LockerRoom

NFL, NBA és minden más...

Super Bowl LII - előzetes

2018. február 03. 20:21 - LockerRoom Szabi

Eljött tehát a szezon utolsó mérkőzése, a Super Bowl, amiben idén a New England Patriots és a Philadelphia Eagles játszik majd egymással. A félidőben Justin Timberlake lép fel, a himnuszt pedig Pink énekli majd.

 

Philadelphia Eagles (1.) @ New England Patriots (1.) - hétfő 0:30

 

A két csapat utoljára jó régen találkozott egymással, konkrétan 2015-ben, amikor is az Eagles a New England otthonában tudott győzni 35-28-ra. De persze a legérdekesebb meccsük a mostani szempontjából a 2005-ös Super Bowl, amikor ugyanez volt a párosítás és 24-21-re győzött a Patriots. Nyilván nem tudunk sok mindenre következtetni abból a meccsből, hiszen egyetlen játékos maradt meg a két csapat keretéből, Tom Brady, aki azon a meccsen nyerte 3. gyűrűjét.

Az egyik oldalon ligaelit egységek találkoznak. A New England támadósora abszolút a legjobbak között volt, különösen a passzokat tekintve, de futásokkal is a 10. legtöbb yardot haladták előre. Az egység összes fontos játékosa hadra fogható lesz a meccsen, ugyanis Rob Gronkowski is felépült az agyrázkódásából amit a Jaguars elleni főcsoport döntőn szedett össze. A Philadelphia védelme szempontjából az lesz a kulcs, hogy mekkora nyomást tudnak helyezni Brady-re. Ugyanis ha mindig lesz kényelmesen 4-5 másodperce végignézni a célpontjain biztos, hogy valaki üresre tudja majd játszani magát. Danny Amendola, Brandin Cooks és Chris Hogan túl jó elkapók ahhoz, hogy mindig le lehessen őket védekezni, bár a Patrick Robinson, Jalen Mills, Ronald Darby cornerback hármas is brutálisan erős.

Ha a Philadelphia Eagles támadóegysége van pályán, akkor ugye a nagy sztori, hogy Nick Foles csereirányítóként mennyire jól játszik eddig a rájátszásban. A Carson Wentz-zel szárnyaló offense az alapszakasz végén elég aggasztóan játszott, de a playoffra összeszedték magukat és újra veszélyesek tudnak lenni mint a földön, mint a levegőben. A New England védelme egyik mutatóban sem kiemelkedő, de tudjuk nagyon jól, hogy ők sokszor a kulcspillanatokban, a legfontosabb meccseken játszanak a legjobban. Matt Patricia utolsó meccsén dirigálja majd a védelmet, így személyesen neki is szeretnének bizonyítani a Pats védői.

A special teameket tekintve Stephen Gostkowski és Jake Elliott is a liga jobb rúgói közé tartoztak az alapszakaszban, de komoly különbség, hogy Gostkowski ezt közel 10 éve mondhatja el magáról, míg Elliott újonc. A punterek Ryan Allen és Donnie Jones, mindketten átlagos teljesítményt nyújtottak, de Jones rúgásai egyébként átlagban 2 yarddal távolabbra szálltak, mint Ryan-éi. A visszahordók közül a Patriots-osok a jobb nevűek, a kirúgásoknál Dion Lewis, a puntoknál leginkább Danny Amendola fog szerepelni.

A LockerRoom tippje: Patriots 

Szólj hozzá!

LockerRoom Awards - 2017.

2018. január 28. 18:18 - LockerRoom Szabi

A Super Bowl előtti gálán osztja majd ki szokás szerint az éves díjakat az NFL, így mi is kiosztjuk a saját díjainkat, illetve megpróbáljuk megtippelni azt is, hogy az NFL által kiosztott díjakat kik kapják majd. Fontos kiemelni, hogy ezeket a díjakat az alapszakaszban nyújtott teljesítmény alapján kapják meg a játékosok vagy edzők, így az, hogy mi történt a rájátszásban, nem számít.

 

NFL Awards:

MVP: Tom Brady (QB), New England Patriots

 

Brady a legtöbb passzolt yarddal zárta az alapszakaszt, és passer ratingben, valamint passzolt touchdownokban is az első háromban volt. Carson Wentz sérülésével eléggé egyedül maradt az MVP harcban, hiszen ez a díj általában a legjobb csapatok irányítói közül az egyikhez kerül. Plusz Bradyt egy külön státuszba emeli az, hogy már 40 éves és így játszotta le élete egyik legjobb szezonját, ami minden sportban komoly teljesítménynek számítana.

 

 

Az Év Támadója: Todd Gurley (RB), Los Angeles Rams

 

Igazság szerint ez a díj sokszor ugyanoda kerül, ahova az MVP trófea, de hogy ne ismételjük nagyon magunkat, itt Gurleyt hoztuk ki győztesnek. Valószínűleg az MVP harcban is az egyetlen kihívója ő Bradynek, csapata támadójátékának a Rams esetében ő volt a kulcsa, nem annyira Jared Goff. Gurley futott yardokban második lett, de az utolsó hét előtt még vezetett, csak Sean McVay úgy döntött, hogy inkább pihenteti a sztárjait a 17. fordulóban. Futóként nagyon sok elkapást is bemutatott, 788 yardjával csapata második legjobb elkapója volt.

 

 

Az Év Védője: Calais Campbell (DE), Jacksonville Jaguars

 

Ezt a díjat idén nagyon nehéz egyértelműen odaadni egy játékosnak, hiszen igazából senki nem emelkedett ki annyira, mint mondjuk JJ. Watt vagy Khalil Mack az elmúlt években. Így a liga legjobb védelmének legjobb pass rusherét, Campbellt választottuk, aki 14,5 sackjével második volt a ligában, és rengeteg nyomást is generált emellett. Utoljára 2010-ben fordult elő egyébként, hogy ne védőfalember vagy linebacker kapja ezt a díjat, de idén azért van erre némi esély, cornerback poszton Jalen Ramsey vagy Xavier Rhodes is csodálatos szezont hoztak.

 

 

Az Év Támadó Újonca: Kareem Hunt (RB), Kansas City Chiefs

 

Ez is egy érdekes díj lesz, hiszen Hunt mellett Alvin Kamara vagy JuJu Smith-Schuster győzelme is teljesen megérdemelt lenne. Viszont Hunt lett végül 2017 legjobb futója, övé a rushing title, ami egy újonctól hatalmas teljesítmény. A Kansas City által mutatott jó forma az év első felében neki is legalább annyira volt köszönhető, mint Alex Smithnek.

 

 

Az Év Védő Újonca: Marshon Lattimore (CB), New Orleans Saints

 

A Saints védelme évekig közröhej tárgyát képezte, Drew Breeséknek csak úgy volt esélyük meccseket nyerni, ha minden héten 30-35 pontokat pakoltak fel a támadóoldalon, hiszen ennyit mindig kapott a defense. Idén ez nagyot változott, és ennek egyik fő letéteményese Marshon Lattimore volt, aki rögtön első számú cornerback lett és kiválóan meg is oldotta a rábízott feladatokat. 5 interceptiont szerzett, Pro Bowlba választották, nem sok kétség fér hozzá, hogy megérdemelten kapná meg ezt a címet.

 

 

Az Év Visszatérője: Keenan Allen (WR), Los Angeles Chargers

 

Allen elmúlt két szezonját is komoly sérülések szakították meg, 2015-ben a veséje sérült meg, 2016-ban pedig ACL szakadást szenvedett. Ezek után jött úgy vissza idén, hogy karrierje magasan legjobb évét produkálta és 1393 elkapott yardja a 3. legtöbb volt a ligában. Ja, és emellé szerzett még egy interceptiont is támadójátékos létére.

 

 

Az Év Edzője: Sean McVay, Los Angeles Rams

 

Egy évek óta a középszerűségbe süllyedt csapatot vett át a nyáron minden idők legfiatalabb vezetőedzőjeként McVay és rögtön a playoffba juttatta őket. Jared Goff tavalyi borzalmas teljesítménye után az idei szezonra Pro Bowlert csinált belőle, Todd Gurley pedig MVP kaliberű szezont futott a kezei alatt. A Rams a szezon legkellemesebb meglepetése volt, és ebben a legnagyobb szerepe McVaynek volt, így ez a díj megkérdőjelezhetetlenül kell hogy hozzá kerüljön.

 

 

LockerRoom Awards:

Az Év Legjobb meccse: New England Patriots @ Pittsburgh Steelers 27-24 (15. hét)

 

 

Az Év Legszebb játéka: DeAndre Hopkins szenzációs TD elkapása (16. hét)

 

 

Az Év Meglepetése (játékos): Case Keenum (QB), Minnesota Vikings

 

Keenum tavaly 3. számú irányítónak írt alá Minnesotába, de Sam Bradford és Teddy Bridgewater sérülései miatt őrá hárult a kezdő szerep és élete szezonját hozta le. Pat Shurmur offensében nagyon magabiztosan mozgott és a Vikings végül az NFC 2. legjobb mérlegével zárta az alapszakaszt. Érdekes lesz látni, hogy hol kezdi a következő szezont Keenum, és mekkora szerződéssel kínálják meg, mert egy ilyen szezon után lehet igazán bankot robbantani.

 

 

Az Év Meglepetése (csapat): Los Angeles Rams

 

Már Sean McVaynél is leírtunk sok mindent, ami az idei Rams szezont olyan különlegessé teszi. Egy folyamatosan alulteljesítő gárda volt a Rams az elmúlt években és idén kiderült, hogy csak egy tisztességes edzői stáb hiányzott nekik. Jeff Fisher korábbi vezetőedzőt nagyon beárazták idén és nem csak a Los Angeles, hanem az is, hogy korábbi irányítói, akiket ő képtelen volt használni más csapatokban csillogtak (Keenum, Foles). Még egy érdekes adat a Rams szezonjához, hogy először fordult elő az NFL történelmében, hogy valaki egy legkevesebb gyártott pontmennyiségből a következő idényre a legtöbbet csinálja.

 

 

Az Év Csalódása (játékos): Derek Carr (QB), Oakland Raiders

 

Az egész Oakland gyengén teljesített a tavalyi nagyszerű év után, de különösen Carr játéka esett vissza. Míg 2016-ban az MVP címért is harcban volt és talán csak az utolsó előtti héten elszenvedett sérülése akadályozta meg ebben, addig idén több meccsen is kifejezetten gyenge teljesítményt nyújtott. Jack del Rio vezetőedző kirúgása kicsit meglepő döntés volt a Raiders vezetőségétől, de Jon Gruden érkezése Carrnak nagyon jót tehet.

 

 

Az Év Csalódása (csapat): New York Giants

 

Tavaly 11-5-ös mérleggel simán jutott rájátszásba a Giants, jól játszott Eli Manning, jó volt a sztárokkal megerősített védelem. Ezek után idén elég megmagyarázhatatlan visszaesés következett, és az egész alapszakasz második legrosszabb mérlegével zárta a szezont a New Yorki csapat. Ennek megfelelően Ben McAdoo edzőt persze kérdések nélkül kirúgták, de azért előtte olyan károkat okozott, amit nem lesz könnyű az új head coachnak, Pat Shurmurnek rendbe tennie.

 

Szólj hozzá!

NFL főcsoport döntők - előzetes

2018. január 20. 22:23 - LockerRoom Szabi

A hétvégén már közvetlenül a Super Bowlba jutásért játszanak a csapatok. Bárki jut be, jó sztori lesz belőle, de persze a Vikings hazai döntője lenne a legnagyobb történet. Az NFL történetében még soha senki nem játszott hazai pályán Super Bowlt, most vagyunk hozzá a legközelebb.

AFC:

Jacksonville Jaguars (3.) @ New England Patriots (1.) - vasárnap 21:00

A két csapat utoljára több mint 2 éve találkozott egymással, 2015-ben a 4. fordulóban és a New England kiütéssel nyert 51-17 arányban. Egyébként a két csapat egymás elleni történelmében mindössze egyetlen Jaguars győzelmet találunk, igaz, az pont a playoffban történt, de már csaknem 20 éve, az 1999-es wild card körben. Természetesen a találkozó esélyese a Patriots ezúttal is, de a Pittsburghben nyújtott teljesítménye alapján a Jaguars győzelme sem lenne kiugró meglepetés.

A legjobban várt párharc egyértelműen a Patriots támadósorának és a Jags védelmének találkozása. A liga magasan legjobb passz elleni védelme fog találkozni a passzolt yardokban 2. támadósorral. Tom Brady idén még nem nézett szembe olyan jó védőkkel, mint Jalen Ramsey vagy A.J. Bouye, így érdekes lesz látni, hogy hogyan reagál Josh McDaniels támadókoordinátor a Jaguars védelme jelentette kihívásra. Adja magát, hogy a földön kéne megverni őket, hiszen ott már korántsem ilyen jók Calais Campbellék, bár az év végétől egyre jobban beépült Marcell Dareus a védőfalba és így már hatékonyabban zárják le a futófolyosókat a jaguárok. Dion Lewis és James White mellé ráadásul a hírek szerint Rex Burkhead is visszatér, így számítsunk rá, hogy sokat fog futni a Pats.

A másik oldalon ott van a Jaguars nagyon érdekes támadósora, ami a wild card körben a Bills ellen alig tudta mozgatni a labdát, majd egy héttel később 45 pontot pakolt fel Pittsburghben. Itt is el lehet mondani, hogy inkább több futójátékra lehet számítani, hiszen Leonard Fournette nagyon jó formában van, és T.J. Yeldon is hozta magát múlt vasárnap. Sőt, ne feledkezzünk el Blake Bortles futásairól sem, amik sok kulcsszituációban eredményeztek first downokat. A Patriots védelme egyébként futás ellen erősebb, de azért ezt a statisztikát az is felhúzza, hogy az ellenfelek sokszor kerülnek ellenük hátrányba, és elhagyják az órát sokkal jobban ölő futójátékokat. Bortles passzai múlt héten már sokkal jobban néztek ki mint előtte, így bízhat benne, hogy a passz ellen gyengécske New England defense-szel semben is meg tudja majd találni az elkapóit.

A special teamek közül talán a jacksonville-i hozott kicsivel jobb mutatókat az alapszakaszban, de egyáltalán nem markáns a különbség. Josh Lambo és Stephen Gostkowski is biztos lábú rúgóknak számítanak, meglepő lenne, ha pont egy ilyen fontos meccsen hibáznának. Brad Nortman és Ryan Allen már kevésbé jó punt átlagokat hoztak, de azért egyiküknek sem új ez a szint, hiszen Allen tavaly, Nortman meg előtte a Panthers-szel járt már a Super Bowlban.

A LockerRoom tippje: Patriots

 

NFC:

Minnesota Vikings (2.) @ Philadelphia Eagles (1.) - hétfő 0:30

Ez a két csapat sem találkozott az alapszakaszban, ők tavaly játszottak utoljára, akkor az Eagles 21-10-re nyert a Vikings ellen. Rájátszásban eddig háromszor találkoztak és mindhárom meccsen a Philly győzött. Múlt héten mindkét csapat az utolsó pillanatokig izgalmas meccsen nyert, az Eagles egy gólvonalas védekezéssel, míg a Vikings egy már most klasszikussá váló csodálatos Stephon Diggs touchdownnal. A találkozó egyik érdekessége lesz, hogy a két irányító, Nick Foles és Case Keenum 2 éve még együtt játszottak a Ramsnél, és Jeff Fisher még így sem tudott belőlük semmi jó eredményt kihozni.

A Philadelphia támadójátéka múlt héten kicsit még mindig csikorgott Nick Foles kezei alatt, de már egy bíztatóbb képet mutatott mint az utolsó alapszakasz meccseken. Foles végül 100 fölötti passer ratinggel zárt és nem adta el a labdát. A földön viszont nem haladtak túl jól, Jay Ajayi és LeGarrette Blount együtt sem tudták elérni a 100 yardot. A Minnesota védelme ellen sehogy sem könnyű mozgatni a labdát, így most sem várható túl sok pont az Eagles támadóitól. A Vikings egyik kezdője safetyje, Andrew Sendejo viszont múlt héten agyrázkódást szenvedett és a cseréje, Anthony Harris elég nagy gyenge pont lett rögtön a defenseben. Ha nem tudja vállalni a játékot ezúttal Sendejo, akkor Folesnak egyértelműen azt a területet kell majd támadnia a labdával.

A Case Keenum által irányított Vikings támadósor ezzel szemben igen szépen teljesített a Saints ellen. A Philly védelme leginkább passz ellen sebezhető, és a Vikings elkapói meg is fogják tudni adni az esélyt Keenumnak azzal, hogy tisztára játszák magukat. A múlt heti csoda után Stephon Diggsre különösen figyeljünk, biztos hogy nagyon felszabadultan fog pályára lépni. Futás ellen ligaelső az Eagles defense, így Jerrick McKinnonnak és Latavius Murraynek nem sok esélye lesz a lubickolásra.

A két visszahordó közül a minnesotai Marcus Sherels a tapasztaltabb játékos, karrierje során összesen 5 punt return touchdownnal rendelkezik. A másik oldalon Kenjon Barner nála jóval szerényebb statisztikákat tud felmutatni. Kai Forbath és Jake Elliott is clutch field goalokat rúgtak múlt héten, de ettől még bármelyikükben benne lehet egy-egy hiba, ketten együtt 11 rúgást hagytak ki az alapszakaszban. A két punter Ryan Quigley és Donnie Jones lesznek, nem érdemes rájuk túl sok szót vesztegetni, mindketten átlagos teljesítményt hoztak a szezonban.

A LockerRoom tippje: Vikings 

Szólj hozzá!

NFL főcsoport elődöntők - előzetes

2018. január 12. 19:24 - LockerRoom Szabi

Következnek a főcsoport elődöntők. A wild card hétvégét kihagyó csapatok fogadják az onnan továbbjutókat, az itteni győztesek pedig bejutnak a főcsoport döntőkbe és egy lépéssel közelebb kerülnek az 52. Super Bowl-hoz.

AFC:

Tennessee Titans (5.) @ New England Patriots (1.) - vasárnap 2:15

A nem kis meglepetésre Kansasben győzedelmeskedő Tennessee Titans utazik a bajnoki címvédő és legnagyobb esélyes New England Patriots otthonába. A két csapat egymás elleni történelmét tekintve nem sok jóra számíthat a Titans. Az elmúlt 6 egymás elleni meccsüket a Pats nyerte (közte 2009-ben egy brutális 59-0-ás kiütéssel) és a Tennessee utoljára 2002-ben tudott nyerni ebben a párosításban.

A New England Patriots támadósora a legtöbb yardot tette meg az idei alapszakaszban meccsenként. Ha különvesszük a dolgokat, a passzjátékuk a 2., a futójátékuk pedig a 10. legjobb volt. Persze itt meg kell jegyezni, hogy a Pats-ről évek óta tudjuk, hogy szeretnek az ellenfélhez idomulni, úgyhogy ha kell gond nélkül előtérbe helyezik a futásokat. A legnagyobb MVP esélyes Tom Brady kezében meg aztán különösen jó helyen van a labda, 40 éves kora ellenére övé volt a legtöbb passzolt yard az alapszakaszban. A Titans védelme futás ellen elit, ám passzokkal meg lehet őket égetni, így Brady valószínűleg lubickolhat majd.

Ha a Tennessee-nél lesz a labda, a múlt héthez hasonlóan számítsunk arra, hogy rengeteget látjuk Derrick Henry-t. DeMarco Murray sérülése nem jött rendbe, így kihagyja ezt a találkozót is a tapasztalt running back. Marcus Mariota az idei átlagánál kicsit jobban játszott ugyan a múlt héten, de azért még mindig elég sok hibával, és ha azt szeretné a Titans, hogy esélye legyen a Patriots ellen, tőle tökéletes meccsre lesz szükség. A New England védelme egyébként a szezon elején mutatott gyötrelmes forma után folyamatosan javult, futás ellen végül a nem túl rossz 13. helyen zárt, de a passz elleni 30. pozíció már aggasztóbb.

A special teameket tekintve a New England rendelkezik egyedül visszahordott TD-vel Dion Lewis révén, aki egy kezdőrúgást vitt végig a 10. héten Denverben. A rúgók nagyon rutinosak, Steven Gostkowski és Ryan Succop sem hajlamosak hibázni. A Titans-es Brett Kern-ről már múlt héten volt szó, idén Pro Bowl választott lett és a legjobb átlaggal rúgta a puntokat. A vele szemben álló Ryan Allen nála jóval gyengébben teljesített, bár hozzá kell tenni, hogy 58 puntja a második legkevesebb volt a ligában.

És mág valami, ami a meccs előtt a legnagyobb beszédtémát szolgáltatja az amerikai sajtóban: az ESPN egyik újságírója a Patriotshoz közeli forrásokra hivatkozva megírta, hogy Bill Belichick és Tom Brady viszonya a szezon folyamán borzasztóan megromlott. Egyenlőre nehéz megállapítani mi lehet igaz ezekből a hírekből, de benne van a levegőben, hogy a "nagy" New England Patriots-nak az utolsó meccseit látjuk az idei rájátszás során. Már csak azért is, mert a két koordinátor, Josh McDaniels és Matt Patricia vezetőedzői kinevezése is ott lóg a levegőben a New York Giantsnél és a Detroit Lionsnál.

A LockerRoom tippje: Patriots

 

Jacksonville Jaguars (3.) @ Pittsburgh Steelers (2.) - vasárnap 19:00

Az AFC második kiemeltje fogadja a Bills elleni puntháborúban továbbjutott Jacksonville Jaguarst. A felvezetést érdemes rögtön a két csapat idei egymás elleni meccsével kezdeni, amikor is a Pittsburgh Steelers otthonában 30-9-re győzött a Jags. Ben Roethlisberger 5 interceptiont dobott, Leonard Fournette pedig szétfutotta a Steelerst 181 yarddal és 2 TD-vel.

Ha a konkrét párharcokat nézzük a Pittsburgh inkább passzokkal szeret előrehaladni, 3. helyen végeztek az alapszakaszban a yardokat tekintve. Ezzel az a bökkenő, hogy a Jaguars passz elleni védekezése ugyebár a legjobb az egész NFL-ben, és ahogy a korábbi meccsük példája is mutatja, nem szerencsés sokat tesztelni a Jalen Ramsey vezette secondaryt. A földön csak 20. volt a Steelers, a Jags pedig a 21. az engedett yardokat tekintve, így itt is kiegyenlített csata várható. Ám ha nyerni akar a Pittsburgh akkor Le'Veon Bellnek a múltkori 47 yardnál többet kell majd hozzátennie futásokkal.

A labda másik oldalán a Jacksonville 17. passzjátékát a ligaelső futójátékkal kompenzálja. A Steelers védelme egyébként sem volt túl jó futás ellen, ráadásul Ryan Shazier sérülése után még inkább visszaestek, így számíthatunk rá, hogy Nathaniel Hackett támadó koordinátor most is próbálja majd Fournette futásait erőltetni. A pittsburghi defense egyébként is 5. passz ellen, így jobb, ha a múlt héten is eléggé pontatlan Blake Bortles nem teszteli őket túlságosan sokat.

Az átlagokat tekintve a Pittsburgh az egyik leggyengébben visszahordó csapat volt az alapszakaszban, de az utolsó fordulóban JuJu Smith-Schuster szerzett egy 96 yardos kickoff return touchdownt, így érdemes lesz odafigyelnie a Jaguars speciális egységének. A rúgókra nem lehet panasza egyik szurkolótábornak sem, hiszen Josh Lambo is kiválóan teljesít, Chris Boswell pedig egyenesen a liga legjobbja között van, hiszen ő lett az AFC-ben a Pro Bowl csapatba is beválasztva. A két punter már nem ennyire elit, de azért Jordan Berry és Brad Nortman is tapasztalt veteránok.

A LockerRoom tippje: Steelers

 

NFC:

Atlanta Falcons (6.) @ Philadelphia Eagles (1.) - szombat 22:30

A divisional round nyitó mérkőzésének két szereplője 2017-ben még nem játszott egymással. A Philadelphia Eagles Carson Wentz és a támadósor sziporkázásának köszönhetően szerezte meg az első kiemelést az NFC-n belül, de Wentz 14. heti térdszalag szakadása teljesen átírta a szezonjukat. A Falcons a tavalyi döntő veszteseként végül csak az utolsó, 6. helyen jutott be a rájátszásba, de a múlt héten igen meggyőző játékkal győzött a Rams otthonában. Érdekesség a meccsel kapcsolatban, hogy az NFL történetében először fordul elő, hogy egy 1. és 6. kiemelt találkozóján a fogadóirodák a 6.-at tartják az esélyesebbnek. 

Ha a Philadelphia támadójátékát az egész szezont tekintve nézzük, totál yardokban a 7. legjobb offenseről beszélhetünk. Ez egy 3. futójátékból és egy 13. passzjátékból áll össze, de fontos megjegyezni, hogy Carson Wentz sérülése után ez a támadósor már nem ugyanaz. Nick Foles ugyan egy átlag feletti csereirányító, de a számai össze sem hasonlíthatóak az idén MVP formában játszó Wentz-ével. Meg kell majd próbálniuk a földön megverni a Falconst, ugyanis a Trufant - Alford páros a múlt héten is nagyon jól levédekezte a passzokat. Jay Ajayi és LeGarrette Blount sok munkára számíthat szombat este.

A Matt Ryan vezette atlantai támadósor a wild card körben is nagyon jól muzsikált, így tőlük nem is számíthatunk rosszabb játékra. Az Eagles védelme a legkevesebb futott yardot engedte az idei alapszakaszban, így a Freeman - Coleman futó duónak nehéz napja lehet, de a passzokkal le tudják venni a vállukról a terhet. Passz ellen már csak 16. a Philly, így Julio Jones-ék termelhetik a yardokat. Ryannek azért arra mindenképpen oda kell majd figyelni, hogy az Eagles védői 19 interceptiont szereztek idén, ez holtversenyben a 4. legtöbb volt a ligában.

Egyik csapatnak sem volt visszahordásból touchdownja az alapszakaszban, de ha a visszahordókat össze kéne hasonlítani az atlantai Andre Roberts a veszélyesebb játékos, mint a másik oldalon Kenjon Barner. Matt Bryant ismét egy ifjonccal néz majd szembe, ugyanis az Eagles rúgója Jake Elliott újonc, de ő is nagyon magabiztosan teljesített a szezonban. A punterek mindkét oldalon megbízható veteránok, Matt Bosher és Donnie Jones sem hajlamos a hibázásra.

A LockerRoom tippje: Falcons

 

New Orleans Saints (4.) @ Minnesota Vikings (2.) - vasárnap 22:30

Az első játékhét Monday Night Football meccse volt a Vikings - Saints találkozó, amit akkor még arra húztak fel, hogy Adrian Peterson visszatér korábbi sikereinek helyszínére. Azóta rengeteg idő telt el, Peterson már nem is a Saints játékosa, és Sam Bradford helyett Case Keenum irányít Minnesotában. Furcsa visszanézni annak a meccsnek a statisztikáit, olyan mintha egy előző idényből származnának. Alvin Kamara, aki futószalagon szállította idén a 100+ yardos meccseket, összesen 38 yardot szerzett például.

Ez a meccs már csak azért is nagyon más lehet, mert a Saints azon a meccsen összesen 5 futójátékossal is csak 60 yardot ért el, azóta meccsenként 130 yard az átlagos teljesítményük. A Carolina kiváló futás elleni védekezése múlt héten képes volt kordában tartani Kamara-t és Ingram-et, és a Minnesota védelme ebben a mutatóban még a Panthersnél is jobb. De vajon két egymás utáni meccsen le lehet-e fogni ezeket a nagyszerű játékosokat? Az biztos, hogy a levegőben sem lesz egyszerű az előrehaladás Drew Brees-éknek, ugyanis csak a Jacksonville engedett kevesebb yardot az ellenfél irányítóinak, mint a Vikings.

A másik oldalon a Minnesota offense erős, de nem kiemelkedő statisztikákat tud felmutatni. A passzjáték a 11., a futójáték a 7. helyen található, ezekkel nincs is semmi gond. De ott lebeg egy nagy kérdőjel az egész támadósor felett, ami Case Keenum-ot illeti. A korábbi állomáshelyein rendre csereirányító szerepben lévő játékos az idei szezonban egy teljesen más arcát mutatta, de a playoff tapasztalat hiányzik a játékából. Dennis Allen, a Saints védő koordinátora egzotikus hívásokkal kizökkentheti Keenumot, és a védői az alapszakaszban megszerzett 20 interceptionhöz így hozzátehetnek még egy párat.

A speciális egységekben egyedül Alvin Kamara-nak van visszahordott TD-je, bár a minnesotai Marcus Sherels is veszélyes tud lenni kickoffok vagy puntok után. A két rúgó, Wil Lutz és Kai Forbath is hasonló számokat produkáltak az alapszakaszban, bár Forbath 6 kihagyott mezőnygólja és 5 elrontott extra pontja kicsit aggasztó. A punterek között már komolyabb minőségbeli különbség van. Míg a Saints-es Thomas Morstead a számok alapján a 6. legjobb punter volt a ligában, addig Ryan Quigley teljesítménye csak a 27. helyre volt elég.

A LockerRoom tippje: Saints

Szólj hozzá!

NFL wild card hétvége - előzetes

2018. január 05. 19:07 - LockerRoom Szabi

A hétvégén megkezdődik az NFL rájátszás, mégpedig a wild card meccsekkel. Főcsoportonként az 1. és 2. kiemelt csapatok (AFC: Patriots és Steelers, NFC: Eagles és Vikings) pihennek és várják az ellenfeleiket a következő hétre.

AFC: 

Buffalo Bills (6.) @ Jacksonville Jaguars (3.) - vasárnap 19:00

A két csapat nem találkozott az idei alapszakaszban egymással, utoljára 2016. novemberében játszottak, akkor a Bills győzni tudott a Jacksonville otthonában. De persze ebből sok következtetést nem érdemes levonni, hiszen mindkét csapat jobb, mint tavaly, és ennek a meccsnek a Jaguars az egyértlemű esélyese.

A labda egyik oldalán a Bills futásokra épülő támadójátéka áll majd szemben a liga egyik legjobb védelmével. A Tyrod Taylor által irányított Buffaloi passzjáték mindössze a 31. helyre volt elég a ligában, a Jaguars passz elleni védekezése pedig az 1., így erre a párharcra nem érdemes sok szót vesztegetni, a Billsnek itt nem sok esélye van. Ha viszont előnybe tudnak kerülni a meccs elején és a futásokkal tudják diktálni a tempót, akkor már más a helyzet, hiszen a Jaguars futás ellen már a liga alsó felében foglal helyet (21.), míg a Buffalo a 6. legtöbb yardot tette meg a földön. A hírek szerint a Bills kezdő futója, LeSean McCoy tud játszani, ez remek hír nekik, hiszen mögötte nincs igazán minőségi csere.

A másik oldalon ott van a liga legjobban futó támadóegysége a Jaguarsnál, meccsenkénti 141,4 yarddal. A Bills védelme a 4. legtöbb futott yardot kapta, így itt sem tudunk nekik sok jót jósolni. Passz ellen közepes a Buffaloi védelem, ám ki kell emelni, hogy meglehetősen sok labdát szereznek főleg a remek Micah Hyde - Jordan Poyer safety párosnak köszönhetően. Blake Bortles pedig nem a labdabiztosságáról híres, így ha működni fog a Bills passrush-a és Bortlest nyomás alatt tudják tartani, könnyen hibákba kényszeríthetik.

A két special team összesen egy darab return TD-t hozott össze az alapszakaszban (Jaydon Mickens a Jagsből). A rugók összehasonlításából egyértelműen a Bills-es Steven Hauschka jön ki jobban, ő nem hibázott a szezonban extra pontot, se olyan field goalt, amit 40 yardon belülről rúgott. Emellett helyre tett 7 50+-os mezőnygólt is, ami elég impresszív. Josh Lambo az idény közepén érkezett Jacksonvillebe és azóta nem lehet rá panasz, hiszen 20 kísérletből csak egyszer hibázott, de igazán messziről nem sok próbálkozása volt (2/2 50+ yard) és emellett 2 extra pontot is kihagyott. A punterekkel nem kell sokat foglalkozni, Brad Nortman és Colton Schmidt is abszolút átlagos teljesítményt nyújtott idén.

A LockerRoom tippje: Jaguars

 

Tennessee Titans (5.) @ Kansas City Chiefs (4.) - szombat 22:30

Ez a két csapat sem találkozott ebben a szezonban, viszont némileg hasonló utat jártak be, így izgalmasnak tűnik a wild card kör nyitómeccse is. A Kansas idénye remekül indult, majd 5-0 után a következő 7 meccsükből csak egyet sikerült megnyerniük. Így jutottunk el 6-6-ig és már szinte mindenki lemondott a Chiefsről, de ekkor megrázták magukat és zsinórban 4 győzelemmel érkeznek a rájátszásba. A Titans sem kezdett rosszul, hiszen a 2. fordulóban a Jacksonvillet, utána pedig a Seattlet győzték le és a szezon felénél 6-3-al álltak. Decemberben viszont 3 kellemetlen vereség után kicsúszott a lábuk alól a talaj, de valahogy mégis sikerült kiharcolni a továbbjutást egy nagyon fontos győzelemmel a Jags ellen a múlt hétvégén.

A párharcokat kezdjük a Titans támadósorral és a velük találkozó Chiefs védelemmel. Marcus Mariota komoly visszaesést mutatott tavalyi játékához képest, és a 13/15-ös TD/INT mutatójára nem lehet túl büszke. Ennek megfelelően inkább a futójátékára támaszkodik a csapat (18 futott touchdownjuk a 2. legtöbb a ligában), és a Kansas védelme tulajdonképpen mind futás, mind passz ellen gyenge, így itt ha nem is minőségi játékra, de legalább kiegyenlített küzdelemre lehet számítani. Viszont lesz egy komoly hiányzója a Tennesseenek, ugyanis DeMarco Murray térde nem jött rendbe, így Derrick Henry-nek egyedül kell megoldania a running back pozíciót.

A labda másik oldalán már inkább láthatunk ligaelit egységeket, hiszen a Kansas City támadósora szinte minden mutatót tekintve top10-es, míg a Tennessee futás elleni egysége van a liga legjobbjai közt. Mindössze 5 TD-t futottak ellenük, ez az 1., a 88,8 yard meccsenként a 4. helyre jó. Így Kareem Huntnak nehéz napja lehet, de ha az Alex Smith vezette passzjáték beindul, lehet hogy nem is lesz rá olyan nagy szükség. A Titans passz ellen ugyanis már korántsem olyan jó, ha Smith el tudja kerülni a free safety Kevin Byard-ot (aki 8 interceptionjével vezeti az NFL-t), akkor jó esélyük van az előrehaladásra.

A special teameket tekintve mindkét egység a liga legjobbjai közé tartozik. Dave Toub, a Chiefs special team edzője például több csapatnál is szóba került állítólag mint vezetőedző-jelölt. Harrison Butker és Ryan Succop mindketten nagyon biztos lábú rúgók, de itt azért meg kell jegyezni, hogy Butker újonc és így az egyenes kiesés nyomásával most fog először találkozni. Succop számára meg az lehet érdekes, hogy 2009 és 2013 között 5 szezonon át volt a Kansas City kickere. Brett Kern személyében az egyik Pro Bowl puntert tisztelhetjük, de a Chiefses Dustin Colquitt neve is jól cseng a szakmában. Nem valószínű, hogy rajtuk múlna a mérkőzés.

A LockerRoom tippje: Chiefs

 

NFC:

 

Atlanta Falcons (6.) @ Los Angeles Rams (3.) - vasárnap 02:15

Az NFC tavalyi győztese végül az utolsó fordulóban becsúszott a rájátszásba és a wild card helyen bejutók közül talán ők is a legveszélyesebbek. Utoljára 2011-ben tudott valaki 6. kiemeltként Super Bowlba jutni, akkor a Green Bay meg is nyerte egyébként a döntőt, idén a Falconsnak van némi sansza megismételni ezt. Az ellenfél Rams az NFL egyik idei meglepetéscsapata, akik a Jeff Fisher korszak hosszú szenvedései után végre elindultak a helyes úton Sean McVay vezetésével. 

A Rams támadóegysége idén egy nagyon komoly rekordot állított fel, ugyanis először fordult elő a liga történetében, hogy valaki pontszerzésben az utolsóról az első helyre ugorjon egy év alatt. 2016-ban 14 pontot szereztek átlagosan, idén 29,9 lett ez a szám. A Jared Goff vezette passzjáték egyébként 10., míg a Todd Gurley fémjelezte futójáték 8., így egy meglehetősen jó támadósorral fog találkozni az Atlanta védelme. Ők passz ellen a 12.-ek, és a Desmond Trufant - Robert Alford cornerback duó nagyon erős, de mindössze 8 interceptiont tudtak szerezni csapatként, ez már nem túl bíztató. Futás ellen már jóval gyengébb a Falcons, így számíthatunk rá, hogy Gurley 30 futáskísérlet körül zár.

A pálya másik felén a 2016-os MVP, Matt Ryan által kormányzott támadósor ugyan a tavalyi sziporkázástól messze van, de még így jó volt egy 8. passzjátékra és 13. futójátékra a ligában. A hírek szerint Devonta Freeman is játszik a meccsen, így Tevin Coleman visszakapja a váltótársát a Falcons backfieldjén. A Rams védelme passz ellen az erősebb, de ott sem kiemelkedő, ráadásul Kayvon Webster 14. heti kiesése óta Trumaine Johnsonnak nincs igazán jó társa a cornerback sorban. Futás ellen pedig a liga hátsó felében helyezkednek el, szóval minden szempontból egy sok pontos, izgalmas meccsre számíthatunk.

A special teamek közül érdemes kiemelni, hogy a Rams visszahordója, Pharoh Cooper Pro Bowl kerettag lett ezen a poszton, és az idei szezonban született 7 db kickoff return touchdown egyikét ő szerezte. Az Atlanta visszahordója Andre Roberts, aki tavaly nagyon villogott Detroitban a poszton, idén viszont kicsit haloványabban teljesít. A rugók között is markáns a különbség, hiszen az egyik oldalon Matt Bryant 42 éves korával az egész liga egyik legtapasztaltabb játékosa, addig a megsérült Greg Zuerlein helyére igazolt Sam Ficken lábában összesen 2 NFL mérkőzés van. Így 368 berúgott mezőnygól áll szemben 2-vel, míg Bryant leghosszabb field goalja 62 yardos volt, addig Ficken-é 23. A puntereknél Johnny Hekker simán nyeri a párharcot Matt Bosher ellen, és ne feledjük hogy Hekkerben egykori irányítóként mindig benne van egy trükkös passzjáték.

A LockerRoom tippje: Falcons

 

Carolina Panthers (5.) @ New Orleans Saints (4.) - vasárnap 22:30

Ez az egyetlen párharc itt a wild card körben, aminek idén már volt előzménye. Nem is egyszer, hanem kétszer találkoztak a csapatok egymással, hiszen csoportellenfelekről van szó. A harmadik héten a Panthers otthonában tudott 34-13-ra nyerni a Saints, míg nagyjából egy hónapja New Orleansban is ők nyertek 31-21 arányban. Ebből a két meccsből kiindulva egyértelműnek tűnnek az esélyek, de azért nézzünk bele kicsit mélyebben a statisztikába is.

A New Orleans támadósora egész évben remekelt és Drew Brees neve sokkal kevesebbet szerepelt a legjobb irányítók között, mint amennyire megérdemelte volna. Passz- és futójátékban is egyaránt az 5. helyen találjuk a Saints támadóit, ráadásul 23 futott touchdownjukkal magasan vezetik a ligát. Ez leginkább a Pro Bowler futópárosnak, Mark Ingramnek és Alvin Kamaranak köszönhető. Viszont elképzelhető hogy ezúttal nem tudnak majd annyira lubickolni, hiszen a Panthers a 3. legkevesebb futott yardot engedte és a 16 meccs alatt kapott 7 futott TD is kiváló mutatónak számít. Passz ellen már nem ilyen fényes a helyzet, ott 15. helyen áll a Carolina.

A Cam Newton vezette offense az egész liga egyik legnehezebben kiszámítható egysége és ezt nem pozitív értelemben kell érteni. A 4. futójátékuk ugyan nagyon jól hangzik, de ha emellé odatesszük a 28. passzjátékot már nem olyan fényes a helyzet. És a legnagyobb kérdőjel az egyenletben maga Newton, aki egyszerűen képtelen egymás után két jó meccset lehozni. Ha csak a szezon második felét nézzük így alakult az irányító mutatója hétről hétre: 71.0, 120.4, 59.8, 107.5, 64.9, 128.0, 65.4, 31.5 . Ezt egy diagrammba rajzolva gyönyörű szinuszgörbét kapunk, de ez általában nem egy jó irányító erénye. Hogy a Saints védelméről is essen pár szó, ők passz ellen a 18., futás ellen pedig a 17. helyet tudták megszerezni, így nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy egy minden tekintetben átlagos defenseről van szó.

Kickoff és punt returnökből mindkét csapat szerzett touchdownokat idén, bár a Panthers legjobb visszahordója, Damiere Byrd két hete sérült listára került. A rúgókat tekintve Wil Lutz és Graham Gano is nagyon megbízható, Gano 97%-os pontossága különösen szép, bár a leghosszabb mezőnygólja csak 48 yardos volt. A két punter Thomas Morstead és Michael Palardy egyaránt top10-es számokat hoztak idén, így rajtuk semmi nem fog múlni.

A LockerRoom tippje: Saints  

Szólj hozzá!

NFL összefoglaló 17. hét

2018. január 02. 17:59 - LockerRoom Szabi

 

A hét legjobb meccse:

Cincinnati Bengals @ Baltimore Ravens 31-27

 

Volt jó pár szoros és izgalmas meccs így az utolsó alapszakasz fordulóban is, de leginkább az olyan meccseken ahol már nem volt tét a rájátszás szempontjából. Az egyetlen kivétel talán a Bengals - Ravens összecsapás, ahol nyernie kellett volna hazai pályán a már rég kiesett Cincinnati ellen a Baltimore-nak, de az utolsó percben be tudta húzni a győzelmet a Bengals, így elütve a playofftól a csoport ellenfelet. A Buffalo Bills lett így a nevető hatodik és besurrantak a rájátszásba az AFC-ben. 1999 óta először, ezzel megszakítva a leghosszabb rájátszás mentes szériát az NFL-ben.

 

 

A hét legszebb jelenete:

A Detroit Lions trükkös két pontosa

 

 

A hét legjobb támadója:

Matthew Stafford

20/29 passz, 323 yard, 3 TD, 0 INT, 1 elkapott két pontos

 

Az NFL legjobban fizetett játékosa egész évben viszonylag jól játszott, de talán a legjobbját az utolsó hétre tartogatta. A Lions szurkolók szíve csak azért fájhat, hogy miért pont akkor, amikor már kiesett a csapat a rájátszásért folytatott küzdelemből? Mindenesetre nem rajta múlt, hogy nem jutottak végül tovább, és jövőre egy új edzői stábbal talán meglehet a régóta áhított csoportgyőzelem Detroitban.

 

 

A hét legjobb védője:

Kevin Byard

6 tackle, 2 INT

 

A Tennessee free safety-je mindkét interceptionjét a negyedik negyedben szerezte, ezzel megakadályozva, hogy a Jacksonville Jaguars meg tudja fordítani a meccset és elüsse őket a rájátszástól. Egyébként a szezonban 8 interceptiont húzott le, ezzel a Detroit-i Darius Slay-el megosztva a legjobb volt a ligában.

 

 

A hét legjobb újonca:

JuJu Smith-Schuster

9 elkapás, 143 yard, 1 elkapott TD, 96 yardos kickoff return TD

 

A Steelers legtöbb sztárját pihentette már a rájátszásra, így JuJu igazi első számú elkapóként játszhatott. Azt is ki kell emelni, hogy Ben Roethlisberger hiányában Landry Jones irányított, szóval egy csereirányítóval hozott ilyen komoly számokat Smith-Schuster.

 

 

A hét leggyengébb teljesítménye:

Cam Newton

14/34 passz, 180 yard, 1 TD, 3 INT, 2 fumble

 

Ugyanaz a lemez mint egész évben, ha igazán fontos meccset játszik a Panthers, Newton gyenge napot fog ki. Ha megverték volna az Atlanta Falconst, egyrészt megnyerik a csoportjukat, másrészt egészen a 3. kiemelésig előre masíroznak, ami minimum egy hazai meccset jelentett volna a rájátszásban. Ehelyett jövő héten mehetnek New Orleansba egy nagyon nehéz idegenbeli túrára. Newton év végi mutatója 22 TD, 16 INT. Két éve MVP szezonjában ez 35 TD, 10 INT volt, markáns különbség.

 

 

A hét legfájóbb sérülése:

LeSean McCoy

 

A Bills 1999 után bejutott a rájátszásba, de lehet, hogy legjobb támadója nélkül kell hogy játszon a wild card körben. Mondani sem kell, hogy milyen fontos lenne ő a csapatnak, hiszen a cseréje jelenleg Mike Murphy, akit a héten igazoltak le a practice squadból. Állítólag van rá esély, hogy Shady játszhat a hétvégén, de az persze kérdéses, hogy mennyit bír a sérült bokája.

 

 

Év végi Erősorrend:

(a változások az előző heti erősorrendhez képest értendők, plusz ezúttal az év elejihez képest is megmutatjuk a különbséget) ( * - bejutott a rájátszásba)

 

                                                                   év végi mérleg         év eleji jóslat

  1. New England Patriots *               0         13-3            0          14-2

  2. Pittsburgh Steelers *                   0         13-3           +3         11-5

  3. Philadelphia Eagles *                 0          13-3         +23        6-10

  4. Minnesota Vikings *                   +1          13-3         +10         9-7

  5. Los Angeles Rams *                    -1          11-5         +22         5-11

  6. Kansas City Chiefs *                   +2         10-6            0          11-5

  7. Jacksonville Jaguars *               -1         10-6         +15         8-8

  8. New Orleans Saints *                 -1         11-5          +13         8-8

  9. Atlanta Falcons *                         +1         10-6           -6         12-4

  10. Carolina Panthers *                    -1         11-5         +13          7-9

  11. Tennessee Titans *                     +5          9-7            -7         12-4

  12. Buffalo Bills *                               +3          9-7          +16        4-12

  13. Detroit Lions                                +1          9-7            -6        11-5

  14. Seattle Seahawks                      -3          9-7            -6        10-6

  15. Los Angeles Chargers               -2          9-7           +4         8-8

  16. Dallas Cowboys                         +1          9-7           -5         10-6

  17. Baltimore Ravens                      -5           9-7            0          8-8

  18. Arizona Cardinals                     +2           8-8           -3          9-7

  19. Washington Redskins              -1           7-9           +6        6-10

  20. San Francisco 49ers                 +1          6-10        +10       4-12

  21. Oakland Raiders                        -2          6-10         -19       13-3

  22. Miami Dolphins                           0          6-10          -6         8-8

  23. Cincinnati Bengals                   +1          7-9            -3         8-8

  24. Green Bay Packers                    -1          7-9          -14       10-6

  25. Tampa Bay Buccaneers          +2          5-11        -12         9-7

  26. New York Jets                              0          5-11         +6         2-14

  27. Denver Broncos                         -2          5-11         -15        10-6

  28. New York Giants                       +1          3-13         -19       10-6

  29. Chicago Bears                            -1          5-11           0         4-12

  30. Indianapolis Colts                    +1           4-12         -6          7-9

  31. Houston Texans                         -1           4-12        -13         8-8

  32. Cleveland Browns                      0           0-16         -1         3-13

Szólj hozzá!

NFL összefoglaló 16. hét

2017. december 27. 18:27 - LockerRoom Szabi

A hét legjobb meccse:

Los Angeles Rams @ Tennessee Titans 27-23

 

Mind a két csapatnak nagyon fontos meccs volt ez, hiszen még a Rams sem jutott be a rájátszásba a 16. forduló előtt, a Titans meg pláne nem, hiszen az elmúlt hetekben könnyedén hozható meccseket buktak el és így az utolsó két hétben a brutálisan erős Rams - Jaguars páros ellen kellett volna nekik kiharcolni a továbbjutást. Ahogy a meccs alakult a Rams az idegenbeli győzelmével bejutott a rájátszásba, a Titansnek viszont az utolsó fordulóban kell kiharcolni a playoff pozíciót.

 

 

A hét legszebb jelenete:

DeAndre Hopkins szenzációs egykezes TD elkapása

 

 

A hét legjobb támadója:

Todd Gurley

22 futás, 118 futott yard, 10 elkapás, 158 elkapott yard, 2 elkapott TD

 

Todd Gurley zsinórban második héten lett a hét támadója és az amerikai sajtóban is egyre többen említik őt a lehetséges MVP-nek. Utoljára 2012-ben fordult elő, hogy nem egy irányító lett a legértékesebb játékos, akkor is egy futó, Adrian Peterson lett a befutó. Gurley ezekkel a meccsekkel a szezon hajrájában nagyon közel kerülhet ahhoz, hogy megszorítsa Tom Brady-t.

 

 

A hét legjobb védője:

Harrison Smith

8 tackle, 2 INT

 

A Vikings nagyszerű safety-je kétszer is megszerezte Brett Hundley passzait a meccsén és ezzel nagyban segített abban, hogy a Packers egyetlen pontot sem volt képes szerezni a szombat esti meccsükön. Emellett vezette csapatát a 8 tackle-el, tehát a minden szempontból a védelem vezére volt.

 

 

A hét legjobb újonca:

Marshon Lattimore

5 tackle, 1 INT

 

A Saints újonc cornerbackje egész szezonban remekül játszik, a Pro Bowl keretbe is bekerült rendkívül érett játékával. Saját magánál jóval tapasztaltabb első számú elkapókat is képes levenni a pályáról és ugyan a hétvégén Julio Jones 149 elkapott yarddal zárt, de a fontos pillanatokban sokszor Lattimore nyerte kettejük párharcát. A bravúros interceptionje (ami seggterceptionként fog bevonulni az NFL történelmébe) pedig már magában megéri a hét újonca címet.

 

 

A hét leggyengébb teljesítménye:

Dez Bryant

3 elkapás, 44 yard, 2 elejtett passz, 1 fumble

 

A meccs előtt is 9 elejtett labdával állt már a balhés elkapó a szezonban, de ezen a meccsen hozzátett kettőt, amivel átvette a vezetést ezen a listán a 10 elejtett labdával álló Marqise Lee-től. Ráadásul az egyikből interceptiont csinált a Seahawks és ha a fumblejét is mellé vesszük, két labdát vesztett csapatának. Persze Earl Thomasnak beszólogatni ettől függetlenül könnyedén tudott. Egy biztos, Bryant az egyik legbutább játékos a ligában, ha csak a pályán és a pálya mellett mutatott dolgokat nézzük.

 

 

A hét legfájóbb sérülése:

DeMarco Murray

 

A Titans running back duójának rutinosabb tagja a Rams elleni meccs végén szenvedett térdsérülést, amit aztán a hétfői MRI vizsgálaton részleges térdszalag szakadásként diagnosztizáltak. Nehéz döntés előtt áll a csapat vezetése, hiszen az utolsó fordulóban muszáj nyerniük a rájátszásba jutásért és Murray elméletileg limitált szerepben tudna játszani, de ezzel egy komolyabb, teljes térdszalag szakadást kockáztatnának, amivel a következő szezonja is kérdésessé válna.

 

 

Heti Erősorrend:

(a változások az előző heti erősorrendhez képest értendők) ( * - bejutott a rájátszásba)

 

  1. New England Patriots *              0

  2. Pittsburgh Steelers *                  0

  3. Philadelphia Eagles *                  0

  4. Los Angeles Rams                     0

  5. Minnesota Vikings *                    0

  6. Jacksonville Jaguars *               0

  7. New Orleans Saints *                +1

  8. Kansas City Chiefs *                  +2

  9. Carolina Panthers *                    0

  10. Atlanta Falcons                          -3

  11. Seattle Seahawks                     +1

  12. Baltimore Ravens                     +1

  13. Los Angeles Chargers             +2

  14. Detroit Lions                              -3

  15. Buffalo Bills                                -1

  16. Tennessee Titans                     +1

  17. Dallas Cowboys                        -1

  18. Washington Redskins             +1

  19. Oakland Raiders                       -1

  20. Arizona Cardinals                   +3

  21. San Francisco 49ers               +3

  22. Miami Dolphins                        -2

  23. Green Bay Packers                  -2

  24. Cincinnati Bengals                  +3

  25. Denver Broncos                        -3

  26. New York Jets                            -1

  27. Tampa Bay Buccaneers          -1

  28. Chicago Bears                             0

  29. New York Giants                         0

  30. Houston Texans                          0

  31. Indianapolis Colts                      0

  32. Cleveland Browns                      0

Szólj hozzá!

NFL összefoglaló 15. hét

2017. december 20. 20:18 - LockerRoom Szabi

A hét legjobb meccse:

New England Patriots @ Pittsburgh Steelers 27-24

 

Az AFC két magasan kiemelkedő csapata tualjdonképpen azért mérkőzött meg most, hogy a playoffban melyikük játszhasson végig hazai pályán. A győzelmével a Pats átvette az első kiemelést a Steelerstől, így ha a két csapat eljut odáig, az AFC döntő Foxborough-ban lesz. Viszont meccs nem erről marad emlékezetes, hanem a végén történt megkérdőjelezhető bírói döntésről, majd Ben Roethlisberger interceptionjéről az utolsó másodpercekben.

 

 

A hét legszebb jelenete:

Marvin Jones hatalmas elkapása Matthew Stafford 58 yardos passzából

 

 

A hét legjobb támadója:

Todd Gurley

21 futás, 152 yard, 3 futott TD, 3 elkapás, 28 yard, 1 elkapott TD

 

A Rams futója összesen 4 touchdownt szerzett és azzal, hogy Carson Wentz a múlt héten, Antonio Brown ezen a héten sérült meg, Tom Brady egyik ellenfelévé léphet elő az MVP címért. A Rams egész egyszerűen elpusztította a Seattle Seahawks-t, a 42-7 Seattleben több mint meggyőző és Gurley játéka parádés volt ezen az estén. A Rams ugyan még matematikailag nem jutott be a rájátszásba, de az utolsó két hétben egy győzelemre van csak szükségük, hogy ezt is bebiztosítsák.

 

 

A hét legjobb védője:

Marcus Peters

3 tackle, 2 interception, 1 forced fumble

 

A Chiefs nagyon megrázta magát azon a meccsen, amelyiken jó eséllyel a rájátszásba jutásuk múlt. A Chargers 0-4-es kezdés után folyamatosan jött föl rájuk és ha ezen a héten nyerni tudtak volna Kansas-ben, akkor átveszik a vezetést a csoport élén. Philip Rivers-től 3 labdát szerzett a Chiefs védelme, ebből 2 interception az előző heti eltiltásából nagyszerűen visszatérő Peters kezében kötött ki. Emellett egy fumblet is csinált, így a hét védője elismerést teljes joggal kiérdemelte.

 

 

A hét legjobb újonca:

Kareem Hunt

24 futás, 155 yard, 1 futott TD, 7 elkapás, 51 yard, 1 elkapott TD

 

Hunt visszatért az élők sorába. Miután a Chiefs az első 5-6 hét diadalmenete után elkezdett visszaesni, ezzel párhuzamosan Kareem Hunt játéka is mélyrepülésbe kezdett. Mivel sokszor kerültek hátrányba, kevesebbet tudtak futni és így az ígéretes újonc sem tudott villogni. Az elmúlt két hétben viszont végre valahára felébredtek az álmukból és újra elkezdtek jól játszani, és lám csak Hunt is újra termelni kezdte a yardokat és a touchdownokat.

 

 

A hét leggyengébb teljesítménye:

Andy Dalton

11/22 passz, 113 yard, 0 TD, 2 INT

 

A Bengals kezd teljesen szétzuhanni az év végére és nem segít rajtuk Dalton gyenge játéka sem. A vezetőedző Marvin Lewis most már biztosan távozik az év végén és ki tudja, hogy az új edző majd nem akarja-e kipróbálni a Dalton mögött jelenleg padozó A.J. McCarron, aki az egyik legtöbbre tartott fiatal csereirányító a ligában. Persze most, hogy Jimmy Garoppolo ilyen jól bevált a 49ersnél, nagyon népszerű lesz McCarron az offseasonben, így lehet hogy az menti meg Dalton munkáját, hogy McCarron eligazol máshova kezdeni.

 

 

A hét legfájóbb sérülése:

Antonio Brown

 

A liga legjobb elkapója a legfrisebb hírek szerint megúszta a súlyos sérülést és talán a rájátszásra már visszatérhet pályára. A Patriots elleni meccsen fordult alá csúnyán a bokája egy elkapási kísérlet közben és utána már nem is tudott nagyon súlyt terhelni a lábára.

 

 

Heti Erősorrend:

(a változások az előző heti erősorrendhez képest értendők) ( * - bejutott a rájátszásba)

 

  1. New England Patriots *               +2

  2. Pittsburgh Steelers *                    -1

  3. Philadelphia Eagles *                   -1

  4. Los Angeles Rams                           0

  5. Minnesota Vikings *                       0

  6. Jacksonville Jaguars *                 0

  7. Atlanta Falcons                               0

  8. New Orleans Saints                      0

  9. Carolina Panthers                       +1

  10. Kansas City Chiefs                      +4

  11. Detroit Lions                                 +2

  12. Seattle Seahawks                        -3

  13. Baltimore Ravens                       +2

  14. Buffalo Bills                                   +3

  15. Los Angeles Chargers                -4

  16. Dallas Cowboys                            0

  17. Tennessee Titans                        -5

  18. Oakland Raiders                          0

  19. Washington Redskins               +2

  20. Miami Dolphins                           -1

  21. Green Bay Packers                    -1

  22. Denver Broncos                         +1

  23. Arizona Cardinals                      -1

  24. San Francisco 49ers                 +3

  25. New York Jets                             -1

  26. Tampa Bay Buccaneers             0

  27. Cincinnati Bengals                    -2

  28. Chicago Bears                              0

  29. New York Giants                        +1

  30. Houston Texans                         -1

  31. Indianapolis Colts                      0

  32. Cleveland Browns                      0

Szólj hozzá!

NFL összefoglaló 14. hét

2017. december 13. 17:33 - LockerRoom Szabi

A hét legjobb meccse:

Baltimore Ravens @ Pittsburgh Steelers 38-39

 

A 14. hét hozta eddig a legszínvonalasabb játékot. Rengeteg jó és izgalmas meccs volt, érdemes például belepillantani a Saints-Falcons, Lions-Buccaneers, Packers-Browns, Eagles-Rams és Seahawks-Jaguars meccsek összefoglalóiba is. De még ezek a találkozók közül is kiemelkedett a végletekig kiélezett Ravens-Steelers csoportrangadó, aminek plussz lelki töltetet adott Ryan Shazier múltheti sérülése és az, hogy egy győzelemmel rájátszásba juthatott a Pittsburgh. Érdemes végignézni a videót.

 

 

A hét legszebb jelenete:

Keenan Allen elkapása a Chargers hibátlan flea-flicker-jéből

 

 

A hét legjobb támadója:

Ben Roethlisberger

44/66 passz, 506 yard, 2 TD, 0 INT

 

Big Ben az első játékos az NFL történetében, aki 3 különböző alkalommal is 500 passzolt yard fölé jutott. Persze sokszor nem egészséges az ilyen statisztika, nem sok jót jelent ha 66 alkalommal kell passzolnia az irányítónak és emelett mindössze 15 futáskísérletet hoznak össze a running backek. Végülis összejött a győzelem a Steelersnek, ami Big Ben mellett egyébként nagyban Antonio Brownnak is köszönhető, aki több bravúros elkapást is bemutatott a 213 elkapott yardja mellé.

 

 

A hét legjobb védője:

A.J. Bouye

2 tackle, 2 INT

 

A Jacksonville Jaguars-é a legjobb védelem. Ezzel az állítással már nem sokan vitatkoznak az NFL-ben, ugyanis a brutális védőfal mögött egy tackle gyáros linebacker sor és egy labdára mindig veszélyes secondary dolgozik. A két sztár cornerback közül ezen a héten Jalen Ramsey 1, A.J. Bouye 2 interceptiont szerzett, így Bouye kapja ezúttal az elismerést.

 

 

A hét legjobb újonca:

Cooper Kupp

5 elkapás, 118 yard, 1 TD

 

A Rams fiatal elkapója gyorsan Jared Goff kedvenc célpontjává nőtte ki magát. Az Eagles ellen ugyan végül kikapott a Los Angeles, de Kupp az eddigi legjobb meccsét hozta, ráadásul egy ilyen harapós secondary ellen. Nagyon bíztatóan alakult a Rams számára ez a szezon és azzal, hogy az Eagles elvesztette kezdő irányítóját, talán az NFC legnagyobb esélyesei ők lehetnek.

 

(Kupp része 1:56-tól a videóban, az NFL valamit elnézett)

 

A hét leggyengébb teljesítménye:

Marcus Mariota

16/31 passz, 159 yard, 0 TD, 2 INT

 

A Tennessee Titans az AFC-ben még mindig rájátszt érő helyen van, de ha nem tudnak javítani az elmúlt hetekben mutatott gyenge játékukon még a végén könnyen lemaradhatnak a buliról. Mariota teljesítménye különösen leromlott és a földön sem tud annyit hozzátenni, hogy kompenzálja pontatlan passzjátékát. A Titans ráadásul még játszik a Rams-szel és a Jaguars-szal is, szóval gyorsan össze kéne szedniük magukat.

 

 

A hét legfájóbb sérülése:

Carson Wentz

 

Az egyik MVP esélyes és a liga egyik legjobb formában lévő irányítóját elveszítettük a szezonra. Wentz elképesztően jól játszott második évében és az Eagles az NFC East tavalyi utolsó helyéről oda repítette, hogy idén már a 14. héten megnyerték a csoportot. Nagyon szerencsétlen a Philly, hogy egy térdszalagszakadással elveszíti legfontosabb játékosát pont idén, amikor 10-15 éve a legjobb a csapat. De azért nem kell őket végleg leírni, hiszen Nick Foles a liga talán legjobb csereirányítója és mindenki emlékszik még a bámulatos 2013-as szezonjára, amikor 27 touchdown passz mellett csak 2 interceptiont dobott és közben több NFL rekordot is beállított.

 

 

Heti Erősorrend:

(a változások az előző heti erősorrendhez képest értendők) ( * - bejutott a rájátszásba)

 

  1. Pittsburgh Steelers *                  +2

  2. Philadelphia Eagles *                   0

  3. New England Patriots                 -2

  4. Los Angeles Rams                        +1

  5. Minnesota Vikings                       -1

  6. Jacksonville Jaguars                 +2

  7. Atlanta Falcons                            +2

  8. New Orleans Saints                    -1

  9. Seattle Seahawks                       -3

  10. Carolina Panthers                      +1

  11. Los Angeles Chargers               +1

  12. Tennessee Titans                        -2

  13. Detroit Lions                                +2

  14. Kansas City Chiefs                     +2

  15. Baltimore Ravens                       -1

  16. Dallas Cowboys                          +1

  17. Buffalo Bills                                 +2 

  18. Oakland Raiders                         -5

  19. Miami Dolphins                          +1

  20. Green Bay Packers                    +1

  21. Washington Redskins               -3

  22. Arizona Cardinals                      +3

  23. Denver Broncos                          +4

  24. New York Jets                              -2

  25. Cincinnati Bengals                    -1

  26. Tampa Bay Buccaneers            0

  27. San Francisco 49ers                 +1

  28. Chicago Bears                            +1

  29. Houston Texans                         -6

  30. New York Giants                         0

  31. Indianapolis Colts                      0

  32. Cleveland Browns                      0

Szólj hozzá!

NFL összefoglaló 13. hét

2017. december 06. 18:50 - LockerRoom Szabi

A hét legjobb meccse:

Kansas City Chiefs @ New York Jets 31-38

 

A Chiefs vesszőfutása tovább folytatódik. A zsinórban 5 győzelemmel rajtoló csapat azóta 7 meccséből 6-ot elvesztett és így mostanra ott tartunk, hogy 6-6-os mérleggel állnak és nagyon kérdéses lett a rájátszásba jutás is nekik. A New York Jets pedig egy nagyon kellemes meglepetése az egész NFL-nek, ugyanis ők annak ellenére hoztak össze most már 5 győzelmet, hogy a legtöbben az 1/1 legnagyobb esélyesét látták bennük a szezon előtt.

 

 

A hét legszebb jelenete:

Tarik Cohen látványos punt return TD-je

 

 

A hét legjobb támadója:

Alex Smith

19/33 passz, 366 yard, 4 TD, 0 INT, 70 futott yard

 

A szezon első felében MVP formában játszó Smith az elmúlt hetekben hatalmas visszaesést produkált, de sokan Andy Reid játékhívásában látták a problémát. Ezen a héten Reid végre úgy döntött, hogy lemond erről és támadó koordinátorának, Matt Nagynak adja át a lehetőséget. A hosszú játékok egyből újra előkerültek és rögtön látszott, hogy Alex Smith nem felejtett el passzolni. Persze hiába az ismét feléledő irányító, hogyha a védelem továbbra is ilyen gyenge, úgy nehéz lesz nyerni.

 

 

A hét legjobb védője:

Eric Weddle

3 tackle, 1 sack, 1 forced fumble, 1 INT

 

Az NFL legkúlabb szakállának tulajdonosa a Lions ellen legjobb idei meccsét hozta és két labdát is szerzett. A 44-20-as végeredmény ellenére sokáig elég szoros volt a mérkőzés, amit véglegesen Weddle pick-6-e döntött el. Miután Matthew Stafford egy kézsérüléssel az öltözőbe ment, Jake Rudock a Lions másodéves csereirányítója fejezte be a meccset és egy ilyen tapasztalt safetynek, mint Weddle ez a passz igazi csemege volt.

 

 

A hét legjobb újonca:

Jamaal Williams

21 futás, 113 yard, 1 TD, 10 elkapott yard

 

A Packers egy újabb nagy nehezen kiszenvedett győzelemmel életben tartotta az esélyeit a rájátszásra és arra, hogy Aaron Rodgersnek (akinek egyébként a hírek szerint nagyon jól halad a rehabilitációja) értelme legyen visszajönnie a szezon hajrájára. Ez a Tampa Bay elleni siker leginkább az újonc futónak, Jamaal Williamsnek köszönhető, aki támadásban szinte egyedül vitte a csapatot, hiszen Brett Hundley megint igen gyengén játszott.

 

 

A hét leggyengébb teljesítménye:

Trevor Siemian

19/41 passz, 200 yard, 0 TD, 3 INT

 

Denverben idén a 4. játékhét után mérgező lett a levegő. Más magyarázata nem nagyon van annak, hogy a szezon első negyede óta mi történik a Broncos-szal. Akárki játszik irányítót borzalmasan teljesít. Siemian kezdte ugyebár a szezont és az elején semmi gond nem volt vele, de aztán annyira visszaesett a játéka, hogy Brock Osweilerre kellett lecserélni. Ő sem volt jobb, így következett Paxton Lynch, aki szintén borzalmasan játszott, de aztán meg is sérült. Most újra Siemian került a csapatba és tovább rontotta a saját renoméját.

 

 

A hét legfájóbb sérülése:

Ryan Shazier

 

A Steelers-Bengals meccsek most már nyugodtan mondhatjuk, hogy a brutális és alattomos ütésekről és egymás gyűlöletéről szólnak évek óta. Ezen a hétfő esti mérkőzésen is voltak ilyenek, de ezúttal a súlyos sérülés egy teljesen ártatlan szituációbol jött. Ryan Shazier a Steelers védelmének motorja, egy szerelés közben olyan szerencsétlenül próbálta levinni a Bengals játékosát, hogy súlyos hátsérülést szenvedett. A pályán nem is tudta mozgatni a lábait, de a hírek szerint a kórházban már javult kicsit az állapota. Egyelőre nem sokat lehet tudni arról, hogy pontosan milyen fokú a sérülése, de az is elképzelhető, hogy soha többet nem léphet pályára az NFL-ben.

 

 

Heti Erősorrend:

(a változások az előző heti erősorrendhez képest értendők)

 

  1. New England Patriots                +1

  2. Philadelphia Eagles                    -1

  3. Pittsburgh Steelers                     0

  4. Minnesota Vikings                       0

  5. Los Angeles Rams                        0

  6. Seattle Seahawks                        0

  7. New Orleans Saints                     0

  8. Jacksonville Jaguars                +4

  9. Atlanta Falcons                            -1

  10. Tennessee Titans                         0

  11. Carolina Panthers                       0

  12. Los Angeles Chargers              +4

  13. Oakland Raiders                        +1

  14. Baltimore Ravens                      +3

  15. Detroit Lions                               -6

  16. Kansas City Chiefs                    -3

  17. Dallas Cowboys                         +2

  18. Washington Redskins              -3

  19. Buffalo Bills                                 -1

  20. Miami Dolphins                         +2

  21. Green Bay Packers                   +2

  22. New York Jets                            +5

  23. Houston Texans                         -2

  24. Cincinnati Bengals                     0

  25. Arizona Cardinals                       0

  26. Tampa Bay Buccaneers            0

  27. Denver Broncos                         -7

  28. San Francisco 49ers                +3

  29. Chicago Bears                            -1

  30. New York Giants                         0

  31. Indianapolis Colts                     -2

  32. Cleveland Browns                      0

Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása