fahéjjal.
  8. Tegyük be a hűtőbe, és amikor kellően lehűlt (min. 6-7 óra) fogyasszuk bűntudat nélkül!

0-2.jpeg

Ha tetszett a recept és esetleg ki is próbáltátok, írjátok meg nekünk Facebookon vagy az Instagarmon!

Na de mitől Vidám a Mókus?

Kipróbáltuk a Vidám Mókust a KÖKI terminálban

Megérkezett az első Kipróbáltuk! bejegyzés a blogra! Bizony, hiszen nálunk nem csak receptekről olvashattok, hanem ajánlásokat is. Főként budapesti egészséges nassoló helyeket fogunk meglátogatni, amikről megpróbálunk minél részletesebben beszámolni Nektek. Fogadjátok nagy szeretettel és nassolni vágyással az első tesztünket!

Választásom a KÖKI terminálban található Vidám Mókusra esett. Igazából én is Facebook-on találkoztam egy hirdetésükkel és elnyerte a tetszésem. Ötletes, aranyos névválasztás, emellett pedig rengeteg egészséges nasi található náluk. Náluk aztán tényleg minden van, legyen az glutén-, laktóz-, cukormentes (vagy akár mind a három egyben!). Na, de nézzük is meg, hogy miket kóstoltam meg náluk a hétvégén.

Amikor megérkeztem a pultjukhoz, az a látvány fogadott, amire számítottam. Rengeteg, jobbnál jobb ízletes finomság tárult elém. Rengeteg termék, itt tényleg mindenki megtalálhatja azt, amit szeret. Nem tudsz dönteni? Ez sem baj! Az eladó nagyon segítőkész, szívesen beszél a választékról. Sőt, még kóstolóra is van lehetőség, ha nem vagy biztos a választásodban. A vásárlás egyszerűen működik. Minden terméken fel van tüntetve az ára 10 dkg-ra számolva. A legtöbb termék lédig, de van lehetőség előre elkészített válogatásokat is elvinni. Amit külön kiemelnék, hogy lehetőség van bankkártyás fizetésre is, ami sokaknál fontos szempont.

napinasi-5.jpg

 

Na, de térjünk a lényegre!

Első kóstolásom egy joghurtos eper volt. Én például imádom az epret, de azért ez a legtöbb emberről elmondható szerintem. Úgy kell elképzelni, hogy egy egész szem eper van bevonva ezzel a joghurtos, picit talán a fehér csokira emlékeztető ízű mázzal. Hát, elképesztő volt. Nagyon finom volt. Azt nem is említettem, hogy liofilizált gyümölcsökkel dolgoznak, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy fagyasztva szárítják. Ennek a lényege, hogy a vitaminok és értékes összetevők nem távoznak szárítás közben illetve az ízek is megmaradnak, és ez természetesen nem tartalmaz hozzáadott cukrot és adalékanyagot sem. 
Második körben egy étcsokoládés eper következett. Tökéletes párosítás, nekem legalábbis tuti. Ezzel a kombóval bárkit le lehet venni a lábáról, az biztos. 

napinasi-3.jpg

 

Végül pedig azokról a csemegékről írnék pár sort, amiket hazavittem.
Hatalmas gumicukor rajongó vagyok, így amikor megláttam, hogy bizony, itt még ilyen is van, egyértelmű volt, hogy ebből vinnem kell. Őszinte leszek, nem csalódtam. És még a lelkiismeretem is jobban érzi magát így, hogy egészséges.
A másik termék pedig egy pár darab almás fahéjas joghurtos rudacska volt. Ez gyakorlatilag egy almatekercs, fahéjjal megszórva és olyan hasonló joghurtos mázzal bevonva mint a fent említett epernél. Itt már három íz kavarodik, de egyáltalán nem érezhető töménynek, nagyon jók az arányok.

napinasi-6.jpg

Kiknek ajánlanánk a Vidám Mókust? Mindenkinek, aki szereti a főként gyümölcsökből, zöldségekből készült bevonatos finomságokat.

napinasi-4.jpg

Köszönjük, hogy velünk tartottatok az első Kipróbáltuk! bejegyzésnél! Hamarosan újabb poszt érkezik!

- Zoli

Vendégváró nasi tipp egy csodazöldségből

Kedves Olvasóink!

Eheti receptajánlónkat ma „meghintjük” egy „csodazöldség” megismerésével.

Ennek a csodazöldségnek rengeteg szuper hatása van, ezért választottuk mi is a mai receptünk fő alapanyagához. Sőt rendkívül érdekes, hiszen kívülről uborka, belülről viszont tök. Hogy mi is ez?

Az említett növények tulajdonságait hordozó, igazi nyári zöldségféle nem más, mint a cukkini!

Azonkívül, hogy rendkívül egészséges, hiszen magas ásványi-anyag tartalmú növény, amiben megtalálható a C-vitamin és B9-vitamin is, a legszigorúbb diétákba is bátran fogyasztható.

Tartalmaz többek között káliumot, foszfort, cinket, magnéziumot és kalciumot is, ezen felül gazdag A-, B1-, B2- és B6-vitaminokban is. Kiváló folsavforrás, illetve pozitív élettani hatás rejlik még magas rosttartalmában is. Béta-karotin és C-vitamin tartalmának köszönhetően védi az érfalakat, csökkenti vagy akár enyhíti az asztmát, illetve segít megakadályozni az ízületi és reumatikus panaszokat is. Kiváló antioxidáns-forrást jelent szervezetünk számára, ennek tudható be, hogy csökkenti a káros sejtmutációk kialakulásának kockázatát.[1]

Fogyasztani gyakorlatilag bármilyen formában lehet. Nyersen, sütve és főzve is tálalhatjuk!

Mi ma a sütést választottuk. Tökéletes nasi, vendégváró falat, vagy akár köret is lehet!

Gyorsan elkészül és isteni finom. Lássunk is neki.

Zöldfűszeres-bundás cukkinihasáb

Hozzávalók:

  • 4-5 cukkini
  • reszelt parmezán, vagy amilyet szeretünk
  • 1-2 pohár szénhidrát csökkentett Update morzsa
  • ½ pohár teljeskiőrlésű liszt (vagy Norbi liszt vagy zabkorpa)
  • 4 tojás
  • 1 ek. frissen apróra vágott petrezselyem
  • 1 ek. az alábbi zöldfűszerekből: kakukkfű, oregano, bazsalikom

Elkészítése nagyon egyszerű. Először hámozd meg a cukkinit, majd vágd hasábokra.

pageee.jpg

Keverd össze egy tálban a morzsát, a reszelt parmezánt ( vagy amilyen sajtot választottál), a zöldfűszereket és a sót. Ízlés szerint borsozhatod is. Panírozd be vékonyan a hasábokat.

cats02.jpg

Tipp: Ha sok apró dolgot kell paníroznunk, használjunk bátran dobozokat, így nem kell egyesével megforgatni a panírban a hasábokat, hanem egyszerűen rárakjuk a tetejét a doboznak és összerázzuk azt. Ezzel a technikával időt is spórolhatunk!



cats044.jpg

Kapcsold be a sütőt 200 fokra. A tepsidet béleld ki sütőpapírral, helyezd rá a cukkiniket kis távolsággal egymástól. Mehet is az előmelegített sütőbe, 20-22-perc alatt isteni finom ropogósra sütjük!

Tipp: Használhatunk durvább őrlésű zsemlemorzsát a ropogósabb ízélményért!

 aa.jpg

Tálalhatjuk a vendégeinknek joghurtos vagy paradicsomos mártogatóval! 

Ha tetszett nektek a recept, és kipróbáltátok, küldjetek róla fotót nekünk a Facebookon vagy taggeljétek be rajta a Napi Nasi-t Instagramon. Amennyiben rendelkeztek jól bevált receptekkel, egészséges alapanyagokból, ne habozzatok azt is csatolni az üzenetben, szívesen látunk minden ötletet egy Ti ajánlottátok szekció keretein belül!

 

[1] https://www.femcafe.hu/cikkek/egeszseg/egy-sokoldalu-zoldseg-a-cukkini

Meggyes pite

Szénhidrátcsökkentett verzió

Habár már elmúlt a meggy szezon, ha ügyesek voltunk, sikerült beraktározni a fagyasztóba egy kis nyári gyümölcsöt. Az egész nyáron átívelő hőségben nekünk sem volt ám kedvünk belobbantani a sütőt, azonban mostanság már a lehűlt hőmérséklet is +1 indokot ad arra, hogy süssünk, azaz nassoljunk is valamit. Nade, ezt hogyan is vigyük véghez bűntudat nélkül? A most következő bejegyzésben egy szénhidrátcsökkentett meggyes pite receptet olvashattok.

Hozzávalók:

  • kb. 50 dkg magozott meggy
  • 20 dkg Update1 Norbi liszt
  • 6 dkg Zero Update1 édesítő
  • 4 tojás 
  • 1 csomag sütőpor 
  • 1 dl 1,5% tej
  • 1 dl kókuszolaj

collage2.png

Opcionális:

  • vanília 
  • Fahéj 
  • Citromhéjreszelék
  • Update1 vanilla/cinamon sweet édesítők

Elkészítés:

  1. A tojásokat szétválasztjuk, és a fehérjét az édesítővel felverjük habbá. (6 dkg)
  2. Hozzáadjuk a tojás sárgáját, az olajat és a tejet, majd tovább keverjük.
  3. Végül beletesszük a lisztet és a sütőport, plusz az esetlegesen kiválasztott extra opcionális hozzávalót.
  4. Az egységes tészta masszát sütőpapírral kibélelt/kilisztezett/olajozott tepsibe tesszük.

collage3.png

Fontos! Míg általános recepteknél kb. 20 dkg cukor javasolt az elkészítéséhez, érdemes figyelembe venni az update1 zero édesítő erőteljes ízét, ahogy szokás mondani, “negyed annyi is elég belőle”, (mi a receptben most 6 dkg-mal dolgozunk) de ha édesen szeretjük a pitét akkor fel lehet dobni az opcionális listában is olvasható vanilla/cinamon sweet édesítőkkel, melyeket szintén könnyen beszerezhetünk lowcarb üzletekben.

  1. A tészta egyenletes eloszlatása után, a meggyet a tetejére szórjuk, majd előmelegített légkeveréses sütőben 20-25 perc alatt aranybarbára sütjük.
  2. Ízlésesen tálaljuk. 

collage5.png

Ha tetszett nektek a recept, és kipróbáltátok, küldjetek róla fotót nekünk a Facebookon vagy taggeljétek be rajta  a Napi Nasi-t Instagramon. Amennyiben rendelkeztek jól bevált receptekkel, egészséges alapanyagokból, ne habozzatok azt is csatolni az üzenetben, szívesen látunk minden ötletet egy Ti ajánlottátok szekció keretein belül! 

I don't go long without eating. I never starve myself: I grab a healthy snack. - Vanessa Hudgens

süti beállítások módosítása